Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Timur Cihantimur'un avukatından şaşırtan talep: Fotoğraf yayıldı, serbest bırakın

Mavi Kadın>Magazin>Timur Cihantimur'un avukatından şaşırtan talep: Fotoğraf yayıldı, serbest bırakın

İstanbul'da ehliyetsiz kullandığı aracıyla Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan ve annesi yazar Eylem Tok tarafından yurtdışına kaçırılan Timur Cihantimur'un ABD'de yargılanması sürüyor. Timur Cihantimur'un avukatı, müvekkilinin Connecticut'taki tutuklu olduğu yerde çekilen fotoğrafının medyada yayılmasını eleştirerek, müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep etti.

Timur Cihantimur'un avukatından şaşırtan talep: Fotoğraf yayıldı, serbest bırakın

İstanbul'da ölümlü kazaya karışan ve ardından yazar Timur Cihantimur ile kendisini yurtdışına kaçıran annesi Eylem Tok'un ABD'de yargılanması sürüyor. Cihantimur'un yargılamasını yapan mahkeme, ailesinin varlıklı olması ve kaçma riski nedeniyle Cihantimur'un tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

Cihantimur'un avukatı ise yasalara aykırı gotoğraf paylaşımı nedeniyle müvekkilinin serbest kalmasını talep etti.

İKİNCİ KEZ HAKİM KARŞISINDA

17 yaşındaki Timur Cihantimur, İstanbul'da 1 Mart'ta ehliyetsiz araç kullanarak Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden oldu. Annesi Eylem Tok tarafından olay günü Mısır'a kaçırılan Cihantimur, Türkiye'nin kırmızı bülten çıkarmasının ardından soluğu ABD'de aldı. Anne Eylem Tok ve oğlu Türkiye'nin girşimi ile burada tutuklandı.

Bugün Boston'daki John Joseph Moakley Adliyesi'nde görülen duruşmada, Cihantimur'un avukatları, kaldığı çocuk rehabilitasyon merkezinin kötü olduğunu belirterek müvekkillerinin serbest bırakılması için talepte bulundu.

Avukatlar, Cihantimur'un annesinin ABD'de turist vizesiyle bulunduğunu, kaçma niyetlerinin olmadığını ve Türkiye'den kaçma fikrinin annesine ait olduğunu söyledi. Savcı Kristin Kearney ise Cihantimur'un varlıklı bir aileye sahip olduğunu ve kaçma potansiyeli olduğunu dile getirdi.

Yargıç Donald L. Cabell, duruşmayı ileri bir tarihe erteleyerek Cihantimur'un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Üçüncü duruşma tarihi ise belirlenmedi.

AVUKATI SERBEST KALMALARINI TALEP ETTİ

Timur Cihantimur'un avukatı, bugün mahkemeye sunduğu dilekçede, müvekkilinin Connecticut'ta tutuklu bulunduğu yerde çekilen fotoğrafının basında yayılmasını eleştirerek, bu durumun Massachusetts eyaleti yasalarına aykırı olduğunu ve bu nedenle kefaletle serbest bırakılması gerektiğini öne sürdü.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...