Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Tırnak Kırılmasına Soyulmasına Çatlamasına Ne İyi Gelir?Tırnaklarım Kırılıyor

Mavi Kadın>Yaşam>Tırnak Kırılmasına Soyulmasına Çatlamasına Ne İyi Gelir?Tırnaklarım Kırılıyor

Tırnak kırılması, çatlaması ve soyulması vitamin ve mineral eksikliğinden troid hastalığına kadar pek çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu makalemizde tırnak

Tırnak Kırılmasına Soyulmasına Çatlamasına Ne İyi Gelir?Tırnaklarım Kırılıyor

Tırnak kırılması, çatlaması ve soyulması vitamin ve mineral eksikliğinden troid hastalığına kadar pek çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu makalemizde tırnak kırılmasının, çatlamasının, soyulmasının nedenleri ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından bildirilen bu sorunlardan kurtulmanızı sağlayacak, tırnak kırılmasını önleyen doğal yöntemlere yer verdik. Öncelikle tırnak kırılması, çatlaması, soyulması neden olur? Konusu hakkında bilgi verelim;

Tırnak kırılması, çatlaması ve soyulması neden olur?

 1. Demir eksikliği
 2. Kalsiyum eksikliği
 3. Sık sık oje kullanımı
 4. Yaşlanma
 5. Kan dolaşımıyla ilgili sağlık sorunları
 6. Tırnak mantarı
 7. Aşırı sık manikür yaptırma
 8. Sedef gibi cilt hastalıkları
 9. Troid hastalıkları
 10. Biotin vitamini eksikliği
 11. Kansızlık
 12. Yetersiz sıvı tüketme
 13. Beslenme yetersizliği

Sual: Tırnaklarım çabuk kırılıyor. Tırnaklarımı güçlendirmek için yararlanabileceğim bir formül var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir kase ılık suyun içine yarım limon sıkın. Bir tatlı kaşığı da tuz ekleyin. Tırnaklarınızı her gün 15 dakika bu suyun içinde bekletin. Kuruladıktan sonra tırnaklarınıza badem yağıyla masaj yapın.)

Sual: Tırnaklarım aşırı derecede ince ve sürekli olarak kırılıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Tırnaklarınızın kırılmasının nedeni vitamin eksikliği olabilir. Bir doktora görünmenizde fayda var. Bu arada bir tasa ılık su koyup, bir tatlı kaşığı deniz tuzu, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı susam yağı ekleyip karıştırın. Ellerinizi her gün 15 dakika bekletin. Kuruladıktan sonra susam yağı ile nazikçe masaj yapın. Ayrıca yoğurt, süt, meyve ve sebze yemeniz de tırnaklarınıza iyi gelir.)

Sual: Tırnaklarım soyuluyor ve bu durum çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Tırnaklarıma nasıl bir bakım uygulamamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 kase ılık süte 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bademyağı katın. Tırnaklarınızı bu karışımın içine batırıp 15 dakika bekletin. Kuruladıktan sonra da bademyağı sürün. Bu formülü 21 gün boyunca düzenli olarak uygulamalısınız.)

Sual: Tırnak kırılması, soyulması ve çatlaması başımın en büyük derdi. Kurtulmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Bu sorunlardan kurtulmanız için önerebileceğim en etkili tariflerden biri şudur;

Sual: Tırnak kırılması, soyulması ve çatlaması başımın en büyük derdi. Kurtulmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 adet taze sıkılmış patates suyunu, yarım limonun suyu ve 1 çorba kaşığı kabak çekirdeği yağıyla karıştırın. Her gün 20 dakika tırnaklarınızı bu karışımda bekletin. Ardından da 1’er kaşık limon suyu ve çiçek yağını karıştırıp tırnaklarınıza bununla masaj yapın. Çinko ve selenyum açısından zengin gıdalarla beslenin.)

Sual: Havaların soğumasıyla birlikte ellerim kurumaya ve tırnaklarım çatlamaya başladı. Hemen her mevsim geçişinde yaşadığım bu sorunun çözümü nedir?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Beş gram kakao, beş gram balmumu, 40 gram avokado yağı ve 50 gram suyu karıştırıp benmari usulü pişirin. İyice eriyip ılındıktan sonra, bu karışımı ellerinize ve tırnaklarınıza sürün. Her gün uygulayabileceğiniz bu formül sayesinde, elleriniz kısa zamanda yumuşacık olacak, tırnaklarınız güç kazanacaktır.)

Sual: Tırnaklarım çok güçsüz ve çok çabuk kırılıyor. Ayrıca renkleri de çok sarı. Bu durum sigara içmemden kaynaklanıyor olabilir mi? Ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Sorununuz sigara içmenizden kaynaklanıyor olabilir. Size öncelikli tavsiyem bu kötü alışkanlığı hemen bırakmanız. Tırnaklarınızın güçlenmesi için ılık suyla dolu bir kasenin içine bir çay kaşığı, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyunu ekleyin. Tırnaklarınızı 10 dakika bu karışımın içinde bekletin. Bu arada sıktığınız limonu atmayın. Bu uygulamadan sonra tırnaklarınızı bu kez limonun posasının içinde bekletin. Böylece tırnaklarınızdaki sarılık yok olacaktır. Ayrıca her gece yatmadan önce bir çorba kaşığı badem yağı, birr çorba kaşığı limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı tırnaklarınıza sürün. Ardından da pamuklu eldiven takıp yatın. Bu formül tırnaklarınızı güçlendirecektir.

Sual: Tırnaklarım çok güçsüz düştü, sürekli kırılıyorlar. Güçlenmeleri için ne yapabilirim, doğal bir tarif verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım limonun suyunu, 1 tatlı kaşığı kabakçekirdeği yağı ve 1 çay kaşığı şap tozuyla karıştırın. Tırnaklarınızı bu karışımın içinde 20 dakika bekletin. Bu formülden her gün yararlanmanızı tavsiye ederim.)

Sual: Tırnaklarım çok çabuk kırılıyor. Güçlenmeleri için evde ne yapabilirim, kolay bir yöntem bildirir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (25 gram lanolini kısık ateşte benmari usulü erittikten sonra 10 gram acıbadem yağı, 25 gram Hintyağı, 25 gram avokado yağı ve 50 gram jojoba yağıyla karıştırın. Bu karışımı bir krem kutusunun içine koyun ve her gün tırnaklarınıza sürün. Çok faydasını göreceksiniz.)

Sual: Tırnağımda soyulma, çatlama ve kırılmalar var, tırnakları güçlendirmek için bir tarif verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak'ın cevabı: (1 çay bardağı ılık su, 1/2 limon suyu, 1 kahve kaşığı zeytinyağı, 1 kahve kaşığı lavanta yağı. Limon suyu ılık suyun içine dökülür. Limonlu suyun içine lavanta ve zeytinyağı ilave edilir. Bu karışım tırnak köklerine sürülür. 15-20 dakika bekletildikten sonra yıkanır.)

Sual: Tırnaklarım çok güçsüzleşti ve yumuşadı, çabuk çatlıyor, soyuluyor ve kırılıyor. Onlara nasıl bir bakım uygulamamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tutam aynısefa çiçeği ile 1 tutam limon kabuğunu 10 gün boyunca 200 gram saf zeytinyağının içinde güneşte bekletin. Bu sürenin sonunda süzün ve bu karışımla tırnaklarınıza masaj uygulayın. Çok iyi gelecektir.)

Sual: Tırnaklarım kırılıyor, çatlıyor ve üstünden ikiye ayrılıyor. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size önereceğim formül şöyle: Bir kase sıcak su, bir tatlı kaşığı deniz tuzu, bir tatlı kaşığı badem yağı, 1 yumurta sarısı. Malzemeleri karıştırıp, sıcak suya ilave edin. 15 dakika tırnakları bu karışım içinde bekletin. Bunu haftada iki kez yapın ve bu karışımı ara ara da tekrarlayın.)

Tırnak Yemenin Zararları Nelerdir? Uzman Doktorlar Anlatıyor Tıklayınız

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Yolları Tırnak Nasıl Hızlı Çabuk Uzatılır? Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...