Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yargı dizisinin Savcı Efe’si Ulvi Kahyaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ulvi Kahyaoğlu dizi ve filmleri

Mavi Kadın>Biyografi>Yargı dizisinin Savcı Efe’si Ulvi Kahyaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ulvi Kahyaoğlu dizi ve filmleri

Tozluyaka dizisiyle tanınan Ulvi Kahyaoğlu, son zamanlarda rol aldığı Yargı dizisindeki performansı ile kendinen söz ettiriyor. Onu 'Benim Adım Melek' dizisindeki 'Kerem' rolü ile ilk kez ekranlarda gördük. Peki Ulvi Kahyaoğlu kimdir, boyu, kilosu kaçtır? Oynadığı dizi ve filmler ile Ulvi Kahyaoğlu’nun biyografisi…

Yargı dizisinin Savcı Efe’si Ulvi Kahyaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ulvi Kahyaoğlu dizi ve filmleri

Benim Adım Melek dizisiyle ekranlarda görmeye başladığımız,son dönemde oynadığı Yargı dizisindeki Savcı Efe rolüyle merak edilen Ulvi Kahyaoğlu kimdir? Nereli, kaç yaşındadır? Boyu, kilosu nedir? Mavi Kadın editörü Ulvi Kahyaoğlu’nun biyografisini derledi. 

Adı: Ulvi Kahyaoğlu 
Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1995
Doğum Yeri: İzmir
Mesleği: Oyuncu
Boyu: 1.73 cm. 
Kilosu: 69 kg
Burcu: İkizler
Göz Rengi: Açık kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Medeni Durumu: Bekar
Babası: Hakan Kahyaoğlu
Annesi: Umut Kahyaoğlu
Instagram hesabı: @ulvikahyaoglu 

Yargı dizisinin Savcı Efe’si Ulvi Kahyaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ulvi Kahyaoğlu dizi ve filmleri

ULVİ KAHYAOĞLU BİYOGRAFİSİ: KİMDİR, K

Ulvi Kahyaoğlu 25 Mayıs 1995 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümümezunudur. Annesi Umut Kahyaoğlu ve babası da yardımcı Doçent Doktor Hakan Kahyaoğlu’dur. Ulvi Kahyaoğlu üniversiteden mezun olduktan ssona Ölmez Ağaç Efsanesi ve Diyelim ki Birlikteyiz adlı tiyatro oyunlarında oynadı. Tiyatro çalışmaları devam ederken iki adet kısa filmde rol aldı. Bunlardan birincisi 2015 yılında yayınlanan Give Me a Lighter (Bana Bir Çakmak Ver) adlı kısa filmdir. Diğeri ise 2019 yılında yayınlanan Küre adlı kısa filmdir. 

Ulvi Kahyaoğlu televizyon dizilerine ilk adımını Benim Adım Melek dizisi ile attı. Bu dizide canlandırdığı Kerem rolü onun tüm Türkiye’de tanınmasını sağladı. Daha sonra İçimdeki Kahraman, Elbet Bir Gün, Tozluyaka ve Safir gibi dizilerde oynayan Kahyaoğlu en son Yargı dizisinde canlandırdığı Savcı Efe rolünü canlandırıyor. 

Yargı dizisinin Savcı Efe’si Ulvi Kahyaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ulvi Kahyaoğlu dizi ve filmleri

ULVİ KAHYAOĞLU’NUN OYNADIĞI DİZİLER

 • 2019 - 2021 – Benim Adım Melek
 • 2021 – Elbet Bir Gün
 • 2022- Tozluyaka
 • 2023 – Safir 
 • 2023 - Yargı

ULVİ KAHYAOĞLU’NUN OYNADIĞI  FİLMLER

 • 2016 - Kimi Sevsem Çıkmazı
 • 2018 – Give Me a Lighter 
 • 2019 – Küre 
 • 2021 – İçimdeki Kahraman

ULVİ KAHYAOĞLU’NUN BİLİNMEYENLERİ

 • Oynadığı dizide uyku sahnesi çekilirken gerçekten uyuyakaldı.
 • Ergenlik yıllarında en sevdiği kahraman Zorro.
 • 1800’ler İngiltere’sini çok merak ediyor.
 • 16 yaşındayken 4 arkadaşıyla beraber trenle Avrupa’yı dolaştı.
 • En sevdiği diziler ; Peaky Blinders ve After Life.
 • En sevdiği kitap; Puslu Kıtalar Atlası.
 • Ölmeden önce yapmak istediği şey: Skydive.

Yargı dizisinin Savcı Efe’si Ulvi Kahyaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ulvi Kahyaoğlu dizi ve filmleri

ULVİ KAHYAOĞLU RÖPORTAJLARI

All Magazine'e röportaj veren Ulvi Kahyaoğlu kendisine ve hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu. Ulvi Kahyaoğlu’nun röportajından kesitler: 

HAYATIMDA TİYATRO HEP VARDI

İlkokul ve lise döneminde zamanının büyük kısmını tiyatro kulüplerinde geçiren Ulvi Kahyaoğlu, üniversitede hangi bölümü okuyacağına karar verirken,zaten halihazırda yaptığı tiyatro oyunculuğunu profesyonel biçimde yapmak istediğini belirtti. Üniversitede oyunculuk bölümünü okuyan genç oyuncu mezun olacağı yıl İstanbul’a geliğini ve menajeri ile de burada tanıştığını belirtti.

MAYMUN İŞTAHLI BİR ÇOCUKTUM

Çocukluğunun İzmir Alsancak’ta geçtiğini söyleyen oyuncu hareketli, sosyal ve maymun iştahlı bir çocuk olduğunu söyledi. Başarılı olduğu bir alan olmasa da pek çok spor salını denediğini belirtti. Ailesinin de bu duruma katkı sağladığını söyleyen oyuncunun ailesi Ulvi Kahyaoğlu’na yapmak istediği her şey için destek olmuş. 

VAKTİMİN ÇOĞUNU SETLERDE GEÇİRİYORUM

Ulvi Kahyaoğlu’na set dışında neler yaptığı sorulduğunda, aslında çok bir şey yapmadığını söylüyor.  Set dışında spora gittiğini, yeni şeyler okuyup izlemeye çalıştığını söyleyen oyuncu, köpeğiyle vakit geçirmeyi seviyor.  

HERGÜN ÖNCEKİ GÜNDEN DAHA İYİ OLMALIYIM

Yeni nesil oyuncuların çoğu  bir anda ünlü olup bir anda unutuluyor. Bu konu ile ilgili fikirlerini dile getiren oyuncu, her gün bir önceki günden daha iyi olmak gibi bir görevinin olduğunu belirtiyor. Başarı sağladığında rahatlayabileceğini söyleyen Ulvioğlu, her gün sağladığı başarı sınırının altına düşmemeye çalışıyor.

Kaynak : Mavi Kadın, All magazine
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...