Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

Mavi Kadın>Magazin>Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

Türk Sineması'nın 86 yaşındaki ünlü yapımcısı ve Gülşen Bubikoğlu'nun eşi Türker İnanoğlu geçtiğimiz günlerde evinde yaşadığı kaza sonucu kalça kemiğini kırmış ve solunum problemi yaşadığı için hastaneye kaldırılmıştı. İnanoğlu taburcu oldu.

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

'Bay Sinema' lakaplı ünlü yapımcı Türker İnanoğlu, bir süre önce, evde kumandaya uzandığı sırada yere düşmüş ve kalça kemiğini kırmıştı. Bununla birlikte solunum sıkıntısı gelişen ünlü isim hemen hastaneye kaldırılmıştı. İnanoğlu, daha önce de bel fıtığı operasyonu geçirmişti.

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

AMELİYAT EDİLEMEDİ

Ünlü ismin, vücudunda iltihap oluşmuş ve bu nedenle İnanoğlu ameliyata alınamamıştı. Türker İnanoğlu, ameliyat edilmeden evine gönderildi. Taburcu olan İnanoğlu, bir hafta evde kaldıktan ve tedavisine evinde devam ediltikten sonra yeniden ameliyat edilmesi için kontroller yapılacak.

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

AMELİYATIN RİSKLİ OLDUĞUNA KARAR VERİLDİ

Ünlü yapımcının kan rahatsızlığının olduğu öğrenildi. Bunun üzerine ameliyat, hastalığın gidişatına göre karar verilecekti ancak kan rahatsızlığının devam etmesi üzerine, doktorlar tarafından ameliyat riskli görüldü.

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

KAN HASTALIĞI TEDAVİ EDİLİYORDU

Türker İnanoğlu 2019 yılında akciğer iltihabına bağlı olarak kan hastalığı meydana gelmiş ve tedaviye başlanmıştı. İnanoğlu, daha önce tedavi edilen akciğeri nedeniyle zaman zaman solunum sorunları yaşıyordu.

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

TÜRK SİNEMASINA İMZASINI ATTI

Diğer taraftan Türker İnanoğlu, 2018’de sinema dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülmüştü. Ünlü isim, yapımcılık yaptığı birçok filmin yanı sıra keşfettiği birbirinden başarılı isimlerle de adından söz ettirmişti. Bu isimlerden biri de Türkan Şoray'dır.

Türker İnanoğlu hastaneden çıktı

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

Türker İnanoğlu 18 Mayıs 1936 tarihinde Safranbolu'da doğdu. Türk film yönetmeni, yapımcı, senaryo yazarı ve iş insanıdır.

1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda öğrenciyken, yönetmen yardımcısı olarak sinema alanına girdi. Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer gibi ünlü yönetmenlerle çalıştı. 1960 yılında yaptığı Köyde Bir Kız Sevdim filmiyle yönetmenliğe başladı. 1960 yılında Erler Film adında kendi sahibi olduğu bir film şirketi kurdu. 1979'da Ulusal Video şirketini, 1985 yılında da bir televizyon stüdyosu kurdu. Çok sayıda televizyon yapımlarına imzasını attı.

Beyoğlu'nda Atlas Sineması, Şişli'de Kent Sineması, Kavacık'ta Boğaziçi Sinemalarının da sahibidir. 2005 yılında İstanbul Maslak'ta, TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center) açtı.

Türker İnanoğlu, oyuncu Filiz Akın'la yaptığı evlilikten İlker İnanoğlu dünyaya geldi. Filiz Akın'dan ayrıldıktan sonra 1974 yılında Gülşen Bubikoğlu ile evlendi ve bu evlilikten Zeynep isminde bir kızı oldu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...