Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

Mavikadin>Biyografi>Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

Karaciğer yetmezliği nedeniyle zor günler geçiren Ufuk Özkan sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme geldi.

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

Geniş Aile dizisinin Cevahir’i Ufuk Özkan son dönemde verdiği kilolar ile gündeme gelmişti. Sosyal medyada yer alan haberlerin ardından karaciğer nakli için başvuru yaptığı öğrenilen 48 yaşındaki ünlü isim sanat camiasını ve hayranlarını üzen haberin ardından hastalığıyla ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından Ufuk Özkan’ın sağlık durumu araştırmaya başlandı.

Peki, Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında? Ufuk Özkan’ın sağlık durumu nasıl, hastalığı ne, neden kilo verdi? Ufuk Özkan sağlık durumu ve son hali ile ilgili detaylar haberimizde.

UFUK ÖZKAN HASTALIĞI NEDİR?

Yeni dizi projesindeki rolü için Hollywood diyeti ile zayıflayan ancak 5-6 kilo vermeyi amaçlarken 17 kiloya yakın kilo kaybeden Ufuk Özkan'ın sağlığının bozulduğu iddia edildi. Buna bağlı olarak Karaciğeri iflas eden ünlü oyuncu doktor kontrollerinin ardından 3’üncü derece siroza yakalandığını öğrendi.

Doktorların 9 ila 12 ay ömür verdiği oyuncunun acilen organ nakli olması gerektiği ve bunun için sıraya girdiği haberler gündeme gelince oyuncudan açıklama gecikmedi. İşte basına yansıyan haberlerin ardından Ufuk Özkan'ın sağlık durumu hakkındaki o paylaşımı:

UFUK ÖZKAN'DAN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

“Bugün sağlığım hakkında çıkan haberler ile ilgili sizlere bi açıklama yapmak istiyorum. Bir süredir karaciğerim ile ilgili problemler yaşıyorum. Organ nakli gerekliliği ihtimaline karşı da tabii ki uzman doktorlar tarafından durumum gözlem altında kontrollerim düzenli olarak yapılıyor.

'HAYAT BİZİ HASTALIKLARLA BERABER YAŞAMAYI ÖĞRETİYOR'

Gelişebilecek süreçler ile ilgili önceden görüşmeler yapılıyor. Sevenlerimden endişe dolu mesajlar aldım ve çok üzüldüm. Hayat bizleri hastalıklarla beraber yaşamayı öğrenmek zorunda bırakıyor. Ama yaşadığım bu süreçlerin hiçbir zaman işimi etkilemesine izin vermedim. Bugünden sonrada Allah’ın izniyle böle bi niyetim yok en kısa zamanda yeni dizi ve filmlerle huzurunuza çıkacağım.Tüm sevgi dolu dua dolu mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Saygı ve Sevgilerimle Ufuk Özkan (abiniz,kardeşiniz) İyi ki varsınız." ifadelerini kullandı.

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

UFUK ÖZKAN’IN UYGULADIĞI HOLLWOOD DİYETİ NEDİR?

Hollywood diyeti aralıksız 30 gün boyunca uygulanan 12 ile 18 kilo arasında kilo vermeyi hedefleyen diyet olarak biliniyor. Diyetin temeli ise sıvı alımına dayanıyor. Dünya starlarının uyguladığı bu diyet günde en az 8 bardak su tüketilerek, haftanın 2 günü üst üste meyve suyu içilerek kısa vadede fazla kilo kaybı vaat ediyor.

Hollywood diyeti, hızlı kilo kaybına neden olduğu için kas kaybına ve halsizliğe neden olduğu gibi karaciğer ve beyin hücrelerinin çalışmasını yavaşlattığı biliniyor.

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

UFUK ÖZKAN KİMDİR?

Sunucu, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ufuk Özkan 11 Nisan 1975 Almanya doğumlu. Çerkes asıllı Ufuk Özkan’ın annesi Trabzonlu, babası ise Samsunludur. Almanya'da doğup büyüyen Ufuk Özkan, 12 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye'ye kesin dönüş yaptıktan sonra Türkçeyi iyi konuşamaması nedeniyle öğretimine 8. sınıf yerine 5. sınıftan devam etmiştir.

Samsun Belediye Ortaokulu’nda eğitimi tamamladıktan sonra Samsun Belediye Konservatuvarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak çalışmayan başlayan Özkan, Tiyatro Kılçık ile 3 yıl kabare tiyatrosu yapmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Demet Akbağ, Tolga Çevik ve Murat Yıldırım’ın da yer aldığı BKM'nin Ölümsüz Aşk adlı dizisinde başrol oynayarak gerçekleştirdi.

2009-2011 yılları arasında yayımlanan "Geniş Aile" dizisinde "Cevahir Kirişçi" karakterini canlandırmış ve bu diziden sonra geniş hayran kitlesi ulaşmıştır.

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

UFUK ÖZKAN EVLİ Mİ?

 Ufuk Özkan 2005 yılında evlendiği Anadolu Ateşi dansçılarından Nazan Güneş'ten 2 Ağustos 2022 tarihinde fikir ayrılıkları yüzünden anlaşmalı olarak boşandı. Çiftin Eren adında bir oğlu var.

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne, organ nakli mi olacak? Son hali ve sağlık durumu

UFUK ÖZKAN’IN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER

 • 2023 Adalet (film)
 • 2023 Düşeş: Mafya Sızıntısı – (film)
 • 2022 Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı – (dizi)
 • 2022 Duy Beni – (dizi)
 • 2022 Demet Akbağ ile Güldürme Beni - (sunucu)
 • 2022 Ah Be Birader (film)
 • 2021 Star Market – (sunucu)
 • 2019 Geniş Aile – (dizi)
 • 2018 Aileler Yarışıyor – (sunucu)
 • 2018 Milyonluk Kuş – (film)
 • 2017-2020 Kalk Gidelim (dizi)
 • 2017 Emret Komutanım (dizi)
 • 2017 Ben Bilmem Eşim Bilir – (sunucu)
 • 2016 Hayat Bazen Tatlıdır – (dizi)
 • 2016 Sen Sağ Ben Selamet – (film)
 • 2012 Zengin Kız Fakir Oğlan (dizi)

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...