Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

Mavi Kadın>Moda>Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

Ölümcül güzellik anlamına gelen femme fatale tarzı kadınların hem zarif hem de çekici görünmesini sağlayan tarzlardan biri. Bu tarzda vurgulanmak istenen en önemli şey, kadınların çok güzel oldukları değil aynı zamanda çok zeki oldukları. Femme fatale tarzı modern ve klasik giysilerin bir araya getirilmesiyle kadınlara ulaşılamaz bir görünüm sağlıyor. Peki femme fatale tarzı nedir, nasıl oluşturulur? Bu tarzın olmazsa olmazları nedir? Mavi Kadın editörü femme fatale tarzı ile ilgili bilgileri yazdı. 

Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

Siyah beyaz polisiye filmlerinde her zaman güzelliğiyle ön plana çıkan, kimsenin güzel olduğu için suçlu olamayacağını düşüdüğü bir kadın vardır. Femme fatale adı verilen bu tarz, kadınları hem zeki hem de çekici gösteren parçaların kullanmasıyla oluşturuluyor. Bir yandan tehlikeli ve bir yandan da zarif gözükmek istiyorsanız bu tarz tam size göre olabilir. Peki femme fatale tarzı nasıl oluşturulur? Olmazsa olmaz parçaları nedir? Kullanılan aksesuarları nedir? Femme fatale makyajı nasıl yapılır? Mavi Kadın editörü femme fatale makyajı ile ilgili tüm bilgileri yazdı. 

FEMME FATALE TARZI NEDİR?

Türkçe’ye ölümcül kadın olarak çevrilen femme fatale kelimesi, çok çekici ve çok zeki kadınları tanımlanmak için kullanılır. Femme fatale giyim tarzı ise hem çekici hem de sofistike bir görünümü ifade eder. Bu tarz kadınların çekiciliğinin ön plana çıkartır ve  aynı zamanda kadınları ulaşılamaz şekilde gösterir. Ulaşılamayacak kadar güzel görünen kadınların tarzı femme fatale olarak adlandırılır. 

Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

FEMME FATALE TARZI NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Femme Fatale tarzı 1940 ve 150’li yıllarda çıkan filmlerde ortaya çıktı. Bu filmlerde erkekleri öldüren son derece güzel ve çekici kadınlar rol aldı. Kadınların zekalarıyla erkekleri alt ettiği bu filmlerde  çekicilikleri ile erkelere her istediklerini yaptırdılar. Hatta direkt femme fatale adında bir film bile bulunuyor.

FEMME FATALE TARZI NASIL OLUŞTURULUR?

  • Femme fatale tarzı oluşturmak için ilk olarak bol bol siyah parçalara ihtiyaç var. Gizemin ve çekiciliğin buluştuğu renk olan siyah, bu tarzın en çok kullandığı renk. Ayrıca femme fatale tarz oluşturmak için hızlı moda kıyafetleri yetersiz ve sıradan gelecektir. Genel olarak her parçanın kendi özgünlüğü olması gerektiği için bu tarzı oluşturmak için vintage kıyafet satan dükkanlardan ya da klasik giysilerden şaşmamak lazım. 
  • Femme fatale tarzın en belirgin özelliği kıyafetlerde belli kesimlerin olmasıdır. Örneğin, vatkalı elbiseler, ya da diz altı, yırtmaçlı kalem etekler femme fatale tarzında çok kullanılır. Dışarıdan bakıldığında sade gibi duran bu giysiler, bir arada kombinlendiğinde oldukça çarpıcı bir görüntü sunar. 

Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

  • Femme fatale tarzında kumaş seçimi çok önemlidir. Genellikle bluz ,gömlek kullanıldığından ; saten ya da ipek gibi kumaşlar tercih edilir. Ayrıca kullanılan kıyafetlerde çok fazla olmayacak şekilde romantik dantel detaylara yer verilir. 
  • Femme fatale tarzında bir tek etek kullanımı yoktur. Bacak boyunu uzun gösterecek yüksel belli pantolonlar, dar ya da ispanyol paça olarak tercih edilir. Deri pantolonlar da bu tarz için uygundur. 
    Ayakkabılar femme fatale tarzının en çarpıcı parçalarıdır. Ne giyinilirse giyinilsin mutlaka şık ve zarif bir ayakkabı seçilmelidir. İnce topuklu, yüksek topuklu ya da bilekten bağlamalı topuklu ayakkabılar bu tarzda oldukça kullanılır. Unutmayın, femme fatale tarzı bir kadının rahat olması için değil ulaşılamaz güzellikte olduğunu göstermek içindir. 
  • Femme fatale tarzı, sadece özel günlerde ya da davetlerde uygulanan bir tarz değildir. Hayatın bütününe işlemiş olan bu tarzda kullnılan pijamalar dahi çok şık olmalıdır. Zarefetin hayatın her alanından çıkabileciği gibi saten gecelikler, ipek pijama takımları da bu tarzda kullanılır. 
    Dikkat çekici bir tarz olan femme fatale kullandığı renkler ile de bunu kanıtlar. Siyah, kırmızı, mor gibi keskin ve soluk olmayan renkler ana parçalarda kullanılır. Kahverengi ve sarının tonları da bu tarzda tercih edilir. 
  • Özellikle kış aylarında kullanılan paltolar, uzun yün montlar bu tarzda stilin belirginleşmesi için eldivenlerle beraber kullanılır. Fransız bereleri de bu tarzda en çok kullanılan aksesuarlardandır. 

Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

FEMME FATALE TARZIN OLMAZSA OLMAZLARI NEDİR?

Siyah vücudu saran elbiseler
Takım elbise
Etekli takım elbise
Vintage kıyafetler
Kolları düğmeli bluzlar
Blazer ceketler
Uzun trençkotlar
Yüksek belli etekler
İnce çoraplar
İnce topuklu ayakkabılar
Güneş gözlükleri
Fransız beresi
Eldiven 

Ulaşılamaz güzelliğin anahtarı femme fatale tarzı nasıl oluşturulur?

FEMME FATALE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Femme Fatale bir görünümü tamamlamak için yapılan makyaj giyilen giysiyle doğru orantılı olmalıdır. Gözleri ortaya çıkaran smoke eye makyajı kırmızı bir rujla tamamlanır. Genellikle cilt üzerinde çok fazla ürün kullanılmayan bu makyajda, en belirgin yer gözlerdir. 

FEMME FATALE TARZDA AKSESUAR KULLANIMI

Femme Fatale tarzda aksesuar kullanımının yeri çok büyüktür. Eldivenler yaz kış farklı modellerde kulanılır. Şallar, fularlar kadınların sofistike görünümünü desteklemek için bol bol takılır. İnce ya da kalın kemerler de özellikle kadınların bel inceliğini ortaya çıkarmak için kullanılır. 

FEMME FATALE TARZDA TAKI KULLANIMI

Femme fatale tarz aynı anda hem şık hem de zerafeti simgelediği için kullanılan takılar çok kaba olmamalıdır. Fakat aynı zamanda çok az ya da ince takılar da kullanılmamalıdır. Pırlanta desenli bileklikler, orta boy zarif küpelerle beraber kullanılabilir. Su yolu kolyeler ve baget model, taşlı  yüzükler de bu tarzda kullanılabilir. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...