2023-03-22 10:51:44 | Son Güncelleme : 2023-03-22 15:07:16

Üretken mi, kararlı mı, mantıklı mısın? Yumurtaları dizme şekliniz tutumlarınız hakkınızda önemli bilgiler veriyor!

Elinizde 4 adet yumurta kaldı. Peki, bu yumurtaları buzdolabındaki yumurta rafına ya da 10’lu bir yumurta kutusuna hangi şekilde dizerdiniz? Yumurtaları saklamanın dört farklı yöntemini kullanan test, hayata yaklaşımınız ve tutumlarınız hakkında ipucu verecek. Görselde yer alan 4 alternatiften birini seçmeniz gerekiyor. Karar verdiğinizde seçtiğiniz tercihleri okuyabilirsiniz. Bakalım seçtiğiniz yumurta dizme şekli sizin için ne kadar doğruları söyleyecek?

Kişilik testi kendinizi tanımanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Kişilik testi kendinizi tanımanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bir başkası sizi tanımadan siz kendinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Bunu hiç düşündünüz mü? Kendimizi tanımak pekte kolay değil. Çünkü düşüncelerimiz, tutumlarımız ya da davranışlarımız karşılaştığınız olaylar karşısından tutun da ruh halinize kadar pek çok etkenden dolayı farklılık gösterebilir. Ancak sosyal medyada oluşturulan kişilik testleri kişiliğimiz hakkında belli ipuçları vererek, kişiliğiniz hakkında fikir verebilir.  Söz konusu kişilik testi, yumurta saklama seçiminize bağlı olarak hayata bakış açınızla ilgili içgörüleri ortaya çıkarmaya yardımcı olacak.

ŞEKİL A

Yumurtaları kutusuna bu şekilde zikzak olarak dizmeyi seçen insanlar kendine güvenen ve özgün kişilerdir. Yalnız çalışmaktan daha rahat olurlar ve devamlı yeni fikirler üretebilirler. Kendilerinden emindirler, yeteneklerinin farkındadırlar aynı zamanda fikirlere ve geri bildirimlere son derece açık olurlar. Birçok farklı görevi aynı anda yerine getirebilme potansiyelleri vardır ve daima dikkatleri üzerinde toplamayı başarırlar.

ŞEKİL B

Yumurtaları kutusuna bu şekilde tek bölgede toplamayı tercih eden insanların en güçlü özellikleri analitik zekâları ve mantılı bir zihniyete sahip olmalarıdır. Bir şeyleri organize etme konusunda çok başarılı olabilirler. En zor işlerde azimleri ve disiplinli çalışmaları sayesinde üstesinden gelebilirler. Karar vermeden tüm seçeneklerini değerlendirmek için zaman ayırırlar. Kendi fikirlerini oluşturmadan önce farklı bakış açıları arayan açık fikirli kişilerdir. Hayatlarının her alanında denge ve uyum için çabalarlar.

ŞEKİL C

Yumurtaları dengeli bir şekilde dizmeyi tercih eden insanlar yapıya ve düzene ilgi duyan kişilerdir. Genellikle her türlü zorluklarla mücadele edebilir ve küçük oyunlarla bu zorlukların üstesinden gelebilirler. Yeni şeyler öğrenmek ve kendilerini geliştirmek en büyük gayeleri. İşlerinde ve özel hayatlarında istikrar ve güvenliğe değer verirler. Huzur veren rutinleri tercih ederler. Ayrıca gerektiğinde planları değiştirebilecek kadar esnek davranabilirler.

ŞEKİL D

Son olarak yumurtaları bu şekilde dizmeyi tercih eden bireyler kararlılıkları ve keskinlikleri ile ön plana çıkıyorlar. Doğuştan liderlik özelliklerine sahiptirler ve olayları hızla analiz edip genellikle doğru kararlar verebilirler. Doğal yenilikçiler olarak, değişimi kucaklarlar. Çevrelerindeki insanların daima ilgi odağı olabilirler. İş birliği yeni fikirler üretmelerine yardımcı olduklarından ekip olarak çalışmaktan hoşlanırlar.

Diğer testlerimiz için tıklayınız

Seçtiğiniz orman youlu kişilik özelliklerinizi derinden keşfediyor

Mavi Kadın