Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Usta sanatçı Can Gürzap düzenlenen törenin ardından toprağa verildi

Mavikadin>Magazin>Usta sanatçı Can Gürzap düzenlenen törenin ardından toprağa verildi

Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, yazar ve eğitmen Can Gürzap'ın vefatı üzerine Atatürk Kültür Merkezi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene sanat ve siyaset dünyasından pek çok isim katıldı.

Usta sanatçı Can Gürzap düzenlenen törenin ardından toprağa verildi

"Kurtlar Vadisi", "Bir Avuç Deniz", "Aşk Beklemez", "Medcezir", "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" gibi büyük ilgi gören yapımlarda rol alan usta oyuncu Can Gürzap, uzun süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, yazar ve eğitmen olan Can Gürzap, 1 Aralık'ta 79 yaşında hayata veda etti. Usta oyuncu için Atatürk Kültür Merkezi'nde cenaze töreni düzenlendi. Meslek hayatına tiyatroyla başlayan Can Gürzap, tiyatro sahnesinde düzenlenen törenle sonsuzluğa uğurlandı. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Oyuncu Atsız Karaduman, Haldun Dormen, Işıl Yücesoy gibi birçok ünlü isim katıldı. Törende usta oyuncu Can Gürzap'ın hayatını anlatan bir video gösterimi gerçekleştirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI KONUŞMA YAPTI

Usta oyuncu Can Gürzap’ın cenaze töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; “Çok değerli bir sanatçımızı, üstadımızı maalesef kaybetmiş durumdayız. Son zamanlarda çok değerli sanatçılarımı kaybettik. Bugün de Sayın Can Gürzap’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisinin hem yazarlığı vardı, çok önemli bir tiyatro ve sinema oyuncusuydu. Aynı zamanda seslendirme ustasıydı. Özellikle genç neslin yetişmesinde çok katkısı olan bir sanatçıydı. Maalesef kendisini kaybettik. Bize düşen bundan sonra onun bize bıraktığı emaneti yeni sanatçıların yetiştirilmesi üzerine konsantre olmaktır. Yeni sanatçıların yetişmesinde maksimum seviye de gayret göstermektir. Başta sanat dünyamız, ailesi ve sevenleri olmak üzere hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Usta sanatçı Can Gürzap düzenlenen törenin ardından toprağa verildi

HALDUN DORMEN DE TÖRENE KATILDI

Can Gürzap için düzenlenen cenaze töreninde Haldun Dormen de yer aldı şu sözlere yer verdi; “Ben de herkes gibi çok üzgünüm. Hem çok önemli bir tiyatrocuydu, hem oyuncu hem yönetmen hem de müthiş bir eğitimciydi. Benim de çok yakın bir dostumdu. Son yıllarda pek görüşemiyorduk ama çok yakın dostumdu. Toprağı bol olsun."

IŞIL YÜCESOY'DAN DUYGUSAL VEDA 

Sinema ve tiyatro sanatçısı Işıl Yücesoy, konuşmasında; "Can çok donanımlı, çok bilgili bir adamdı. Bu ülkeye çok layık olmuş, ömür boyu hatırlayacağımız bir kişi. Bunun yanında çok zarif, şık bir adamdı" ifadelerini kullandı.

Usta sanatçı Can Gürzap düzenlenen törenin ardından toprağa verildi

Kaynak : İHA
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...