Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Uzmanından zayıflatan leziz soğuk içecek tarifi... 15 günde eriyeceksiniz!

Mavi Kadın>Diyet>Uzmanından zayıflatan leziz soğuk içecek tarifi... 15 günde eriyeceksiniz!

En hızlı ve kolay şekilde zayıflamak isteyenler için müthiş bir formül biliyoruz! Fransız asıllı diyet uzmanından yağ yakmak isteyenlere armağan Dukan çayı hem leziz hem de sağlıklı... Peki, tarifini biliyor musunuz? Gelin, tüm detaylarından bahsedelim ve tarifi verelim...

Dukan çayına ismini veren, Fransız asıllı beslenme uzmanı Pierre Dukan’dır.
Dukan çayına ismini veren, Fransız asıllı beslenme uzmanı Pierre Dukan’dır.

Geçmiş yaşamında sağlıksız bir şekilde beslenen bireylerin birçoğu istenmeyen kilolarından şikayetçidir. Bunun sonucunda internette kilo vermenin yollarını ararlar. Fakat internet doğru kullanılmadığı takdirde bir çöplükten ibarettir. Sağlığınızı riske atmamak için kesinlikle güvenilir kaynaklardan bilgi almanız gerekir. Özellikle Dukan çayı gibi detoks ürünlerini kullanırken ekstra çaba sarf etmeniz gerekir. Yoksa istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Bu çay, renginden dolayı farklı isimlendirmeler de alır. İnsanların kolaylıkla bulabileceği malzemeler sonucunda elde edilebilen bu içecek bir çeşit detoks içeceğidir. Bu içecek sayesinde ödem atmak büyük ölçüde kolaylaşır. Hepinizin bildiği üzere ödemler insanların korkulu rüyalarından birisidir.

Ayrıca yağ yakımı konusunda da büyük yararlar sağlar. Bu özelliği sayesinde kilo vermek için kullanımı da mümkündür. Sağlıklı şekilde kilo vermek oldukça zor bir konu olsa da Dukan çayı ile zayıflayanlar bulunur. Çay sayesinde kilo verme işi oldukça kolaylaşır.

Uzmanından zayıflatan leziz soğuk içecek tarifi... 15 günde eriyeceksiniz!

Dukan çayı tarifi için kullanılan malzemelerin kolay bir şekilde elde edilmesi ve hazırlanışının da son derece kolay olması bu içeceğin popülerleşmesinde kilit rol oynar.

Bu çayı tüketirken yanında diyet programı hazırlamalı ve bu programa uymalısınız. Yalnızca bir çay içerek ve yanında başka hiçbir şey yapmayarak zayıflamayı beklemek bir hayalden ibarettir. Gerekirse egzersiz de yapabilirsiniz. Bu çayı temel araçtan ziyade bir yardımcı olarak düşünmelisiniz.

DUKAN DETOKS ÇAYI NEDİR?

Ödem atmak için birebir olan, yağ yakımı konusunda insanlara büyük yararlar sağlayan Dukan çayı tarifi son derece sağlıklıdır. Çaya ismini verense beslenme uzmanı Pierre Dukan’dır. Kendisi Fransız asıllıdır ve Dukan isimli diyetin sahibidir. Yani bu çay güvenilir ellerden çıkmış olduğu için rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Bu arada Dukan çayı soğuk bir içecektir. Çay deyince akıllara genellikle sıcacık Türk çayına benzer bir içecek gelse de söz konusu bu içecek soğuktur. Peki, Dukan çayı ne işe yarar? Hangi yararlara sahip?

Bu çay sayesinde karaciğerinizin sağlığını koruyabilir, vücudunuzda bulunan ödemlerden kurtulabilir ve sindirim sisteminizin düzenli olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

DUKAN DETOKS ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Dukan çayı bir çeşit detoks içeceğidir. Bundan dolayı sıradan içeceklere göre oldukça büyük faydaları bulunur. Bundan dolayı birçok kişi tarafından bu ürünün nasıl ortaya çıktığı ve yapıldığı merak edilir.

Uzmanından zayıflatan leziz soğuk içecek tarifi... 15 günde eriyeceksiniz!

Eğer siz de Dukan çayı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizin için tarifi de verelim. İşte Dukan çayı tarifi şu şekilde:

  • Tarife başlamadan önce size ihtiyacınız olan malzemeleri listeleyelim; 2 yemek kaşığı yeşil çay, 750 ml su, 200 ml maden suyu ve yarım limon suyu.
  • Öncelikle 750 ml suyu kaynatın ve daha sonra 2 kaşık yeşil çayı kaynamış suyun içine ekleyin.
  • Demlenene kadar bekledikten sonra tüketeceğiniz kaba (kavanoz veya termos) aktarın.
  • Ardından çayın soğumasını bekleyin.
  • Çayınız soğuduktan sonra sıkmış olduğunuz yarım limon suyunu ve maden suyunu çayın içine ekleyin.
  • Bu işlemden sonra çayınızı buzdolabınıza koyun ve tamamen soğumasını bekleyin. Sonrasında dilediğiniz gibi içebilirsiniz.

Uzmanından zayıflatan leziz soğuk içecek tarifi... 15 günde eriyeceksiniz!

Dukan çayı içeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmadığından ötürü insan sağlığına olumsuz bir etki göstermez fakat sizler yine de bu çayı içerken abartmayın. Her şeyin fazlasının sakıncalı olduğu gerçeği Dukan çayı için de geçerlidir.

DUKAN ÇAYI NE ZAMAN İÇİLMELİ?

Diyet tarifler arasında en fazla sevilen ve tüketilen bu çayı siz de tercih etmek isteyebilir, Dukan çayı ne zaman içilmeli diye sorabilirsiniz. Bunun için size biraz bilgi verelim. Bu bilgiler sayesinde Dukan çayını ne zaman içmeniz gerektiğini net olarak öğrenebilirsiniz.

Dukan çayı nasıl yapılır, öğrendiğinize göre; hazırlamış olduğunuz 1 litrelik Dukan çayı karışımını gün içinde bitirmelisiniz. Hazırlamış olduğunuz Dukan çayının günlük tüketilmesi gerektiğini unutmayın. Her gün için yeniden Dukan çayı hazırlamanız gerekir. Bundan dolayı hazırlamış olduğunuz karışım gün içinde bitirilmelidir.

DUKAN ÇAYI KAÇ GÜN İÇİLMELİ?

Ayrıca bu çayı 15 günden fazla tüketmemelisiniz. İlk başladığınızda 15 gün düzenli tüketmeli ve daha sonra 5 gün ara vermelisiniz. Sonraki 15 gün tüketiminizde ise 15 gün ara vermeniz gerekir. Daha sonra bu döngüye tekrardan başlayabilirsiniz.

Fakat ara vermeyi kesinlikle unutmayın. Aksi takdirde Dukan çayı vücudunuza etki etmez. Bunun sebebi vücudunuzun Dukan çayına karşı bağışıklık geliştirmesidir. Vücudunuz ara vermeden kullanılan çoğu şeye karşı bağışıklık kazanır ve bundan dolayı bir sonraki kullanımlarda beklenen etki ortaya çıkmaz.

Uzmanından zayıflatan leziz soğuk içecek tarifi... 15 günde eriyeceksiniz!

Kilo verme süreci esnasında kurtarıcı bir görev üstlenen Dukan çayı kolay yapımı ve elde edilmesi kolay malzemeleri ile popüler bir hale gelmiştir. Ancak gözle görünür etkisi bu çayın bu popülerliği hak ettiğini gösterir.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...