Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Venüs burcu nedir ne ifade eder, hangi burçta güçlüdür?

Mavi Kadın>Burç yorumları>Venüs burcu nedir ne ifade eder, hangi burçta güçlüdür?

Astrolojide Venüs burcu ne ifade eder? Venüs hangi burçta güçlüdür, hangi burçta zararlı? Mavi Kadın Astroloğu Gülser Çelik Venüs burcunun Koç'tan Boğa'ya, Aslan'dan Kova'ya tüm burçlara etkisini yazdı.

Venüs burcu nedir ne ifade eder, hangi burçta güçlüdür?

GÜLSER ÇELİK | MAVİ KADIN

Venüs sevme ve sevilme, başkaları ile işbirliği içinde olma, paylaşma dürtülerimizi sembolize eder. Aynı zamanda nasıl giyindiğimiz, saçımız, kıyafetimiz, genelde kendimizi nasıl çekici hale getirmeye çalıştığımız ile de ilgilidir, bazıları tepeden tırnağa bakımlıyken bazılarımız darmadağın saçlarımız ve simsiyah kıyafetlerimizle etkileriz insanları, bunlara hep Venüs burcunuz karar verir.

Nasıl para harcadığımız ile ilgili ipuçlarını da Venüs’ten alırız, çok cömert ya da biraz pinti isek, bunlar hep Venüs’tendir. Venüs ayrıca sanat ve müziğin de sembolüdür. Venüs güzelliktir aynı zamanda çünkü, sanata bakış açımızı, sanata yatkınlığımızı ve güzelliği görme yetimizi Venüs’ten alırız.

VENÜS burcu koç;

Koç burcu, Venüs’ün en sevdiği yer değildir. Romantik ilişkilerde duygulardan daha çok tutkuyla hareket ediyor, illa ben onu istiyorum ,o da benim olacak diyor olabilirsiniz. Ya da elde edinceye kadar verdiğiniz mücadele sonrası, savaşı kazanınca kaçıyor olabilirsiniz. Aşkta biraz bencil olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Tabii bunların hepsi bir araya gelince çok doğru ilişkiler yaşama olasılığınız da düşüyor.

Önerimiz; ‘deliler gibi seviyorum’ dediğinizde kendinize ‘acaba nesini seviyorum’ sorusunu kendinize bir sorun. Bundan önceki aşkınızda neleri fark ettiniz? Aşkta beklentileriniz nedir? Bunları biraz düşünün.

Yıldırım aşkı dendi mi kimse sizin kadar iddialı olamaz, bazen karşıdaki insanın bile hislerini hiçe sayabilirsiniz. ‘Sende bana aşıksın ama daha farkında değilsin’ tam bir koç Venüs koç cümlesidir.

Para harcarken de çok düşünmeden harcama eğiliminde olabilirsiniz ve bu da size ayın sonunu zor getirme sonucunu verebilir.

VENÜS burcu Boğa;

Aşk sizin için nefes almak gibidir, aşka düşmeniz için öncelikle çok güvenmeniz gerekir ama güven konusunda çok net kurallarınız vardır, kolay güvenmezsiniz yani. Güvenip de severseniz eğer sabit bir burç olmanız nedeniyle kolay kolay vazgeçmezsiniz.

Sanat ve müzik konusunda yetenekli, para kazanma yolları konusunda başarılı birisiniz. Yoğun duygusal bağlar kurma potansiyeliniz yüksek. Aşkta zaman sizin için önemli aşık olduğunuza emin olmadan birlikte olmayın, romantizm ve sevilmek sizin için önemli, sonra kalbiniz çok kötü kırılabilir.

Para konusunda oldukça iyisinizdir, her şeyin fiyatını bilir, iyi para biriktirirsiniz, para size güven hissi verir.

VENÜS burcu İkizler;

Kitaplarla çok ilgili olabilirsiniz, muhtemelen de iyi bir konuşmacısınız  ama aşk konusunda her çiçeğe konmaya oldukça meraklısınız. Aşkta temel sorununuz; zaman zaman tam olarak ne istediğinizi bilmemeniz olabilir. Genellikle mekandaki en karizmatik adamı/kadını istiyor olabilirsiniz, diyelim ki aranızda bir çekim oldu ve o adam/kadın size geldi ama entelektüellikte sıfır ise o an başlamadan biter ilişki.

Sözcüklerle karşınızdakinin kalbini kazanmak sizin için çocuk oyuncağı olabilir.

Para biriktirme konusunda ise pek iyi olduğunuz söylenemez.

VENÜS burcu yengeç;

Aile ve evlilik kavramı sizin için oldukça önemli, bu nedenle erken evlilik yapabilirsiniz, tam olarak ne istediğinizi anlamadan bu kararı almak için acele etmeyiniz. İlişkilerde güven ve aidiyet hissi sizin için oldukça önemli. Aile değerlerine önem veren, daha geleneksel bir adayı  tercih edebilirsiniz.

Yuvanız her şeyden daha önemli olacaktır.

Evinize ve ailenize para harcama konusunda oldukça bonkörsünüz. Onun dışındaki her şey için çok daha dikkatli olursunuz. Para biriktirmeye, mal mülk almaya da meyillisiniz.

VENÜS burcu Aslan

Tutkulusunuz, egonuzun tatmin edilmesine, size saygı duyulmasına çok ihtiyacınız var. Sizin de aşık olabilmeniz için karşınızdaki insana saygı duymanız çok önemli, başarılı olmalı ya da en azından havalı olmalı. Kumara meyilli olabilirsiniz.

Sizin Venüs’ünüzün aslanda olduğunu, hiçbir flört fırsatını kaçırmamanızdan anlayabiliriz.

Size övgü ve sevgi sözcükleri söylemeyen bir adam/kadın ile birlikte olmanız mümkün değil bu sizin için su kadar gerekli bir ihtiyaç. Sizi tanıyan herkes sizi çok eğlenceli ve cömert biri olarak tanımlar, sevildiğiniz sürece. Olur da sevilmediğinizi hissederseniz arkanızı dönüp gitmek için bir saniye beklemezsiniz

Kocaman yüreğiniz sevgiye o kadar bağımlıdır ki sevmeden sevişemem başka bir replik olarak ağzınızdan dökülüverir. Size çok sevseler, siz onları hiç bırakmazsınız aslında.

Her zaman bakımlı ve güzel görünmek sizin için çok önemlidir ve kırmızı size hep çok yakışır.

VENÜS burcu Başak

Venüs’ün sevmediği yerlerden biridir başak, ilişkilerde fazlaca eleştirel olma potansiyeliniz var, fazla detaycı olabilirsiniz, bu da size hayal kırıklığı olarak dönebilir.

Seçenekleri değerlendirmeye ve doğru olanı yapmaya o kadar odaklanırsınız ki, ne hissettiğinizi düşünmek en son aklınıza gelir, bu da fırsatları kaçırmanıza sebep olabilir. Hayat kusursuz olmadığı için sizin kusursuzluk arayışınız maalesef zorlayıcı olabilir.

Sizin bir tarzınız vardır, bazılarınız çok klasik bazılarınız çok ilgi çekici belki ama hepinizin bir tarzı vardır. Arkadaşlarınız size hediye seçmekte zorlanmaz çünkü sevdiğiniz bir hırkanın 2 ya da 3 rengini, aynı etekten bir kaç tane vs. alabilirsiniz.

Aşka ilgili düşünceleriniz bile detaycıdır, öyle salya sümük aşklar, sürünmeler size göre değil. Şunu bilirsiniz: ‘sevseydi burada olurdu’ bu nedenle birilerinin öylesine sevgilisi olmak yerine yalnız kalmayı tercih edersiniz.

Para sizin için önemlidir, güzel biriktirir, dikkatli harcarsınız, kılık kıyafetiniz özenlidir ama kıyafete asla çok para harcamazsınız.

VENÜS burcu Terazi;

Sizi gördüklerinde ilk söyleyecekleri kelime zarafet olur. Sanatın, müziğin içinde olmadan ya da en azından hayatınızın bir parçası haline getirmeden yaşamanız zor. Sizin ruhunuzun besin kaynakları gibi düşünebilirsiniz bunları. Uyumlu ilişkilerin peşindesiniz, bazen karşınızdaki insanı incitmemek için ilişkiyi gereksiz, bir sonuca gitmeyecek şekilde uzatıyor olabilirsiniz; yapmayın, iki taraf içinde zaman kaybı.

Aklınızda size uygun bir model var ve bu modelin dışında birinin sizinle bir şansı yok bunu da biliyorsunuz o model ile ilgili netsiniz, diğerlerini ona uydurmaya çalışmayın olmaz.

Herkes sizi bir şekilde sever, siz de zaten herkes sizi sevsin istersiniz, iyi bir iş ortağı ya da iş arkadaşı olursunuz. Önemli olan, iyi olacağım diye kendinizden ne kadar feragat ettiğinize dikkat ediyor olmanız.

Hayatı güzelleştirmek için bol para harcarsınız, kıyafetler için, rahat etmek için, zarif görünmek için…

VENÜS burcu Akrep;

Venüslün en sevdiği yerlerden biri değildir, tutku yaşam biçiminiz haline gelebilir, siz bir adamı /kadını istediğinizde dünyayı yakabilirsiniz, ama dünyayı yakmaya değer mi onu hep bir düşünmenizi öneririm. İlişkileriniz çok fırtınalı olabilir.

Arzunuz her şeyi yakacak kadar kuvvetli olabilir, ‘akrep kadını/erkeği’ diye bir prototip vardır, insanlar hem ihtirasınızdan biraz korkmuş hem de sizi hiç unutamamış olabilirler. Gidememeleriniz ama kalınca huzur verememeleriniz, öfkeniz, arzunuz, başkaldırınız hep bir iz bırakmıştır.

Siz öyle planlayabilen, mantıklı düşünebilen, bekleyen biri değilsiniz, sizin aşkınız dürtüsel, tensel bu nedenle de çok tutkulu.

Güç sizin için önemlidir, bu nedenle para ile ilişkiniz genelde güç kazanmak üzerine olur.

VENÜS burcu Yay

Siz cömertliğiniz ve ateşli oluşunuz ile tanınıyor olabilirsiniz; ta ki özgürlüğünüz kısıtlanana kadar, ateş aynı hızla düşmeye başlar. Sakın ‘ben bu adamı /kadını seviyorum değişirim’ demeyin, sizin aşkınız özgürlüğünüz kadar olur, yanlış insanlara takılırsanız eninde sonunda özgürlük arayışınız baskın çıkar.

Size bir şeyler katmayan insanlar ile olamazsınız ya sizi gezme, seyahatler konusunda desteklemeli ya da size zihinsel olarak iyi gelmeli.

İlişkiye başlamak sizin için bir eğlence konusu, dağdan paraşütle atlarken ya da dünya turuna çıkmışken başlayan ilişkiler tam size göre, enerjinizi paylaşacak birilerini arasınız.

Para harcamak sizin için çocuk oyuncağı, asla hesabınızı tutamazsınız.

VENÜS burcu Oğlak;

Size aşk kadın/adamı demek zor. Sizden daha büyük ve maddi anlamda daha güçlü insanlar ile mutlu olmanız daha olası. Ne kadar aşık olursanız olun sonunda en mantıklısından yana kullanırsınız şansınızı. Çünkü güvensizlik size göre değil.

İlk anda dış görünüşüne vurulsanız bile, sizden daha olgun, daha paralı, daha sorumluluk sahibi insanlar ile kendinizi daha tam olmuş hissedersiniz.

Venüs oğlakta mantık her zaman romantizmden daha önemlidir, 30 yaşından önce erken yapılan bir evlilik bu nedenle çok sağlam olmayabilir, ne istediğinizi anlamanız biraz daha geç zamanlara denk gelebilir çünkü.

VENÜS burcu Kova

Her şeyi deneyimlemek isteyen bir Venüs, değişik insanlar değişik dünyalar. Entelektüel anlamda etkilenmeniz oldukça önemli, aksi takdirde başladığı hızda bitebilir ilişkiler. Bir de ilişkinin göz bebeği olmadığınızı anladığınız anda başka bir dala konma ihtimali yüzde 1000.

Aşkta kuralları siz koyarsınız, bilinene, beklenene değil, en akla gelmeyene aşık olmak tam size göredir. Kurallar, gelenekler, olmalı yapmalı cümleleri hiç size göre değildir. Yeni insanlara ve yeni tecrübelere her zaman açıksınız bu nedenle arkadaşlarınızı bile böyle insanlardan seçersiniz.

Para ile ilişkinizin iyi olduğu pek söylenemez, siz macera peşindesiniz, bu nedenler biriktirmek yerine yaşamayı tercih edersiniz

VENÜS burcu Balık

Aşkta bile merhameti önemseyen bir Venüs. Duyarlı, şefkatli, sıcacık bir insansın denir sizin için sadece. Büyük aşklar tam size göre, siz aşksız yapamazsınız. Bir ilişkiniz olmasa bile hayatınızda en azından bir platonik aşkınız mutlaka vardır.

Fedakarlık yapmak konusunda üstünüze yok, aşk için her şeyi yaparsınız. İlahi aşka inanırsınız ve bu ilahi bir aşk değilse bile uzun süre sürünebilirsiniz, sırf öyle sandığınız için.

Ama karşınıza aşka değer biri çıkarsa, masal neymiş kitabını yazarsınız.

Bir şeyleri inşaa etme, yeniden oluşturma gücünüz o kadar yüksektir ki, para sizin odak noktanız hiç olmaz, ama para size gelir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Gülser Çelik
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...