Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yapay zeka, dünyanın en iyi 10 mutfağını açıkladı! Türkiye kaçıncı sırada?

Mavikadin>Tekno kadın>Yapay zeka, dünyanın en iyi 10 mutfağını açıkladı! Türkiye kaçıncı sırada?

Yapay zeka ChatGPT, ödev yapmaktan makale yazmaya, kod yazmaktan sağlık desteği sunmaya kadar birçok konuda insanlara yardımcı olabiliyor. Biz de son dönemde tartışma konusu haline gelen "Dünyanın en iyi lezzet mutfakları" konusunu sohbet botuna sorduk. Tür mutfağı hakkında şaşırtıcı bir cevap verdi.

Yapay zeka, dünyanın en iyi 10 mutfağını açıkladı! Türkiye kaçıncı sırada?

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT son dönemde herkesin gündeminde. Ödev yapabiliyor, makale yazabiliyor, yemek tarifi verebiliyor, yazılımcı gibi kod yazabiliyor hatta araştırmalara göre bazı hastalıkların tedavisi konusunda uzman hekimlere yardımcı bir kaynak olarak dahi kullanılabiliyor.

ChatGPT insanların genellikle ihtilafa düştüğü konularda yorum da yapabiliyor. Biz de bu özelliğinden yola çıkarak, Vedat Milör'ün de bir dönem sosyal medyadan başlattığı "Dünyanın en iyi mutfakları nedir?" tartışmasını ChatGPT'ye sorduk. Sıralamayı yaparken, her ülkenin kendine has lezzetlerini katmasını da istedik.

YAPAY ZEKA DÜNYANIN EN İYİ MUTFAKLARINI SIRALADI

ChatGPT, dünyanın en iyi lezzet mutfağına sahip ülkeler konusunda kesin bir sıralama yapmanın zor olduğunu, çünkü lezzetlerin kişisel tercihlere göre değiştiğini belirtti. Dünyanın en iyi lezzet mutfaklarına sahip ülkelerini sıralamasını istediğimizde listenin başına İtalya'yı koydu.

ChatGPT'ye göre İtalya; pizzası, makarnası, risottosu ve tiramisu tatlısı gibi lezzetleriyle dünyanın en iyi mutfağı ünvanı kazandı. Sohbet botu ikinci sıraya ise kruvasan, Coq au Vin, krem brüle gibi yiyecekleriyle meşhur Fransa'yı yerleştirdi. Peki yapay zekaya göre Türk mutfağı kaçıncı sırada?

  1. İtalya
  2. Fransa
  3. Tayland
  4. Japonya
  5. Hindistan
  6. Meksika
  7. Çin
  8. Yunanistan
  9. Türkiye
  10. Vietnam

TÜRK MUTFAĞINA ÖVGÜ YAĞDIRDI

Yapay zekaya Türk mutfağı hakkında ne düşündüğünü sorduğumuzda ve Türk mutfağının özelliklerini sıralamasını istediğimizde, dikkat çekici cevaplar verdi: "Türk mutfağı dünya genelinde oldukça saygın bir mutfağa sahiptir ve birçok insan tarafından övgü almıştır. Özellikle kebap çeşitleri, lahmacun, mantı, baklava ve diğer geleneksel Türk yemekleri, Türk mutfağını dünya çapında tanınmış yapmıştır."

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...