Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yatmadan önce birkaç tane tüketmek yetiyor! Bağırsaklarınızı temizleyerek kabızlığa son veriyor

Mavikadin>Diyet>Yatmadan önce birkaç tane tüketmek yetiyor! Bağırsaklarınızı temizleyerek kabızlığa son veriyor

Şişlik yaparak rahatsız eden, karın ağrısıyla uyutmayan kabızlık sorununa tek gecede çare bulmak için 5 kayısı yetiyor. Peki, nasıl tüketmelisiniz? İşte detaylar…

Bir an önce şişkinlikten kurtulmak istiyorsanız ve ilaç kullanmayı tercih etmiyorsanız doğal yoldan kuru kayısıyla kabızlığa çare bulabilirsiniz.
Bir an önce şişkinlikten kurtulmak istiyorsanız ve ilaç kullanmayı tercih etmiyorsanız doğal yoldan kuru kayısıyla kabızlığa çare bulabilirsiniz.

Gece uyumadan önce yiyeceğiniz birkaç adet kuru kayısı, tek seferde rahatlamanıza yardımcı olabilir. Sindirim sisteminizi bir hayli rahatlatacak bu yöntemin tam anlamıyla nasıl uygulanabileceğini sizin için araştırdık.

Kuru kayısı sadece sindirimi düzenleyen bir meyveden ibaret değil. Aynı zamanda kasları besleyen, iltihapla savaşan ve tansiyonu kontrol altına alan süper bir besin. Bu etkili meyveyi düzenli tüketebileceğiniz gibi gece yatmadan önce uygulayabileceğiniz harika bir yöntemle tek seferde kabızlıktan kurtulabilir, ertesi güne adapte olmakta kolaylık yaşayabilirsiniz.

POTASYUM ZENGİNİ KURU KAYISININ FAYDALARI

Kuru kayısıyı nasıl tüketirseniz sindiriminizi harekete geçireceğinden bahsetmeden önce tüm faydalarından ve etki alanlarından bahsedelim. Florence Nightingale hastanesinin içeriğine göre; öncelikle kuru kayısının potasyum zengini bir içeriğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Böylece kan basıncını dengeler, kalbin düzgün çalışmasına destek olur ve ayrıca vücuttaki kasları destekler.

Organ ve dokuların iyileşip gelişmesine katkı sağlaması dışında bir de kuru kayısının kan yapıcı özelliği olduğunu bilmelisiniz. Tabii ki en etkili faydalarından biri de bağırsak florasını düzenlemek ve sindirimi desteklemek…

Yatmadan önce birkaç tane tüketmek yetiyor! Bağırsaklarınızı temizleyerek kabızlığa son veriyor

Kuru kayısının metabolizmayı hızlandırıcı etkileri, kabızlığı önlemesinin yanı sıra şişkinliği gidererek kilo vermenize de katkı sağlar.

BAĞIRSAKLARI CANLANDIRAN KURU KAYISI FORMÜLÜ

Şişkinlikten rahatsızsanız, bir an önce kabızlığınızı gidermek istiyorsanız ve ilaç kullanmayı tercih etmiyorsanız doğal bir formül olarak kuru kayısıyı kullanabilirsiniz. Peki, nasıl tüketirseniz en hızlı şekilde etki etmesini sağlayabilirsiniz?

Şıp diye kabızlığınızı giderecek bir yönteme ihtiyacınız varsa gece yatmadan önce 5 adet kuru kayısı yedikten sonra üzerine 1 bardak ılık suyu içmelisiniz. Bu yöntemle sabah uyanır uyanmaz tuvalete rahatça çıkabildiğinizi ve gün içerisinde şişkinlik yaşamayacağınızı fark edeceksiniz.

KOLAY TUVALETE ÇIKMAK İÇİN BAŞKA NE YAPMALI?

Kuru kayısı yöntemi en etkili tuvalete çıkma yöntemlerinden biridir. Ancak farklı yöntemler de söz konusu. Örneğin, kayısı çayı tüketmek de bu yöntemlerden biri.

En etkili kabızlık önleyici yöntemlerden biri de harekettir. Hareket etmek, düzenli egzersiz yapmak kabızlığı önleyerek bağırsaklarınızı canlandırır.

Kabızlık için farklı yöntemler aramaya devam edenler için bir diğer önerimiz de şu:

Günde 1 avuç kuru yemiş tüketin.

Kaynak : sabah.com.tr, ulusalpost.com
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...