Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

Mavi Kadın>Moda>Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

TikTok platformu her geçen yeni bir trendle tanışmamızı sağlıyor. Son olarak #TomatoGirlSummer hastagi ile TikTok trendleri arasına giren moda akımı, minimal ve doğal görünümü hedef alıyor. Peki, tomato girl trendi tam olarak ne? Tomato Girl görünümü nasıl oluşturulur?

Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

Akdeniz sahillerinden ilham alan bir moda akımı: Tomato Girl. Bu akımda minimalist bir görünüm hakimdir. Tomato Girl stilinin öne çıkan parçaları dantelli yaz elbiseleri, saç bantları, çok hafif ve doğal bir makyaj ve ıslak görünümlü, küçük örgülü saçlardır.

Sosyal medyayı kasıp kavuran Tomato Girl, aslında Megan Thee Stallion’un Hot Girl Summer şarkısından esinleniyor. Öte yandan TikTok’da #TomatoGirlSummer hastagi ile milyonlarca görüntülenerek sosyal medyada hakimiyetini kuran son akımlardan biri oldu.

NASIL TOMATO GİRL OLUNUR?

Tomato Girl trendi, doğal dalgalı, bukleli saçları ve basit denilebilecek parçalarla etkili bir görünüm oluşturmayı hedefliyor. Saatlerce uğraşmadan ve çaba sarf etmeden, sadeliği ve şıklığı vadediyor da diyebiliriz. Haberin devamında vereceğimiz saç, makyaj ve kıyafet fikirleriyle sizde Tomato Girl trendini kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Tomato Girl görünümünü oluşturmak için dikkat etmeniz gereken detaylar şöyle:

Tomato Girl trendinin ana renklerini başta domates kırmızısı olmak üzere; beyaz, bej, avcı yeşili, yağ yeşili, soluk sarı ve toprak tonları oluşturuyor.

Trendin olmazsa olmazlarından biri de pötikare desen. Elbiselerde, aksesuarlarda yahut ayakkabılarınızda kırmızı, yeşil, sarı ve turuncu pötikare detaylara yer verebilirsiniz. Ayrıca meyve ve çiçek desenleri, domates figürlü kumaşlarla da yine Tomato Gril trendini kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

Keten kumaş, dantelli kıyafetler, fırfırlı etekler, bedene oturan korsajlı gömlekler, kalp yaka kıyafetler, kısa kollu düğmeli büstiyerler ve canlı kırmızı tonlarındaki parçalar tam bir Tomato Girl olmanızı sağlar.

Hasır çantalar son yıllarda moda dünyasında öne çıkan trendler arasında. Doğal, sıcak ve şık bir görünüme sahip olan hasır çantalar da yine Tomato Girl görünümünün favori parçalarından.

Tomato Girl trendini akseuarlarınıza yansıtmak istiyorsanız; gümüş renk takılar yerine, daha çok altın tonları, bronz yahut rosegold renkler tercih etmeniz gerekir.

Geçmişten günümüze vintage görünümleriyle dikkat çeken eski model kol saati, kırmızı küpe, kolye, bileklik gibi akseusarlar tercih edebilirsiniz.

Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

TOMATO GİRL SAÇI NASIL YAPILIR?

Saç modeline gelecek olursak, saatlerce uğraşıp şekillendirdiğiniz saç modeli bu görünüme tezat düşecektir. Bunun yerine saçlarınızı gevşek formda toplayabilir, saç aksesuarı olarak bandana ve fular tercih edebilirsiniz.

Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

TOMATO GİRL MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Tomato Girl akımında; güneşten yanmış gibi görünen cilt görünümü, bronz ten, kırmızı yanaklar ve domates kırmızı dudaklar öne çıkıyor. Uğraşılmamış güzellik ise akımın anahtar kelimelerinden.

Çok hafif ve doğal görünen bir makyaj yaparak tomato girl trendini yakayalabilirsiniz. Bunun için doğal ışıltılı görünüm veren ince kapatıcı kullanın. Biraz allık, ince kontürlerle burun ve elmacık kemiklerine vurgu yapın. Son olarak kırmızı ruju dudaklarınıza parmaklarınızla dağıtarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yazın yeni trendi: 'Tomato Girl' nedir? 8 adımda doğallığı öne çıkarıyor

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...