Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yeğenleri Seyfi Dursunoğlu'nun 15 milyonluk mirasını istedi son kararı mahkeme verdi

Mavi Kadın>Magazin>Yeğenleri Seyfi Dursunoğlu'nun 15 milyonluk mirasını istedi son kararı mahkeme verdi

Seyfi Dursunoğlu'nun 15 milyon TL'lik mirasının akıbeti belli oldu. Dursunoğlu, vefatından önce mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakmıştı ancak mirasın bu şekilde kullanılmasına itiraz eden Seyfi Dursunoğlu'nun iki yeğeni, mirasta hak sahibi olduklarını iddia ederek vasiyetin iptali için dava açmıştı. Sonuç olarak, mahkeme davayı sonuçlandırdı.

Yeğenleri Seyfi Dursunoğlu'nun 15 milyonluk mirasını istedi son kararı mahkeme verdi

Daha çok "Huysuz Virjin" olarak bilinen ünlü sanatçı Seyfi Dursunoğlu, üç yıl önce vefat etmişti. Vefatından önce, evi ve bankadaki parası dahil olmak üzere 15 milyon TL'yi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakılmasını vasiyet etmişti. Bu vasiyet üzerine, Dursunoğlu'nun mal varlığının bir kısmı dernek tarafından kullanılmak üzere ayrıldı ancak ünlü sanatçının iki yeğeni bu duruma karşı çıkarak dava açmıştı. Mahkeme kararını verdi.

15 MİLYONLUK MİRASTAN PAY ALAMADILAR

Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenleri Cemal Erhan Saydam ve Evren Saydam, mirasın Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakılmasını içeren vasiyetin iptali için dava açmışlardı. İkisi de mirasın hak sahipleri olduklarını iddia etmiş ve vasiyetin geçersiz olduğunu ileri sürmüşlerdi. Davanın sonuçlandı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, yeğenlerin vasiyetin iptali için açtığı dava üzerine tereke tespit davası açmıştı. Bu davada, sanatçının noterde vasiyetname hazırlattığı sırada yanında bulunan 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu, şahit olarak gösterilmişti. Baltaoğlu'nun ifadesi, vasiyetin geçerliliği ve doğruluğu konusunda önemli bir rol oynadı.

Yeğenleri Seyfi Dursunoğlu'nun 15 milyonluk mirasını istedi son kararı mahkeme verdi

Cemal Erhan Saydam ile Evren Saydam, Garabet Baltaoğlu'nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını talep etti. Bu talebin sebebini ise, vasiyetin geçerliliği konusunda şüphe duyduklarını ve Baltaoğlu'nun vasiyetname sırasında sağlıklı bir şekilde karar verebilecek durumda olup olmadığını belirlemek istedikleri yönünde açıkladılar.

Habertürk'ün haberine göre; İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Huysuz Virjin'in mirasının ne olacağı konusunda kararını verdi. Mahkeme, iki yeğenin açtığı vasiyetin iptali davasını reddetti. Böylelikle mirasın hak sahibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği oldu. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...