Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yeni doğan bebek çantasında neler olmalı? Paniğe gerek yok listeniz hazır

Mavikadin>Yaşam>Yeni doğan bebek çantasında neler olmalı? Paniğe gerek yok listeniz hazır

Hamilesiniz ve doğuma sayılı zaman kaldı peki yeni doğan bebek bakım çantanız hazır mı? Panik yapmanıza gerek yok bu liste işinize çok yarayacak... Yeni doğan bebek çantasında neler olmalı? sorusunun cevabı haberimizde yer alıyor. 

Yeni doğan bebek çantasında neler olmalı? Paniğe gerek yok listeniz hazır

Doğuma günler kala anneleri tatlı bir telaş sarar. Ben işimi sağlama alayım çantam önceden hazır olsun diyorsanız bunları bilmenizde fayda var. 

Yeni doğan bebek çantasında neler olmalı, bebek hastane çıkışı neye konur? gibi soruların cevapları için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. 

Anneler doğum yaptıktan sonra hastanede hem bebek için hem de kendileri için bazı şeylere ihtiyaç duyar. Bu çantada yer alacak eşyaların ihtiyacı karşılayabilir derece olmaları önemlidir. Eğer çok fazla ve gereği olmayan şeyler alırsanız bu size zaman kaybettirebilir. 

Doğuma aylar kalsa bile doğum çantanızı 6. aydan sonra hazır etmenizde fayda vardır. Erken doğum ihtimaline karşı çantanızı yavaş yavaş hazırlamanız sizin de daha rahat olmanıza yarayacak.


YENİDOĞAN BEBEK ÇANTASINA NE KONULUR?

Yeni doğan bebek çantasında neler olmalı? diye düşünüyorsanız listeden faydalanabilirsiniz: Zıbın, tulum, eldiven, patik veya çorap, müslin bez, şapka, nevresim, battaniye, bebek bezi, emzik, biberon, ıslak mendil, ıslak bebek havlusu, pişik kremi gibi eşyalarınızı çantanızdan eksik etmemeniz tavsiye ediliyor. 

Annelerin de ve anneye refaketçi kalacaksa onun da yanında getirmesi gereken bazı ihtiyaçları olabilir. Anneler için bebek çantasına koyulması gereken şeyleri sizler için derledik. Anne için hazırlanması gereken çantada olması gerekenler şöyle: İç çamaşırı, pijama takımı, gecelik, ped, diş fırçası, diş macunu, saç fırçası, terlik, saç şampuanu, el sabunu, duş için sabun veya jel,  süt sağım makinesi, nemlendiri krem, göğüs pedi veya koruyucu kapak, bebeğin meme reddi olasılığına karşı silikon uç (doktor tavsiye ederse), toka.


BEBEK HASTANE ÇIKIŞI NEYE KONUR?

Bebek için hazırladığınız kıyafetleri orta boy çanta içi düzenleyicilerde muhafaza edebilirsiniz. Bu düzenleyicilerin fileli olanları özellikle ihtiyaç anında size büyük kolaylık sağlayacak. Bu küçük çantaları da orta veya küçük boy bir seyahat valizine yerleştirebilirsiniz.

Yeni doğan bebek çantasında tüm eksiklerinizi tamamladıysanız artık sadece geriye bebeğinizi keyifle beklemek kalıyor. Doğumun nerede ne zaman başlayacağı belli olmadığı için son aylarda çantanızın hazır olmasında fayda vardır. Bebek bakım çantanızı eğer arabanız varsa bagajınızda tutmanız da iyi olacaktır. 

Bu arada çantanız hazır değilse hiç telaş yapmayın listenizi tamamladıktan sonra çanta hazırlamak çok basit olacaktır. 

Kaynak : lemabelle.com/blog, acibadem.com.tr, aylintotan.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...