Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yeni neslin ‘seviyor sevmiyor’ turnusolü: Mesajlaşma stilleri! Dijital iletişimde düşündüren 5 mesaj dili…

Mavikadin>Tekno kadın>Yeni neslin ‘seviyor sevmiyor’ turnusolü: Mesajlaşma stilleri! Dijital iletişimde düşündüren 5 mesaj dili…

Dikkat! Mesajlaşma türünüz sevgi dilinizi yansıtıyor olabilir… TikTok’ta son dönemlerde konuşulmaya başlanan mesajlaşma türleriyle ilgili her şey yazımızda…

Hangi türde mesajlaştığınız karşı tarafın bilinçaltına da farklı mesajlar iletiyor.
Hangi türde mesajlaştığınız karşı tarafın bilinçaltına da farklı mesajlar iletiyor.

Son dönemde ilişkileri sıklıkla etkileyen mesajlaşma türlerine dikkat edin. Çünkü karşı taraf nasıl mesajlaştığınıza göre sizi değerlendiriyor olabilir. Eğer öyle değilse siz erkek arkadaşınızın mesajlarını bu doğrultuda değerlendiriyor olabilirsiniz. İki yönden de ilişkinizde değişimlere neden olabilecek bu konuyu sizin için ele aldık. Siz hangi türde mesaj atıyorsunuz? İşte detaylar…

MESAJ YAZMA STİLİNİZ MODERN HAYATTA İLİŞKİ ÖLÇÜTÜ OLABİLİR

Yüz yüze iletişim kurarken birinin bizi sevip sevmediğini mimiklerinden anlayabiliyorken dijitalleşmeyle birlikte mesajlardaki niyetleri okumaya başladık. Kısaca ifade edilenleri veya hiç emoji konmayan mesajları kötü algılamaya, uzun ve açıklayıcı mesajlardan anlamlar çıkarmaya başladık. Peki sizce hangileri gerçek bilgi?

İnsanların birbiriyle tanışmasını kolaylaştıran bir sosyal ağ platformu olan Badoo’nun yaptığı bir araştırmaya göre, araştırma kapsamındaki yüzde 36 oranında kişi kendilerine gelen kısa mesajların üzerinde çok fazla düşünüyor. Yüzde 31 oranında kişiyse geç gelen mesajlardan sevilmediklerini çıkararak kaygılandıklarını ifade ediyor.

Mesajlaşma türleri de kendi içinde 5 dile ayrılıyor. İşte o türler:

KALİTELİ MESAJLAŞANLAR

Bu kişiler detaylı mesajlardan hoşlanırlar. Dolayısıyla eşlerinin de kendilerine detaylı mesajlar atmalarını isterler. Aksi takdirde önemsenmediklerini düşünebilirler.

AMACA YÖNELİK MESAJLAŞANLAR

Sadece buluşmaları planlamak, haberleşmek için mesajlaşanlar bu kategoridedir. Bu kişiler bir mesaj attıklarında hemen kendileriyle buluşmayı teklif edecek insanlara yazarlar, onun dışında iletişim kurmamaya çalışırlar. Eğer biri size mesaj atmaktan kaçınıyorsa ya amaca yönelik mesaj atan biridir ya da siz öyle olduğunuz için sizinle iletişimden kaçınıyor olabilir.

ONAYLAMA MESAJLARI ATANLAR

Bu kişiler eşleriyle tüm gün boyunca mesajlaşmak isterler ve her gün mesajlaşırlar. Aynı şekilde kendilerine de mesajların gelmesini beklerler. Yani eşiniz bu grupta yer alıyorsa ya sık mesaj atar ya de sizden o sıklıkta mesaj bekler.

Yeni neslin ‘seviyor sevmiyor’ turnusolü: Mesajlaşma stilleri! Dijital iletişimde düşündüren 5 mesaj dili…

HAFİF DOKUNUŞLA MESAJLAŞANLAR

"Hafif dokunuş" kişileri telefon yerine gerçek hayatta iletişim kurmayı tercih ediyor. Bu yüzden sık sık mesajlaşmamalarını anlayabilirsiniz. Muhtemelen telefon bağımlılıkları da daha azdır veya konuşmak için aramayı tercih ediyor da olabilirler.

EMOJİ VE GIF KULLANARAK MESAJLAŞANLAR

Bazı kişiler emojilerle ve GIFlerle iletişim kurmayı sever. Konuşacak, yazacak bir şey bulamasalar bile emoji ya da GIF atarak “aklımdasın” mesajı verirler. Emoji atmadan bitirdikleri konuşmaları az olur. Aynı zamanda karşı taraftan da emojiler beklerler. Emojilerine karşılık alamazlarsa kendilerini kötü hissedebilirler.

Hangi tipte mesajlar atıyor veya alıyor olursanız olun, aldığınız mesajları yorumlamamanız neredeyse imkansız. Bu da ilişkilerin yıpranmasına sebep olabiliyor. İşte bu yüzden kaliteli iletişimden yana olmak çok önemli. Bir de karşıdaki kişiyi iyi tanımak ve alışmak da önem arz ediyor. Dolayısıyla yeni tanıştığımız ve iletişim kurduğumuz kişileri yanlış anlamamız çok normal bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Independent Türkçe
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...