Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yeni trendin adı ‘vanilla girl’ makyajı nedir, nasıl uygulanır? 6 adımda zarifliği öne çıkarıyor

Mavi Kadın>Güzellik>Yeni trendin adı ‘vanilla girl’ makyajı nedir, nasıl uygulanır? 6 adımda zarifliği öne çıkarıyor

TikTok platformu her geçen yeni bir trendle tanışmamızı sağlıyor. Son olarak #vanillagirl hastagi ile TikTok trendleri arasına giren ‘vanilla girl’ makyajı, zarif ve etkileyici görünümüyle karşımıza çıkıyor. Peki, vanilla girl makyajı nedir, nasıl yapılır?

Basit birkaç adımla uygulayabileceğiniz ‘vanilla girl’ makyaj akımı, minimum ürünle doğal güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlıyor.
Basit birkaç adımla uygulayabileceğiniz ‘vanilla girl’ makyaj akımı, minimum ürünle doğal güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Son zamanlarda makyaj trendlerinin nabzı Tiktok’ta atıyor. TikTok dünyasında birçok güzellik trendi hızlıca popülerleşiyor ve günlük hayatımızda makyaj rutinlerimize canlılık getiriyor. ‘Vanilla girl’ makyajı akımının diğer makyaj trendlerinden farkı ise dama samimi ve sevimli olması. Doğal bitişli, krem ve likit formda makyaj ürünleri kullanılarak yapılan bu makyaj cildin parlak ve doğal görünmesini sağlıyor. İşte, vanilla girl makyajında bilmen gereken ipuçları:

VANİLLA GİRL MAKYAJI NASIL YAPILIR?

TikTok makyaj trendlerinden biri olan ‘vanilla girl’ makyajı hafif kızarık yanaklar ve doğal görünümü ile minimal bir makyajı hedef alıyor. Basit birkaç adımla uygulayabileceğiniz bu makyaj akımı, minimum ürünle doğal güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Vanilla girl makyajı için takip etmeniz gereken adımlar şöyle:

RENK TONUNUZU EŞİTLEYİN

İnce yapılı ve nemli bitişli renkli nemlendirici tercih etmelisin. Cilde bakım yapan ve canlı görünüm kazandıran renkli nemlendiriciler hem renk tonunuzu eşitler hem de içerdiği mineraller sayesinde cildinize parlak ve sağlıklı görünüm kazandırır. Unutmayın renkli nemlendiriciler ‘vanilla girl’ makyajının olmazsa olmaz ürünü…

ISLAK BİTİŞLİ KAPATICI KULLANIN

Doğal bir görünüm elde etmek için ince yapılı, ıslak bitişli ve çizgilere dolma yapmayan kapatıcı kullanmalısın. Tüm yüzüne sürmek yerine göz pınarlarına, gözün dış köşelerine, burun kenarlarına ve cildinde bulunan kusurlara sürerek istediğin doğallığı elde edebilirsin.

Yeni trendin adı ‘vanilla girl’ makyajı nedir, nasıl uygulanır? 6 adımda zarifliği öne çıkarıyor

SABİT KAŞLAR

Kaş jeli kullanarak doğal ve tek tek ayrılmış kaşlara sahip olmak çok kolay. Temiz bir görünüm için kaşlarınızı yukarıya doğru sabitleyerek uzun süre kalıcılık sağlayabilirsiniz.

NÖTR TONLARDA GÖZ MAKYAJI

Sade bir görüntü elde etmek için nötr tonlarda göz farı tercih etmelisin. Gözün dış kenarlarına kahverengi göz kalemi sürerek makyajını yumuşatabilirsin.

Yeni trendin adı ‘vanilla girl’ makyajı nedir, nasıl uygulanır? 6 adımda zarifliği öne çıkarıyor

LİKİT TERCİH EDİN

Vanilla girl makyajında likit allık adımı son derece önemli. Doğal ve fresh bir görüntüye sahip olmak için pembe ve turuncu tonlarındaki likit allıkları tercih etmelisin. Yanak ve elmacık kemiklerine sürdüğün likit allıklar, nemli ve ipeksi yapıyla yüzünüze boyut kazandırır.

PARLATICI İLE SONLANDIRIN

Makyajın son adımı abartısız dudaklar… Dudak renginize yakın bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyin. Ardından dudak parlatıcısıyla dudaklarınıza canlılık ve parlaklık katabilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...