Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yıllarca doğru olduğuna inanılan tarihte hiç gerçekleşmemiş 6 efsanevi olay!

Mavi Kadın>Keşfet>Yıllarca doğru olduğuna inanılan tarihte hiç gerçekleşmemiş 6 efsanevi olay!

Günümüzde gerçek olduğu düşünülse de tarihte hiç gerçekleşmeyen efsane olayları bir araya getirdik. Tarihte yaşandığını sandığımız 6 tarihi olay sizinle! Keyifli okumalar…

Yıllarca doğru olduğuna inanılan tarihte hiç gerçekleşmemiş 6 efsanevi olay!

İnsan kulağından zehirlenir, her duyduğuna inanma diye bir söz vardır eskilerin. Hayatta olan biten olayların hepsini bilmesek bile, tarih o anda neler olduğunu merak etmemizi sağlayan çılgın hikayelerle dolu. Tarihte yaşandığını sandığımız bazı efsaneler var ki onların gerçek olmadığına inanmak epey zor. Gelin inanılmaz hayal gücüyle anlatışmış, inandırımış ilginç efsanelere göz atalım.

TARİHTE HİÇ GERÇEKLEŞMEMİ EFSANE OLAYLAR

Isaac Newton’un kafasına elma düşmedi!

Efsaneye göre Newton elma ağacının altında otururken elmanın kafasına düşmesiyle birlikte yer çekimi teorisini keşfeder. Tabi ki Newton yer çekimini bulmak için ağaçtan düşen elmaları izledi ancak efsanede söylendiği gibi değil. Formül geliştirmek için annesinin bahçesinde ağaçlardan düşen elmaları izledi ve matematik üzerine uzun yıllar çalıştı.

Walt Disney’in vücudu dondurulmadı!

Dünyanın en ünlü animatörü Walt Disney öldükten sonra, vücudu insanlara ölmüş birisini yeniden hayata döndürecek olan teknolojiyi geliştirmeleri için zaman vermek amacıyla soğutularak dondurulduğu söylenir. Ancak Disney’in kızı Diane’in söylediğine göre bu efsane doğru değil.

Walt Disney ilerleyen teknolojiyle hayata döndürülmek üzere dondurulmadı. Kızı Diane’nin söylemine göre Walt Disney ölümünden sonra yakıldı.

Yıllarca doğru olduğuna inanılan tarihte hiç gerçekleşmemiş 6 efsanevi olay!

Einstein matematikte başarısız değildi!

Albert Einstein, okulda matematik dersinde başarısız değildi… Aslında Einstein matematikte harikaydı. Bu söylenti İsviçre'de okurken aldığı notlardan geliyor. Burada matematik dersinden “1” notunu aldı ve 1'den 6'ya kadar olan ölçekte “1” aslında en iyi nottu. Ancak kısa bir zaman sonra sistem değişti ve “6” en iyi not oldu.

Roma yanarken Nero keman çalmıyordu!

Efsaneye göre Roma İmparatoru Nero, Roma'yı ateşe verdi ve Roma yanarken keman çalıyordu. Ancak bilim adamları gerçekte ne olduğu konusunda hala hemfikir olmasalar da çoğu tarihçi Nero'nun Büyük Yangın'la ilgisi olmadığını düşünüyor. Yangın başladığında Nero’nun uzakta olduğu ve haberi duyunca, itfaiyecilere yarım ettiği, bahçesini ise evleri yıkılan insanlara barınak sağlamak için açtığı söylentiler arasında. Yine de bazıları, Nero'nun şehri yaktığına inanıyor. Muhtemelen gerçekte ne olduğunu asla öğrenemeyeceğiz, ancak kesin olarak bildiğimiz tek şey Nero kesinlikle olay olurken keman çalmadı, çünkü keman henüz üretilmemişti…

İnanılanın aksine 1929'da borsanın çökmesiyle insanlar camdan aşağı atlamadılar!

‘1929'daki borsa çöküşü, Wall Street yatırımcıları arasında aşırı miktarda para kaybına neden olur ve bu durum yatırımcıların pencerelerden atlamasıyla büyük intihar dalgasına neden olur.’ Bu efsaneyi hepimiz duymuşuzdur. Ancak gerçekten böyle bir şey yaşanmadı.

29 Ekim 1929 tarihinde bir günde yaklaşık 16 milyon hisse işlem görür ve o gün "Kara Salı" olarak bilinir. Gün sonunda 30 milyar dolar kaybedildiği için bir sonraki Büyük Buhran'ın sebeplerinden biri haline gelir. Ancak, intiharlara neden olan şey bu değil. 1929'un Ekim ve Kasım ayları borsanın en düşük zamanıydı. Bu söylentinin ardında yatan kişi, Alman kimyager Dr. Otto Matthies'in bir otelin on altıncı katından düştüğünü gören Winston Churchill'di. Aslında nu olay borsanın çöküşünden önce gerçekleşmiş, bu olayla ilgisi yoktur.

Truva atı hiç var olmadı!

Arkeolojik kalıntılar Truva’nın yakıldığını ve Truva adı verilen tahta atın aslında bir masaldan ibaret olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...