Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yükselen trend: Şeker pembe tırnaklar! Margot Robbie’den ilham alan Barbie manikürü nasıl yapılır?

Mavi Kadın>Güzellik>Yükselen trend: Şeker pembe tırnaklar! Margot Robbie’den ilham alan Barbie manikürü nasıl yapılır?

Dünyayı kasıp kavuran Barbie filmi pek çok trendi beraberinde getirdi. Rengarenk kombinler, pembe ve sarı saç stilleri… Barbie tarzıyla ilgili son gözde de manikürde Barbie yansımaları. Peki, Barbie tarzı manikür nasıl olmalı?

Pembenin her tonunu yeniden gündeme getiren ve popüler eden Barbie filmi, 21 Temmuz’da vizyona girdi ve dünyayı kasıp kavurdu. Pembe rengi bu denli yükselişe geçiren ve gişe rekorları kıran filmin çekimleri sırasında, sette kullanılan pembe boyalar uluslararası boya kıtlığına neden olmuştu.

Pembe kıyafetler, pembeye boyanan otobüs durakları, Barbie temalı bilgisayar oyunları derken film küresel bir pazarlama çılgınlığını da beraberinde getirdi.

Yükselen trend: Şeker pembe tırnaklar! Margot Robbie’den ilham alan Barbie manikürü nasıl yapılır?

64 yıllık Barbie markası yeni nesli cezbetmesi için öne çıkarken, biz de Margot Robbie’nin Barbie maniküründen ilham aldık ve nasıl yapılır, sizler için araştırdık. Gelin, hep birlikte Barbie manikürü nasıl yapılır öğrenelim ve yazı bu trendle geçirelim…

BARBIE MANİKÜRÜ YAPMAK İÇİN NELERE İHTİYAÇ VAR?

Barbie manikürü yapmak için ihtiyacınız olan malzemeleri hazır ederseniz kolayca başlayabilirsiniz. Bu yüzden size biraz bu malzemelerden bahsedelim. Öncelikle pembe tonlarında ojelerinizin olması gerektiğini biliyorsunuz. Çünkü Barbie stili tırnaklar yapmak için pembe oje şart. Barbie tırnakları pembe renksiz düşünülemez. İhtiyacınız olan, baz olarak kullanılacak bir nude pembe tonlarında oje ile tırnak uçlarına kullanacağınız Barbie pembesi oje olacak.

Yükselen trend: Şeker pembe tırnaklar! Margot Robbie’den ilham alan Barbie manikürü nasıl yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz bu iki oje, Barbie manikürü yapmak için olmazsa olmazlardandır. Bunların dışında bir tırnak törpüsü, tırnak eti çıkarıcı ürün, manikür çubuğu ve cila gerekiyor.

BARBIE MANİKÜRÜ SONRASI NE YAPILMALI?

Tırnaklarınıza trend bir şeker pembesi manikür yapmayı aklınıza koyduysanız öncelikle manikür sonrası bakımlarınızı da hatırlatalım. Barbie tırnaklarına ulaştıktan sonra nemlendirici kullanarak tırnak etlerinizin hep yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Nemlendirici yerine başka bir ürün kullanmak istiyorsanız tırnak bakım yağlarından da kullanabilirsiniz. Manikür ve tırnak bakımı konularındaki önemli noktaları hatırlattığımıza göre Barbie tırnakları nasıl elde edilir, anlatmaya başlayalım.

BARBIE MANİKÜRÜ NASIL YAPILIR? İŞTE MARGOT ROBBIE TARZI BARBIE TIRNAKLARI…

Tırnaklarınızda Barbie modası yakalamak istiyorsanız ve pembe ojeleriniz varsa Margot Robbie tırnaklarında kendini gösteren Barbie manikürünü uygulayabilirsiniz. Peki, Margot Robbie’den ilham alan Barbie manikürü nasıl yapılır?

Öncelikle tırnaklarınızı törpü ile biçimlendirin. Köşelerin yumuşakça kıvrılmasını sağlayıp pürüzlü yer kalmadığını kontrol edin.

Yükselen trend: Şeker pembe tırnaklar! Margot Robbie’den ilham alan Barbie manikürü nasıl yapılır?

Tırnaklarınızın çevresine tırnat eti çıkarıcı sürün ve manikür çubuğu ile geriye itin.

Ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Tırnaklarınıza bir kat nude pembe tonunda ojenizi baz olarak sürün. Ardından birkaç dakika kurumasını bekleyin ikinci katı sürün.

Daha sonra Barbie pembesi ojeniz ile tırnak uçlarınıza French yapın. Üzerine ojenizin daha uzun ömürlü olması için cila sürün. Evet şimdi hazır. Sizde şeker pembesi French’ler ile yaza ayrı renk katarak eğlenceli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...