Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yumurta akı ile evde en etkili siyah nokta maskesi tarifi! Bu yöntem ciltte siyah nokta bırakmayacak!

Mavi Kadın>Güzellik>Yumurta akı ile evde en etkili siyah nokta maskesi tarifi! Bu yöntem ciltte siyah nokta bırakmayacak!

Siyah noktalar, yüz, boyun, sırt, göğüs gibi vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelebilen yaygın görülen bir cilt sorunudur. Genellikle ergenlik çağındaki gençleri etkiler ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Yumurta akı siyah noktalara etkili doğal çözümdür. Peki yumurta akı siyah noktalar için nasıl kullanılır?

Yumurta akı maskesi siyah noktalardan kurtulmakta etkili rol oynuyor.
Yumurta akı maskesi siyah noktalardan kurtulmakta etkili rol oynuyor.

Siyah noktalar bir tür sivilce (akne vulgaris) olarak kabul ediliyor. Gözeneklerde aşırı yağ ve ölü hücre birikimiyle ciltte siyah noktalar meydana geliyor. Hormonlarda yükselme (androjen hormonundaki artış), fazla miktarda sebum salgılanması, ciltteki bakterilerde çoğalma siyah nokta oluşumunun ana nedenleri arasında yer alıyor. Siyah noktaların tedavisinde salisilik asit, azelaik asit, retinoidler içeren kremler kullanılabileceği gibi evde doğal yöntemler de siyah noktalara çözüm olabiliyor. Bu yöntemlerden biri de siyah noktalar için yumurta akı maskesi yapımı. İşte yumurta akı ile siyah nokta maskesi tarifi

YUMURTA AKI İLE SİYAH NOKTA MASKESİ TARİFİ

Yumurta akı siyah noktalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz doğal maske malzemelerinden. WikiHow’da siyah noktaları yok etmek için yumurta akı maskesi tarifi verildi:

Malzemeler

  • 3 adet yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı limon suyu (isteğe bağlı katılabilir)
  • 1 tatlı kaşığı bal (isteğe bağlı katılabilir)
  • 1 tatlı kaşığı karbonat (isteğe bağlı katılabilir)

YAPILIŞI

Yumurta akı ile beyazını ayırın. 3 adet yumurta akını tel çırpıcı ile güzelce çırpın. İçerisine isteğe bağlı 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı karbonatı ekleyip iyice karıştırın.

Maske fırçasıyla yüzünüze maskeyi sürün kurumaya bırakın, daha sonra yıkayın.

Yahut yüzünüze yumurta akı maskesini sürün. Ardından yüzünüze kağıt havlu koyun, kağıt havlunun üzerine tekrar maskeyi uygulayın. Kurumaya bırakın. Maskenin bir bütün olarak cildinize yapıştığını ve kuruduğunu hissettiğinizde, kağıt havluyu çıkarma zamanı gelmiştir. Dikkatlice yüzünüzden çıkarın.

Yumurta akı ile evde en etkili siyah nokta maskesi tarifi! Bu yöntem ciltte siyah nokta bırakmayacak!

YUMURTA AKI MASKESİ SİYAH NOKTALARA İYİ GELİR Mİ?

Yumurta akı maskesi, siyah noktaları gidermek ve cilt tonunu iyileştirmek, cilt kalitesini artırmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür.

Yumurta akı maskesi, ciltteki yağı, kiri ve bakterileri derinlemesine temizleyerek gözenekleri sıkılaştırır. Yumurtadaki protein, cildinizin temel vitamin ve minerallerle beslenmesini sağlar.

Düzenli kullanıldığında, yumurta beyazı yüz maskesi, epiderminizin yüzey katmanındaki ölü hücreleri yok ederek cildinizin sağlıklı genel dokusunu iyileştirir, bu sayede cildiniz lekesiz ve pürüzsüz gözükür.

YUMURTA AKI İLE SİYAH NOKTA MASKESİ HAFTADA KAÇ KEZ UYGULANMALI?

Yumurta akı maskesini, siyah noktalardan kurtulana kadar haftada birkaç kez uygulamaya devam edin. Siyah noktalar bitene kadar maskeyi uygulayın. Tek bir uygulamadan sonra siyah noktaların sihirli bir şekilde yok olduğunu göremeyebilirsiniz. Siyah noktalar tamamen yok olana kadar maskeyi denemeye devam edin.

Kaynak : WikiHow, my.clevelandclinic.org, misumiskincare.com, Vinmec
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...