Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yunanistan'a gitmek isteyenler dikkat! 'Kapıda' kalabilirsiniz

Mavi Kadın>Yaşam>Yunanistan'a gitmek isteyenler dikkat! 'Kapıda' kalabilirsiniz

Komşumuz Yunanistan'ın Schengen vizesinde aldığı karar, milyonlarca Türk vatandaşını heyecanlandırdı. Yunanistan, pandemi döneminde askıya aldığı, kapıda vize uygulamasını tekrardan hayata geçirdi. Birçok kişi bu habere sevinse de aslında gerçek çok farklı. Vize uygulamasındaki 'kapı' detayına aldanan vatandaşlar tatilde mağdur oluyor. İşte, Yunanistan planı yapmadan önce bilmeniz gerekenler...

Yunanistan'a gitmek isteyenler dikkat! 'Kapıda' kalabilirsiniz

Avrupa'ya açılan kapının bileti olan Schengen vizesinde önemli ve sevindiren bir gelişme yaşandı. Yunanistan, çok uzun zaman sonra, adalar için geçerli olan kapıda vize uygulamasını yeniden başlattı. Merakla beklenen uygulamanın devreye girmesinin ardından, Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen Türk vatandaşları, Yunan adalarına resmen akın etti.

YUNAN ADALARINA TÜRK AKINI! 20 BİN KİŞİ GİTTİ

Bir dargın bir barışık olduğumuz komşumuz Yunanistan, kovid döneminde iptal ettiği, kapıda vize uygulamasını bayram öncesi tekrardan yürürlüğe geçirdi. Kapıda vize uygulamasına Türk vatandaşlarından yoğun talep geldi. Bayram tatilinde adalara giden Türklerin sayısı 20 bini buldu.

TATİL PLANI YAPANLAR DİKKAT: 'KAPIDA' KALABİLİRSİNİZ!

Yunanistan'ın kapıda vize kararı, Türk vatandaşlarını heyecanlandırdı ama birçok kişi başvurudaki önemli detayı maalesef kaçırıyor. Evet, işlemin adı kapıda vize uygulaması ama, vize anında, o gün kapıda verilmiyor. Yani, Yunanistan'a tatile gitmeden önce vize hazırlıkları yapmamız gerekiyor.

Seyahat tarihinden en az 1 hafta önce gerekli tüm evrakları, ilgili turizm acentesine gönderiyoruz. 

Bu konuda bilet aldığınız firmadan veya Yunanistan tarafından akredite edilmiş acentelerden destek alabilrsiniz. Seyahat günü, yolculuk sonrası Yunan sınırına giriş yaptıktan sonra, pasaport kontrolünde ayrı bir sıraya geçiyoruz ve vizemizin onaylanmasını bekliyoruz. 

Yunanistan'a gitmek isteyenler dikkat! 'Kapıda' kalabilirsiniz

BAŞKA ADAYA GEÇİŞ YAPAMIYORSUNUZ

Bu işlem özellikle yoğun tatil sezonlarında çok zaman alabiliyor.  O yüzden günübirlik bir ada ziyareti maalesef pek doğru bir karar olmayacaktır,  çünkü en az 2-3 saatimiz pasaport sırasında geçecek. Parmak izi taraması da bir hayli zaman alıyor.

Diğer önemli bir detay ise aldığınız 7 günlük vizeyle başka bir adaya geçiş yapamıyorsunuz. 'Vizeyi aldım, sonra başka bir adaya giderim durumu söz konusu değil.' Son olarak belirtmekte fayda var, pasaportunda KKTC damgası bulunan kişiler adaya giriş yapamıyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Mehmet Nuri Turan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...