Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yüz yıllık gelenek bozulmadı: 'Bayramlaşma zinciri'

Mavi Kadın>Yaşam>Yüz yıllık gelenek bozulmadı: 'Bayramlaşma zinciri'

Çanakkale'nin Yenice İlçesi Akçakoyun Köyü'nde kılınan bayram namazı sonrasında cemaat köy meydanında yüzlerce yıllık geleneği tekrarlayarak insan zinciri oluşturup bayramlaştı.

Yüz yıllık gelenek bozulmadı: 'Bayramlaşma zinciri'

Akçakoyun Köy Camii'nde Kurban Bayramı için namazda buluşan köylüler namaz sonrasında köy meydanında bir araya geldi. Yüz yıllardır her bayram yapılan Bayram Halkası denilen adet gerçekleştirildi.

Önce köyün büyükleri meydanda yerlerini aldıktan sonra insan zinciri oluşturarak yüzlerce kişi bayramlaşmaya başladı.

Yüz yıllık gelenek bozulmadı: 'Bayramlaşma zinciri'

Yaklaşık yarım saat süren bayramlaşma geleneğinde tüm köy halkı bir araya gelerek bayramlaştı.

Yüz yıllık gelenek bozulmadı: 'Bayramlaşma zinciri'

EN ANLAMLI BAYRAM MESAJLARI 2024

Kurban Bayramı tüm İslam aleminde coşkuyla karşılanıyor. Bayram günü vatandaşlar sevdiklerine anlamlı, resimli, kısa ve öz bayram mesajlarını gönderiyor. 

Sizlerin de sevdiklerinize gönderebileceği en anlamlı, özel ve resimli Kurban Bayramı 2024 mesajlarını derledik...

Yüz yıllık gelenek bozulmadı: 'Bayramlaşma zinciri'

Kurban Bayramınız kutlu olsun. Sevdiklerinizle birlikte güzel bir gün geçirmeniz ve yüzünüzde gülümseme olması dileğiyle…

Allah, her zaman arzuladığınız hayallere ulaşmanız için size rehberlik edecektir. Ona güvenin… Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Kurban Bayramınız mübarek olsun! Allah'tan adaklarınızı kabul etmesini ve isteklerinize cevap vermesini niyaz ediyorum.

Çabalarınız ve dualarınız değerlidir… Her zaman dikkate alınır. Bu Kurban Bayramı'nda Allah'ın muhteşem nimetlerine tüm gücünüzle sarılın. Mutlu bayramlar dilerim.

Allah'a olan imanınız ve sevginizin bir sonucu olarak bugün ve her zaman size huzur, neşe ve başarı versin. Kurban Bayramınız mübarek olsun!

Allah'a inanan insan, Allah'a bağlıdır ve Kurban Bayramı'nı kutlamak onu oldukça mutlu eder. Kurban Bayramı size ve ailenize mutluluk getirsin.

Müslüman, Allah'a elinden gelenin en iyisini sunduğunda en büyük sevinci yaşar. Kurban Bayramının bu mutluluğunu asla unutmayın! Mutlu bayramlar.

Kaynak : Mavi Kadın, İHA
Editör : Mehmet Nuri Turan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...