Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi hakkında şoke eden darp iddiası

Mavikadin>Magazin>Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi hakkında şoke eden darp iddiası

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun gitaristi Can Tunaboylu'nun kız arkadaşına şiddet uyguladığı iddiası sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Darp edildiğini öne süren Aybike Çelik konuyla alakalı sosyal medya hesabından art arda paylaşımlar yaptı.

Aybike Çelik: Darp raporu alırım diye hastaneye götürülmedim ve şahısın psikolojik şiddeti evde de devam etti
Aybike Çelik: Darp raporu alırım diye hastaneye götürülmedim ve şahısın psikolojik şiddeti evde de devam etti

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun gitaristi Can Tunaboylu'nun kız arkadaşını darp ettiği iddiası magazin gündemine bomba gibi düştü. 'Durmaz Akar' , 'Boş Gemiler', 'Dinle Beni Bi' gibi şarkılarla büyük bir hayran kitlesine ulaşan Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu şiddet haberleriyle anılıyor.

Grubun gitaristi Can Tunaboylu'nun Aybike Çelik’i darp ettiği öne sürüldü... Çelik'in sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sonrasında Can Tunaboylu'da sessiz kalmadı...

'STOCKHOLM SENDROMU YAŞADIM'

Yüzünün mosmor halini paylaşan Aybike Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Arkadaşlar 3 Ağustos gecesi eski erkek arkadaşım olan şahıs tarafından ağır şekilde darp edildim, 13 gün boyunca kırık kol, gözüm mor bir şekilde duygusal manipülasyon ile evde tutuldum. Dışarı tek çıkabildiğim gün şahsın konseriydi. Konser günü grup arkadaşlarına ve menajerlerine gözümü gösterdim, şahıs sahnedeyken diğer müzisyen arkadaşlara suratımdaki makyajı silerek anlatmak istedim. Burada istenmiyorsun diye üzerime gelindiği için uğradığım şiddeti ve incittiğimi sandığım kolumun (aslında kırık olan) ve gözümün morluğunu anlatamadım, gösteremedim ve yaşadığım şok Stockholm sendromu nedeniyle kaçıp yine şahsa sığınmak zorunda kaldım.”

'6 AY BOYUNCA SİSTEMATİK ŞİDDETE MARUZ KALDIM'

“Darp raporu alırım diye hastaneye götürülmedim ve şahısın psikolojik şiddeti evde de devam etti. Kolumdaki kırık basit tıbbi müdahale ile çözülemeyeceği için dava zaten otomatik olarak açıldı fakat bana işkence uygulamış bu şahsın hiçbir şey yapmamış gibi hayatına devam etmesi sinirlerimi bozuyor. Kırık kolumun ve yüzümün iyileşmesini beklerken aylardır dava işleriyle uğraşıyorum, terapiye devam ediyorum. İtibar zedeleme davası açıp bana karşı dava da bunu kullanıp, itibar zedeleme davasını şiddet davası kazanmış gibi gösterip erkek şiddetini aklayabilmesini istemedim. Paylaşacağım fotoğraflar şahsın bana farklı zamanlarda uyguladığı şiddetlerden. Yaşadığım olay bir kez olmuş bir olay değil, 6 ay boyunca sistematik şiddete maruz kaldım. Şahısın ilk şiddetinde değişebileceğine inanıp şahsı terapiye gönderdim ve bu ilişkiye devam ettim. 14 Ağustos gecesi barda yanından kaçıp arkadaşlarımın yanına gittim. Ve ancak 15 gün sonra hastane ve karakola gidebildim. Suç olduğu için şahsın kendisinin bu şiddeti kabul ettiği ve benim ilişkide toksik olmadığımı kanıtlayan, şahsa 6 aydır şiddet uygulayanın ben olmadığımı kanıtlayan konuşmalarımızı koyamıyorum. Bunlar bana- yüzüme koluma yaptıkları.”

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi hakkında şoke eden darp iddiası

CAN TUNABOYLU’DAN AÇIKLAMA

Aybike Çelik'in bu iddiaları sonrasında Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu gitaristi Can Tunaboylu da şu açıklamada bulundu:

“Değerli dinleyici ve takipçilerim, böyle bir olayla gündeme geldiğim için gerçekten üzgünüm. Maalesef gerçeğe aykırı birçok beyan içeren bu açıklama karşısında konu daha önceden yargıya taşınmış olmasından, soruşturmanın gizliliğine zarar vermemek ve değerini bugün çok iyi anladığım masumiyet karinesini zedelememek adına şimdilik sessizliğimi mazur görün. Fakat yargı süreci neticelendiğinde gerçeklerin anlatılandan çok farklı olduğunun tüm delillerle ortaya çıkacağını belirtmekle yetiniyor, iftiranın da bir suç olduğunu saygıyla hatırlatmak istiyorum. Şiddet mağduru kadınların haklı mücadelesini suistimal eden bir vakanın öznelerinden biri olduğum için büyük üzüntü duyuyorum. Son olarak, yargı süreci sonuçlanıp hakkımdaki iftiralar neticeleninceye dek grup arkadaşlarıma ve bizlerle çalışan kıymetli ekibe zarar vermemek adına bir süre dinlenmek üzere karar aldığımı bilginize sunarım. Toplumsal refleksimizi saygıyla karşılıyor, bu şekilde gündemi meşgul ettiğim için herkesten tekrar özür diliyorum.”

Kaynak : turkiyegazetesi.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...