Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Zayıflama kahvesi nedir? Kilo vermeyi destekleyen zayıflama kahvesi nasıl yapılır?

Mavikadin>Diyet>Zayıflama kahvesi nedir? Kilo vermeyi destekleyen zayıflama kahvesi nasıl yapılır?

Bir yudum kahve ile zayıflamak mümkün olsa ne hoş olurdu… Ama bu artık mümkün! Fazla kilolarınıza zayıflama kahvesi ile veda edebilirsiniz… Peki, zayıflama kahvesi nedir, nasıl yapılır? Zayıflama kahvesi nerede satılır? İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

Zayıflama kahvesi vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olan bir içecek türüdür.
Zayıflama kahvesi vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olan bir içecek türüdür.

Zayıflama kahvesi, içerdiği özel bileşenler sayesinde kilo kaybını destekleme amacıyla üretilen bir tür kahvedir. Bu kahveler genellikle yeşil kahve çekirdekleri, bitki özleri, vitaminler, mineraller veya diğer aktif bileşenler içerir. İddia edilen etkileri arasında iştah bastırma, metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakımını artırma gibi faktörler bulunduğu için bu kahve ‘zayıflama’ adını alır.

Fazla kilolarından şikayetçi olan, uzun süren diyetlerden daha kısa çözümler arayanlar bu kahveyi tercih eder. Vücutta birikmiş olan yağın yakılmasına, ödemin atılmasına yardımcı olan kahve fazla kilolara veda etmek için ideal bir çözümdür. Ancak kahvenin tek başına etkisi çok azdır. Sağlıklı bir beslenme düzeni ve düzenli spor ile desteklenmesi gereken kahve tüketimi dikkat edilen bir zayıflama sürecinin ardından etki göstermeye başlar. Kahvenin tek başına üstün etki sergilemesini beklemek yanlış olur. Fakat daha hızlı kilo vermek isteyenler için uygun bir yardımcı olduğu reddedilemez bir gerçektir.

Metabolizmayı hızlandırmak için yan ürün olarak kullanabileceğiniz bu kahve, diyetisyen ve doktorların hazırladığı düzenli beslenme ve spor programıyla tüketilmelidir. Profesyonellerin görüşleri bu kullanım alanında çok önemlidir. Sağlıklı şekilde kilo vermenin başatı dengeli beslenme ve düzenli egzersizlerle vücudu aktif tutmaktan geçer.

ZAYIFLAMA KAHVESİ NEDİR?

Zayıflama kahvesi içerisinde bulunan bileşenler sayesinde metabolizmayı hızlandıran bir içecektir. Farklı bitki özleri, vitaminler ve minerallerin bulunmasından kaynaklı bağırsak çalışma hızına etki ederek vücutta ödem atımına yardımcı olur.

Bu kahvenin belli bir türü yoktur. Zayıflamaya etkisi olan bitki karışımlarının hakim olduğu bir kahve türüdür.

EN ÇOK ZAYIFLATAN KAHVE HANGİSİDİR?

Piyasa içerisinde en çok göze çarpan zayıflama kahvesi hindiba kahvesidir. Hindiba kahvesi, kavrulmuş hindiba kökü veya yapraklarından elde edilen bitkisel bir içecektir. Geleneksel kahveye benzeyen bir görünüm ve aroma sunar. Ancak kafein içermez ve daha hafif ve acımsı bir tat profiline sahiptir. Hindiba kahvesi kafeinsiz bir alternatif olarak tercih edilir ve sindirim sağlığını desteklemek amacıyla kullanılır. Her bitkinin faydaları ve zararları vardır. Vücudunuzun ihtiyaçlarına ses vererek kullanımına devam edebilirsiniz. Hindiba kahvesinin bazı faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  1. Kafeinsiz alternatif sunar.
  2. Sindirim sağlığına yardımcı olur.
  3. Antioksidan özelliği bulunur.
  4. Karaciğer sağlığına etkilidir.

Zayıflama kahvesi nedir? Kilo vermeyi destekleyen zayıflama kahvesi nasıl yapılır?

Ancak dozaja dikkat edilmelidir. Alerjik reaksiyonlar görüldüğü andan itibaren kullanımı bırakılmalı ve ilaçlarla kullanımı sınırlandırılmalıdır.

ZAYIFLAMA KAHVESİ NASIL HAZIRLANIR?

Yapımı basittir ve Türk kahvesinden çok farklı değildir. İçinde bulunan özel bileşenlere rağmen klasik Türk kahvesi görünümünde olan bu kahveyi, Türk kahvesi gibi pişirebilirsiniz. Köpüksüz ancak farklı bir lezzet deneyimi sunan zayıflama kahvesi eğlenceli bir alternatiftir.

KAHVE NASIL ZAYIFLATIR?

Kahvenin doğrudan zayıflamaya bir etkisi yoktur. Uzmanlar zayıflamak için özellikle dengeli beslenmeyi ve düzenli egzersizi önerir. Ancak bu kahvenin vücuda olan etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Dolayısıyla yardımcı gıda olarak kullanılabilir. Böyle durumda zayıflama kahvelerinin etkileri şöyle sıralanır;

  1. Metabolizmayı arttırma
  2. Kısa süreli iştah bastırma
  3. Egzersizin performansını arttırma
  4. Terlemeyi arttırma
  5. Sıvı atılımını kolaylaştırma

Zayıflama kahvesi vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olan bir içecek türüdür. Doktor ve diyetisyenlerin önerileri ışığında kullanıldığında daha faydalıdır. Kilo verme hedeflerinizi gerçekçi ve sağlıklı şekilde gerçekleştirmeye çalıştığınızda zayıflama kahvesi çok daha destekleyici bir ürün olarak sizin ideal yardımcınızdır.

Kaynak : Van Sağlık Bilimleri Dergisi, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...