Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Zerrin Özer yıllardır herkesten gizlediği hastalığını açıkladı: Kişilik bozukluğu hastasıyım

Mavi Kadın>Magazin>Zerrin Özer yıllardır herkesten gizlediği hastalığını açıkladı: Kişilik bozukluğu hastasıyım

Sosyal medya çıkışlarıyla adından söz ettiren Zerrin Özer, kişilik bozukluğu hastası olduğunu açıkladı. Hastalığını açıklarken isim vermeden bazılarına sitem eden ünlü şarkıcı, yıllar sonra borderline denilen bu hastalıkla yaşadığını açıkladı.

Borderline kişilik bozukluğu nedir
Borderline kişilik bozukluğu nedir

Tecrübeli şarkıcı Zerrin Özer, Instagram hesabından yaptığı son paylaşımında; "Defolup gitmek istiyorum. Nasıl uçlardasınız? Ben borderline’ım, ya sizler? Beni tanıyor musunuz, bıktım artık. Beni yaftalamanızdan, bıktım bazı kuş beyinlilerden" sözlerine yer verdiği gönderisinde borderline yani kişilik bozukluğu hastalığı olduğunu da itiraf etti.

YORUMLARA KAPATTI

Özer, itirafta bulunduğu gönderisini yorumlara kapatarak, kimsenin konu hakkında yorum yazmasını istemedi. Ünlü isim geçtiğimiz yıl haziran ayında müziği bıraktığını açıklamış ancak birkaç ay sonra daha fazla ayrı kalmaya dayanamadığını söyleyerek kaldığı yerden devam etme kararı almıştı.

Zerrin Özer yıllardır herkesten gizlediği hastalığını açıkladı: Kişilik bozukluğu hastasıyım

BODERLİNE NEDİR? 

Borderline kişilik bozuklu hastalığıdır. Kişinin kontrol mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde çalışmaması sonucu, duygularında ve düşüncelerinde meydana gelen istikrarsızlık olarak ortaya çıkar. 

Diğer bir taraftan kişinin algılama biçiminde bozukluk olması demek olduğundan, kişi kendisi veya başkalarıyla sağlıklı ilişkiler kuramaz.

Borderline kişilik bozukluğu olan insanlar, farklı ruh hallerine kısa süreler içinde geçebilirler. Bu kişiler sürekli yaşamdaki amaçlarını, rollerini, görünenin dışında gerçekte kim olduklarını düşünürler. Fikirlerde meydana gelen bu değişiklik, bireyin odak noktalarının, merak duyduğu şeylerin ve düşünce yapısının çok çabuk değiştirmesine sebep olur.

Borderline Kişilik Bozukluğu Belirtileri

  • Hızlı değişen duygular; Hızlı sinirlenme, sevme gibi.
  • Kişinin kendisiyle ilgili öznel değerlendirmelerinde bozulmaların olması
  • Maddi manevi kendine zarar vermek
  • Zaman zaman ölmek isteme duygusu
  • Kontrolsüz araç kullanma
  • Kumar, alkol veya sigara gibi kötü alışkanlıklara aşırı bağlanma ve bırakamama
  • Farklı ruh hallerinde hızlı değişimler görülmesi
  • Öfke duygusunu bastıramamak ve aşırı tepkiler vermek
  • Sık sık kendini boşlukta hissetme
  • Herkes hakkında şüpheci bakış açısı taşıma ve güven sorunu

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...