Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

20 soruda psikopatlık testi: İçinizde nasıl bir psikopat gizli? Bu test içindeki psikopatı ortaya çıkaracak!

Mavikadin>Keşfet>20 soruda psikopatlık testi: İçinizde nasıl bir psikopat gizli? Bu test içindeki psikopatı ortaya çıkaracak!

Tıbbi istatistiklerine göre dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 1’i psikopat. Peki siz onlardan biri misiniz? Psikopatlık seviyenizi merak ediyorsanız psikolog Robert Hare'in geliştirdiği 20 soruluk psikopati testindeki sorulara içten cevap vermeniz gerekiyor.

ABD de yapılan araştırma politikacı, iş adamı, sanatçılar, asker ve polisler arasında yüksek oranda psikopatik kişiliğe sahip insanların olduğunu gösteriyor.
ABD de yapılan araştırma politikacı, iş adamı, sanatçılar, asker ve polisler arasında yüksek oranda psikopatik kişiliğe sahip insanların olduğunu gösteriyor.

Bugün sizlere psikolog Robert Hare'in geliştirdiği psikopati testini sunuyoruz. Orijinal hare psikopati kontrol testi ilk olarak 1970’li yıllarda Kanadalı psikolog Robert Hare tarafından psikoloji deneylerinde kullanılmak üzere 22 soru şeklinde hazırlandı. Daha sonra ‘Psikopati Kontrol Listesi’ olarak revize edildi ve istatistiksel analizin 2 soruyu gereksiz bulmasının ardından orijinal değerlendirmede 20 soru kaldı. Hazırsanız psikopati kontrol testine başlayalım.

PSİKOPATİ KONTROL TESTİ

Hare psikopati kontrol testi, psikopati seviyesini sıfırdan 40'a kadar ölçekte puanlayan 20 soruluk bir test. Soruları üç ölçeğe göre cevaplıyorsunuz. Eğer cevabınız ‘kesinlikle geçerli’ ise 2 puan; ‘kısmen geçerli’ ise 1 puan; ‘geçerli değil’ ise 0 puan veriyorsunuz. 20 sorunun tamamını cevapladıktan sonra puanlarınızı topluyorsunuz. Hazırsanız teste geçelim.

"Aşırı geveze" ya da ciddiyetsiz biri misiniz?

Abartılı bir özgüveniniz var mı?

Heyecan yaşama ihtiyacınız veya can sıkıntısına eğiliminiz var mı?

Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş biri misiniz?

Birilerini kandırmaya ya da manipüle etmeye yatkın mısınız?

Bir hata yaptığınızda pişmanlık ya da suçluluk duymuyor musunuz?

Durum ve olaylara verdiğiniz tepkilerde azalma var mı?

Duygusuz veya empatiden yoksun musunuz?

 

"Başkalarını sömürmek üzerine kurulu bir yaşam tarzınız (hiçbir zaman geri ödemeyeceğiniz parayı ödünç almak vb.)" mı var?

Davranışlarınızı kontrol etmekte zorlanıyor musunuz?

Rastgele cinsel ilişki geçmişiniz var mı?

Daha önce davranış problemleri yaşadınız mı? Başka bir deyişle, çocukken kötü bir çocuk muydunuz?

Uzun vadeli gerçekçi hedefleriniz yok mu?

Aşırı fevri misiniz?

Aşırı derecede sorumsuz musunuz?

Kendi eylemleriniz için sorumluluk almayı kabul etmiyor musunuz?

Çok sayıda kısa süreli "evlilik" deneyiminiz oldu mu?

Sabıka kaydınızda çocukluk dönemine ait suç var mı?

Hayatınızın bir noktasında suçunuzu tekrarlamamak şartıyla yetkililer tarafından hafif ihtar veya uyarı ile serbest kalmış, ancak buna rağmen o suçu tekrarlamış mıydınız?

Birçok farklı kanunu çiğnediğiniz oldu mu?

  • Puanınız 0 ise, bu görünürde bir sorununuz yok anlamına gelecektir.
  • 20 civarında puan alırsanız dünyanın ne en iyi insanısın ne de en kötü insanı.
  • Ancak 30 ve üzeri puan alırsanız psikopat olabileceğinizi gösteriyorsunuz. En kısa zamanda psikiyatristle konuşursanız iyi edersiniz. Yine de en doğru sonuca, bir psikoloğa ya da psikiyatriste danışarak varacağınızı unutmamanız gerekiyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...