Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

22 yaşındaki Zeynep Çelik Türkiye'nin en genç belediye başkanı oldu

Video>Yaşam>22 yaşındaki Zeynep Çelik Türkiye'nin en genç belediye başkanı oldu
Zeynep Çelik, Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde bağımsız aday olarak yarıştığı seçimlerde zafer kazanarak resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanı seçildi. Çelik bu zaferiyle Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazandı.

Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanarak belediye başkanı oldu. 

Toplam 1983 seçmenin bulunduğu Kalkım Beldesi'nde bağımsız aday Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre %47.91 oranında oy alarak başkan seçildi.

22 yaşındaki Zeynep Çelik Türkiye'nin en genç belediye başkanı oldu

"BURANIN SORUNLARINI GÖRDÜM VE ADAY OLDUM"

Çelik'i %40 ile AK Parti adayı İbrahim Taşkın takip etti. Bu sonuçla iş adamı Mehmet Çelik'in kızı Zeynep Çelik, Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazandı.

Mazbatasını alarak göreve başlaması beklenen Kalkım Belediye Başkanı Zeynep Çelik, "22 yaşındayım. Doğma büyüme Kalkımlıyım. Buranın sorunlarını gördüm ve Kalkım Belediye Başkanı adayı oldum. Destekçilerimle birlikte çok çabaladık, uğraştık ve kazandık" dedi.

22 yaşındaki Zeynep Çelik Türkiye'nin en genç belediye başkanı oldu

EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI PROJELERİNİ AÇIKLADI

Projelerini anlatan Türkiye'nin en genç Belediye Başkanı Çelik, "Doğal gaz ve hastane projemiz var. Burası biraz merkeze uzak olduğu için hastane sorunu oluyor. 20 yataklı bir hastane düşünüyoruz" dedi.

Kalkım'a Belediye Başkanı olarak hizmet vermek için çalışacağını ifade eden Çelik, "Çok gurur verici bir his. Güzel yorumlar alıyorum. Mutlu oluyorum bunları görünce. Ben de beni destekleyenlere layık olacağım. Bu makama beni layık gördüler. Ben de gereken, elimden gelen ne varsa hizmet vermek için çabalayacağım" diye konuştu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.