Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

Mavi Kadın>Biyografi>Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

Bursa'da Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Mustafa Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey de merak konusu oldu. Peki Seden Baştimur Bozbey kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında, ne mezunu? İşte biyografisi ve detaylar...

Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

CHP Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey 31 Mart yerel seçimlerinde AK Partili rakibini geride bırakak sandıktan birinci çıktı. Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey'in biyografisi de araştırılıyor. İşte hayat hikayesi: 

SEDEN BAŞTİMUR  BOZBEY KİMDİR?

Seden Baştimur Bozbey, CHP Bursa Büyükşehir Belediyesi başkanı Mustafa Bozbey'in eşidir. Mustafa Bozbey ile 30 Kasım 2014 tarihinde evlendi. Evlenmeden önce belediyede çalışan Seden Baştimur Bozbey, evlendikten sonra çalışmayıp aile vakıfları olarn NİLVAK' ın başında yöneticilik yapıyor. 

SEDEN BAŞTİMUR BOZBEY KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Seden Baştimur Bozbey'in çocuğu yoktur. Mustafa Bozbey'in eski eşinden Side isimi bir kız çocuğu vardır. 

Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in eşi Seden Baştimur Bozbey kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

SEDEN BAŞTİMUR BOZBEY SOSYAL MEDYA HESAPLARI NEDİR? 

Seden Baştimıur Bozbey'in aktif olarak kullandığı herhangi bir Instagram ya da X hesabı yoktur. Fakat zaman zaman eşinin partisine destek amacıyla bir çok organizasyonda yer almaktadır. 

MUSTAFA BOZBEY KİMDİR?

Mustafa Bozbey, 15 Ocak 1962 yılında Bursa'da doğdu. Özlüce İlkokulu'nda okudu. Liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi'nde okudu. Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İnşaat Müendisliği Bölümü'nü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans yaparak inşaat yüksek mühendisi oldu. 1989 yılında Bozbey İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni kurdu. Bursa'nın Nilüfer ve Mudanya ilçesinde bir çok toplu konut projesi yönetti. 1996 yılında şirketini Bozbey İnşaat Turizm Sektörü'ne dönüştürdü ve şirket yetkilerini kendi üzerinden devretti. 1999 yılı seçimlerinde DSP'nin Nilüfer ilçe belediye başkanı oldu. 2004 yılı seçimlerine ise bu sefer CHP'den aday oldu. 2009 ve 2014 seçimlerinde de yine aday oldu ve kazandı. 2019 seçimlerinde ise ikinci sırada kaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP Bursa Büyükşehir Belediye başkanı seçildi.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...