Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

4 Eylül’de hangi sınıflar okula başladı? 2023-2024 MEB eğitim öğretim yılı takvimi

Mavikadin>Yaşam>4 Eylül’de hangi sınıflar okula başladı? 2023-2024 MEB eğitim öğretim yılı takvimi

Yaklaşık 3 aylık tatilin ardından okullar bugün açıldı. Uyum süreci kapsamında öğrenciler için bugün ders zili çaldı. 4 Eylül’de hangi sınıflar okula başladı? İşte 2023-2024 MEB eğitim öğretim yılı takvimi…

4 Eylül’de hangi sınıflar okula başladı? 2023-2024 MEB eğitim öğretim yılı takvimi

Öğrenciler okula daha hızlı şekilde alışsın diye oryantasyon süreci bu sabah itibariyle başladı. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı programda öğretmenlere büyük görev düşüyor.

4 EYLÜL’DE HANGİ SINIFLAR OKULA BAŞLADI? 2023-2024 MEB EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaklaşık 3 aylık tatilin ardından bugün okulları açtı. Uyum programı kapsamında bugün 1. Ve 9. Sınıflar için ders zili çaldı.  Tüm sınıf ve kademelerde ise okullar 11 Eylül 2023’te başlayacak.

Aileler eşliğinde öğrencilerin okula yönelik adaptasyon süreci bugün başladı. Uygulama haftası kapsamında uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneği bulunuyor.

Okul hakkında bilgi verilmesi planlanan bu süreçte amaç öğrencilerin okula erkenden alışması ve uyum sağlaması oluyor. Aidiyet duygusunun kazanımı için öğrencilere öğrenim görecekleri okulları da tanıtılacak.

4 Eylül’de hangi sınıflar okula başladı? 2023-2024 MEB eğitim öğretim yılı takvimi

LİSELİLER İÇİN ETKİNLİKLER DE DÜZENLENECEK

Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinliklerin düzenleneceği bu haftanın olabildiğinde kapsamlı olması planlanıyor.

ORTAOKULLAR İÇİN REHBERLİK UYGULAMASI 11-15 EYLÜL’DE

5. Sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Veliler için 11 Eylül pazartesi günü okula uyum rehberi sunumu gerçekleştirilecek. İkinci gün aile ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak.  Kalan günler ise rehberlik kapsamında çocuklarla etkinlikler olacak. 

Kaynak : Anadolu Ajansı
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...