Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum, nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

Mavi Kadın>Biyografi>Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum, nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

AK Parti İstanbul Belediye Başkan adayı Murat Kurum'un eşi eşi Şengül Kurum da 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde merak konusu oldu. Peki Şengül Kurum kimdir, nereli, mesleği ne? Şengül Kurum ne mezunu? İşte tüm yönleriyle Şengül Kurum'un hayatı ve biyografisi...

Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum, nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum oldu. Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum'un biyografisi de çok merak edildi. Peki Şengül Kurum kimdir, ne mezunu, mesleği ne? Mavi Kadın editörü Şengül Kurum’un biyografisini, hayatını derledi. 

ŞENGÜL KURUM KİMDİR, NERELİ, ÇOCUKLARI VAR MI?

Şengül Kurum 1995 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandı. bu bölümden 1999 yılında  mezun oldu. Üniversite yıllarında tanıştıkları Murat Kurum ile mezun olduktan bir yıl sonra 2000 yılında evlendi. Evlendiklerinde Murat Kurum 24, Şengül Kurum ise 23 yaşındaydı. Murat Kurum ile 24 yıldır evli olan Şengül Kurum’un 3 çocuğu bulunmakta. İlk çocuğu olan Mehmet Kurum 18 yaşında, ikinci çoğu olan Zeynep Kurum 15 yaşında ve üçüncü çocuğu olan Zehra Kurum ise 5 yaşında. 

Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum, nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

ŞENGÜL KURUM NE İŞ YAPIYOR?

Şengül Kurum her ne kadar İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olsa da yıllardır Matematik öğretmenliği mesleğini yapmaktaydı. 2021 yılına kadar kariyerine Matematik öğretmeni olarak devam eden Şengül Kurum, 2021 yılında RTÜK’de çalışmaya başladı.

ŞENGÜL KURUM NEREDE ÇALIŞIYOR?

Şengül Kurum 2021 yılından itibaren RTÜK İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı’nda üst düzey bir görevde çalışıyor. Matematik öğretmeni olmasına karşın, RTÜK’e üst düzey bir yönetici olarak atanması, siyaset çevreleri tarafından oldukça tartışıldı. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...