Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Algı da seçiciliği ölçen zekâ testi: İnsanların yüzde 99’u kediyi bulamıyor, bulanlar dahi kabul ediliyor!

Mavikadin>Keşfet>Algı da seçiciliği ölçen zekâ testi: İnsanların yüzde 99’u kediyi bulamıyor, bulanlar dahi kabul ediliyor!

Ne kadar gözlemci olduğunuzu anlamak için yapılan bu testte odunlar arasında çok iyi kamufle olmuş uyuyan kedi bulunuyor. İnsanların yüzde 99’u kediyi göremedikleri söyleniyor. Pratik bir zekaya sahip olup olmadığınızı anlamanın en iyi yolu optik illüzyonlardır. Görsel algınıza güveniyorsanız, 12 saniye süreniz başlasın!

Optik illüzyonları çözmek algı uzmanlarına göre dikkat ve keskin bir görsel zekâ gerektiriyor.
Optik illüzyonları çözmek algı uzmanlarına göre dikkat ve keskin bir görsel zekâ gerektiriyor.

Zekanızın ne kadar iyi işlediğini öğrenmeniz için sizlere en hızlı şekilde yardımcı olabilecek optik illüzyonlar sunmaya devam ediyoruz. Optik illüzyonlar bilişsel zekayı destekleyerek hızlı düşünme yetisi kazandırdığını gibi gözlem yeteneğini arttırmaya yardımcı olur. Bugünkü optik illüzyon testimizde odunların arasında kamufle olmayı başarmış ve insan gözüyle çok zor görünen kediyi 12 saniyede bulma görevli optik testle karşı karşıyasınız. Belirtilen süre içinde kediyi görebilirseniz insanların yüzde 99’unun göremediğini kediyi bulmuş biri olarak görsel zekanızla gurur duyabilirsiniz. Algı yeteneğinizin ne kadar gelişmiş olduğunu gösterecek testte unutmamanız gereken tek şey belirtilen süreyi aşmamak olacak. Yani sizden 12 saniye içinde odunların içindeki kediyi bulmanız isteniyor. Hazırsanız başlayabilirsiniz.

Algı da seçiciliği ölçen zekâ testi: İnsanların yüzde 99’u kediyi bulamıyor, bulanlar dahi kabul ediliyor!

12 SANİYEDE KEDİYİ BULABİLDİNİZ Mİ?

Zekanızı testle ölçmek çok mantıklı görünmese de bazı sorular ve onlara verilen hazır cevaplar düşünce, kavrama yeteneği hakkında önemli ipuçları verebilir. Uzun yeşil ağaçları ve odun yığınların bulunduğunu görsel zekâ testinde ustaca gizlenmiş bir adet uyuyan kedi var. Kediyi bulmak için 12 saniye süreniz bulunuyor. Bu süre zarfında kediyi bulmak o kadar da kolay görünmüyor. Ancak görsel algısına güvenen pratik zekalı insanlar kediyi 12 saniyede bulabiliyor. Bu kişiler konsantrasyonunu iyi yönetebilen çok dikkati kişiler olarak tanımlanıyor. Kediyi henüz görmemiş olanların endişelenmesine gerek yok. Aşağıda kırmızı daire içinde kedinin nerede gizlendiğini gösteriyoruz.

Algı da seçiciliği ölçen zekâ testi: İnsanların yüzde 99’u kediyi bulamıyor, bulanlar dahi kabul ediliyor!

Optik illüzyon testleri beyin hücreleri arasındaki bağlantıyı güçlendiriyor ve hafızayı geliştiriyor. Bu test gibi daha fazla optik illüzyon testi görmek isterseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir…

Kaynak : Mavikadin
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Stare somer04 Ocak 2023 - 12:45
Ben buldum daha fazlazorlayıcı şeyler gelmeli ????????
Sonraki Haber Yükleniyor...