Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

Mavi Kadın>Burç yorumları>Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

Vücutta kalp, sırt ve omurgayı temsil eden Aslan burçlarının beslenme düzeni nasıl olmalı? Özellikle kalp sağlıklarına dikkat etmesi gereken Aslanlar, günlük hayatlarında bol sıvı tüketmeli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdır. Mavi Kadın editörü Aslan burçları için 5 günlük diyet listesi hazırladı.

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

Aslan burcu vücutta kalp, sırt ve omurga ile ilişkilendirilir. Kan dolaşım sistemini, atar ve toplardamarları ve diyaframı yönetir. Aslan burçları kalp problemlerine, kan dolaşım sistemlerine ve diyafram sağlıklarına daha fazla dikkat etmelidir.  Aslan burçlarının sağlıkları için favori besinleri; sebzeler, kabuklu yemişler ve kırmızı meyvelerdir.

Aslan burçlarına her gün bir fincan rezene çayı içmeleri de tavsiye edilir.

Rezene’nin rahatlatıcı etkisi aslan burçlarının ani sinirlerine çok iyi gelecektir. Ateş elementi olan Aslan burçlarının bitkilerde besin değeri artan bölgesi meyve kısmıdır. Bol meyve yemeye özen göstermelidir. Vücutlarında genellikle en çok eksikliğini çektikleri madde magnezyum fosfattır. Bu yüzden safran, ceviz, karahindiba aslanların yemeklerinde mutlaka olması gereken besinlerdir. 

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

1. GÜN

Kahvaltıda mutlaka bir adet haşlanmış yumurta yemesi gerekn Aslan burçları için, bir dilim kepekli ekmek ve bir domates kahvaltı için yeterli olacaktır. Öğle yemeğinde bir haşlanmış tavuk but, iki tane yeşil biber ve bir kase salata yemeleri midelerini rahatlatacak bir öğün olacaktır.Akşam yemeğinde ızgara balık ya da ızgara biftek, bir kase salata ve yarım porsiyon bulgur pilavı hem onları tok tutacak hem de midelerini rahatsız etmeyecektir. Ara öğünlerde ise portakal, şeftali ve cevizi sınırlı olarak yiyebilirler. 

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

2. GÜN

Bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, bir bardak taze sıkılmış portakal suyu ve iki dilim kepek ekmeği kahvaltı için Aslan burçlarına yeterli olacaktır. Öğle yemeğinde mevsim salatası, bir porsiyon ızgara köfte ve bir portakal protein ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Akşam yemeğinde ızgara tavuk, bir kase salata ve meyve onların hem protein hem de vitamin ihtiyaçları için yeterlidir. 

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

3. GÜN

Bir kase sütlü yulaf, iki domates ve çay kahvaltı için yeterlidir. Öğle yemeğinde mevsim salatası ve yağsız pişirilmiş tavuklu pilav protein ihtiyaçları için oldukça iyidir. Akşam yemeğinde zeytinyağlı fasülye, mevsim salata ve yarım porsiyon bulgur pilavı mükemmel bir akşam öğünü olacaktır. Ara öğün olarak kavrulmamış badem ve meyve tüketilebilir. 

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

4. GÜN

İlk üç günü geçiren Aslan burçları için vücutlarındaki ödemler yok denilecek kadar azalmış demektir. Kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta, kibrit kutusu büyüklüğünde yarım yağlı beyaz peynir ve bir bardak bitki çayı güne zinde başlamak için en iyi yoldur. Öğle yemeğinde protein ağırlıklı beslenmesi gereken Aslan burcu, bir poriyon ızgara et, bir kase mevsim salatası ve bir kase çorba içebilir. Akşam yemeğinde iki adet haşlanmış patates, bir porsiyon zeytinyağlı pırasa ve bir kase yoğurt onları hem tok tutacak hem de protein ve karbonhidrat dengesini sağlayacaktır. 

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Aslanlara 5 günlük diyet listesi...

5. GÜN

Bir kase sütlü müsli ve bir bardak taze sıkılmış portakal suyu ile kahvaltılarını yapacak olan Aslan burçları üç bardağa kadar çay içebilirler. Öğle yemeğinde haşlanmış tavuk, bir porsiyon yağsız pişirilmiş pirinç pilavı ve bir kase yoğurt yiyebilirler. Akşam yemeğinde ise yarım porsiyon ızgara tavuk, bir poriyon zeytinyağlı börülce ve bir kase mevsim salatası yeterli gelecektir. Ara öğünlerde ceviz ve mevsim meyvelerinden yiyebilirler. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...