Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Avokado Yağı İle Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır En Kolay Tarif

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Avokado Yağı İle Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır En Kolay Tarif

Günümüz modern dünyasında adını sıkça duyduğumuz avokado yağının saçlarımız için çok yararı vardır. Avokado yağı olgunlaşmış avokadodan preslenerek elde edilir. Avokadonun içerisinde saçlara oldukça büyük fayda sağlayan bol miktarda oleik asit bulunur.

Avokado Yağı İle Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır En Kolay Tarif

Günümüz modern dünyasında adını sıkça duyduğumuz avokado yağının saçlarımız için çok yararı vardır. Avokado yağı olgunlaşmış avokadodan preslenerek elde edilir. Avokadonun içerisinde saçlara oldukça büyük fayda sağlayan bol miktarda oleik asit bulunur. Avokado yağı ile saçlarınızın beslenmesini, güçlenmesini, yumuşamasını ve kuru saçlarınızın nem kazanmasını sağlayabilirsiniz. Avokado yağını güvenilir internet sitelerinden yahut aktarlardan satın alabilirsiniz. Makalemizin devamında avokado yağının saçlara faydalarından bahsedeceğiz.

Avokado Yağı İle Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

1 çorba kaşığı avokado yağı

1 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 yumurta

Bütün malzemeler bir kasenin içine eklenir ve karıştırılır. Avokado yağını parmaklarınızla saç diplerinizden, uç kısımlarına kadar sürün. Yaklaşık 45 dakika bekleyin ve saçlarınızı durulayın.  Haftada birkaç Avokado yağıyla saçlarınıza bakım yapılır.

Avokado Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

  • Avokado yağı içinde D vitamini barındırır. Saçların uzamasında oldukça etkilidir.
  • Avokado yağı içerdiği yağ asitleri sayesinde saç diplerini besler. Kuru saç köklerini nemlendirir böylece kuruluğu giderir.
  • Saç tarafından kolayca emilen avokado yağı saç yüzeyinde nemli görünüme neden olmaz. Avokado yağıyla canlı, dolgun, ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsiniz.
  • Avokado yağı saç dibi kuruluğuna karşı birebir diyebiliriz. Saç derisindeki kan akışını hızlandırır. Böylece kaşınma, kepeklenme gibi durumların önüne geçer.
  • Avokado yağı vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Saçlar için gerekli vitamini destekler. Saçları besleyerek gürleştirir, saç dökülmesinin önüne geçer. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını, güneş gibi parlamasını istiyorsanız düzenli kullanmanız sonucunda fark edeceksiniz.
  • Avokado yağı antibakteriyel özelliği sayesinde saçı mikroplardan arındırır.
  • Avokado yağı güçlü antioksidan kaynağıdır. Böylece saç derisinde oluşan sedef, egzama gibi saç derisi hastalıklarını engeller.
  • Saçın gereksinim duyduğu bazı ihtiyaçlar avokado yağında bulunur. (Bunlar; A,B,D,E Vitaminleri, tekli doymamış yağlar ve fitosteroller.)
  • Avokado yağı saç dersini tedavi eder. Avokado yağı ile saç derisine friksiyon yapın. Yani parmak uçlarınızla saç dersini ovalayın. Bu yöntemle saç derisi kuruluğunun ve kepeğin önüne geçebilirsiniz.
  • Saçlarımız gün içerisinde güneş ışınları, toz, kir, yaz aylarında ise havuz ve deniz gibi çevresel faktörlerden dolayı zarar görüyor. Saçların bu faktörlerden etkilenmemesi için az miktarda avokado yağını saçlarınıza sürerek, koruyabilirsiniz.

Avokado Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

1-2 yemek kaşığı avokado yağıyla saç derinize 5 dakika masaj yapın. Etkisini arttırmak için doğal yağlar ekleyebilirsiniz. ( badem, lavanta, biberiye, zeytinyağı, kekik, papatya gibi uçucu yağlar.)  Avokado yağıyla saç bakımı yapmak saçları uzatır ve saç tellerini de kalınlaştırır. Aynı zaman da saç diplerinize avokado yağıyla masaj yaparken rahatladığınızı hissedeceksiniz. Haftada birkaç kez düzenli uyguladığınızda faydasını görmeye başlayacaksınız.5


Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...