Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ay Burcu nedir neden bu kadar önemli? Ay burçlarının özellikleri neler?

Mavi Kadın>Burç yorumları>Ay Burcu nedir neden bu kadar önemli? Ay burçlarının özellikleri neler?

Astrolojide, Ay burcu kişinin çevresini sezgisel olarak algılama, duygusal tepkilerini ifade etme, bilinçaltını ve duygusal ihtiyaçlarını belirleme şeklini temsil eder. Peki Ay burcu nedir, neden önemli? Koç, Boğa, İkizler, Yay, Balık ve diğer burçların Ay burcu özellikleri nelerdir. Mavi Kadın Astroloji Uzmanı Nur Sezgin Bayındır "Ay Burcu nedir? Ay brucu özellikleri nelerdir?" sorularının cevabını yazdı.

Ay Burcu nedir neden bu kadar önemli? Ay burçlarının özellikleri neler?
 • Ay Koç Burcunun Özellikleri
 • Ay Boğa Burcunun Özellikleri
 • Ay İkizler Burcunun Özellikleri
 • Ay Yengeç Burcunun Özellikleri
 • Ay Aslan Burcunun Özellikleri
 • Ay Başak Burcunun Özellikleri
 • Ay Terazi Burcunun Özellikleri
 • Ay Akrep Burcunun Özellikleri
 • Ay Yay Burcunun Özellikleri
 • Ay Oğlak Burcunun Özellikleri
 • Ay Kova Burcunun Özellikleri
 • Ay Balık Burcunun Özellikleri

NUR SEZİN BAYINDIR | MAVİ KADIN

Ay burcunuzu biliyor musunuz? Ay burcu nedir? Ay burcunun astrolojide neden bu kadar önemli olduğuna bakalım. Haritalarımızda Ay, bizim çevremizde olanları sezgisel olarak algılama şeklimizi, buna bağlı olarak da dürtüsel, duygusal olarak verdiğimiz tepkilerimizi ifade eder. Ay, aynı zamanda bilinçaltımızı, alınganlıklarımızı, korkularımızı, karşı cinsten beklediğimiz duygusal yaklaşımı da ifade eder. Bilinçsizce yaptığımız davranışlar, farkında olmadan verdiğimiz tepkiler hep Ay ile ilgilidir. Dürtüsel olarak verdiğimiz ilk tepkidir, psikolojik ve duygusal ihtiyaçlarımızı da ifade eder. Ayrıca hem kendimize hem sevdiklerimize karşı dışarıdan gelen tehlikelere nasıl tepki verdiğimizi de gösterir. 

Aslında Ay yüzünden biz de her şeyi kişisel algılarız, mantık burada devre dışı kalabilir. Bizimle hiç ilgisi olmayan durumları bile üzerimize alınıp ona göre tepkiler verebiliriz. Kendimizi güvensiz ya da korunmasız hissettiğimizde nasıl tepki verdiğimizi Ay’ın yerleştiği burç ile ifade ederiz. Bu nedenle duygusal olarak etkilenme ve kendi duygularımızı insanlara yansıtma şeklimiz de Ay burcumuz ile çok alakalı. Ay’ını yönetebilmek, hayatını ve mutluluğunu yönetebilmektir diyebiliriz.

Kısa kısa Ay burçlarının özellikleri;

Ay Koç Burcunun Özellikleri

Duygular çok çabuk yükselir ve düşer, hız vardır Koç’ta, tepkiselliğini kontrol etmekte oldukça zorlanır. Başkalarının duygularını pek anlayamaz, ilgisi daha çok kendisine dönüktür, çok tepkisel olduğundan tepkileri direkt ve düşüncesizce olabilir. Beklenmeyen zamanlarda gerginleşebilir, çabuk parlar ve söner ancak kin tutmaz, haksızlığını kabul etmekte zorlanır. Bağımsızlığına düşkündür, rekabetçidir, emir almaktan hoşlanmaz, kendi bildiğini okumaya meyillidir.

Ay Burcu nedir neden bu kadar önemli? Ay burçlarının özellikleri neler?

Ay Boğa Burcunun Özellikleri

Bu dünyada kalıcı olduğunu bilme ihtiyacı çok fazladır, bu kalıcılık isteği aslında kendini mutlu ve güvende hissetme istediğinden gelir. Tutucu ve inatçıdır, sadakat çok önemlidir, istikrar bekler, sahiplenici, kıskanç olabilir. Üzerine gidilmedikçe tepki vermez, ağırkanlı olabilir, acele etmekten hiç hoşlanmaz. Sevgi almak ve vermek çok önemlidir, sağlamlık ister, parası olmadığında çok huzursuz olur, duygusal anlamda yeni bir durumla karşılaştığında adapte olması biraz uzun sürebilir.

Ay İkizler Burcunun Özellikleri

Duyguları çok hızlı değişir, bulunduğu ortamdaki değişimlere bağlı olarak olumlu bir duygudan olumsuz bir duyguya hızla geçebilir. Belli bir konuya odaklanmakta zorlanır, değişken, sabırsız, dağınık ve kararsız olabilir. Konuşkan, şartlara kolay uyum sağlayan, duygularını ikinci plana atan, mantıklı bir yapıdadır. Her şeyi çabuk kavrar, meraklı ve entelektüeldir, düşünceleri değişkenlik gösterebilir, iletişim çok önemlidir, kendini yenilemeyen kişilerden sıkılabilir.

Ay Yengeç Burcunun Özellikleri

Korunup kollanmak, ihtiyaçlarının karşılanacağından, kendini iyi hissettiği durumların değişmeyeceğinden emin olmak ister. Kendisini duygusal olarak güvende hissedebileceği bir ortam oluşturma isteği çok güçlüdür. Tepkileri duygusaldır, bulunduğu ortamın psikolojisine bürünebilir, duygularını ifade etmeyi sever. Aşırı sahiplenici ve ilgi isteyen bir yapıda olabilir, olaylarla tek başına yüzleşmekte zorlanabilir, partnerinin yaptıklarına ilgi göstermesini ister.

Ay Aslan Burcunun Özellikleri

Kendini güvende hissetmek için başkalarının gözünde çok değerli olduğunu bilmek, özel olduğunu duymak, övülmek, hayranlık görmek ister. Açık ve direkt hareket eder, dikkat çekmek, ön planda olmak doğasında vardır, yönetmeyi sever, neşelidir, cömerttir. İnatçı, gururlu ve onurludur, duygusal olarak objektif olamayabilir, her şeyin en iyisini bekler. Diğerlerinden üstün olmayı, başarılı ve saygın birisi olmayı ister, egosunu yönetmekte zorlanabilir, gururum kırılır korkusu yaşar. 

Ay Başak Burcunun Özellikleri

Hem kendinde hem çevresinde hataya tahammülü yoktur, kendini memnun hissetmekte zorlanır. Çünkü her şey ille tam, mükemmel olsun gibi bir arayışı vardır. Duygusal olarak huzursuz, eleştirel ve seçici, her şeyi kolay beğenmeyen, maddi güvenceye önem veren bir yapıdadır. Gerçekçi, planlı, organizedir, başkalarına yardım etmek, hizmet odaklı olmak önemlidir. İşkolik olabilir, kendisine sürekli iş yaratabilir, çok titizdir, içinde devamlı bir hata yapma korkusu olabilir.

Ay Terazi Burcunun Özellikleri

Kendisinden çok başkaları için bir şeyler yapmayı sever, insanların sevgisini kazanmak onları mutlu etmek ister, bu nedenle de suiistimale açık olabilir. Uzlaşmacı, diplomatik ve farklı görüşlere açıktır, başkalarının tavırlarına duyarlıdır, bulunduğu ortamdan kolay etkilenir. Başkalarını mutlu etme, devamlı denge kurma çabası bazen onu yorabilir, kendi dengesini kaybedebilir, çok kararsızdır. Hep başkaları ne ister diye düşünüp kendisinin n ne istediğini unutabilir. 

Ay Akrep Burcunun Özellikleri

Duygusal zekası çok yüksek, sezgileri çok güçlüdür, bazen baskıcı olabilir, duygusal konuları kişiselleştirebilir, kıskanç ve intikamcı yönlerini kullanırsa tehlikeli olabilir. Görünürde sessiz sakindir ancak içinde fırtınalar kopar, fazla kuşkucu olabilir, güvendiğine de ölümüne güvenir. Tutkuludur, gururlu olduğu için açıklarının bulunmasından, kırılacağı şeyler söylemesinden çok etkilenir. Daima kontrollü olmak ister, ani durumlarda da kontrolünü kaybetmez. 

Ay Yay Burcunun Özellikleri

Duygularda sınır tanımama söz konusudur, duygularına çok çabuk kapılıp gidebilir. Dışa dönük ve arkadaş canlısı ancak başkalarına karşı duygusal yaklaşımı olmayan aksine karşısındakinin hislerini göz ardı edip aklına geleni söyleyen bir yapı verir. Özgürlük ihtiyacı çok fazla olduğundan ileri yaşlara kadar aidiyet duygusu gelişmeyebilir, hareketlidir, enerjiktir, enerjisini pek çok yere dağıtan, sıkıntıları bile gülümseyerek karşılayan, mizah duygusu güçlü, bazen olayları fazla hafife alan kişilerdir. 

Ay Oğlak Burcunun Özellikleri

Gerektiğinde yaşadığı duyguyu kontrol altına alabilen bir yapıdadır, duygularına göre davranmayı kendisine pek uygun görmez. Sorumluluk ve görevlerin ön plana çıktığı, gerçekçi, tedbirli, ciddi, depresifliğe meyilli bir yapı verebilir. Bazen soğuk davrandığından çevresine pek ılımlı görünmez, sevilmeye ve takdire layık olmadığını düşünebilir, içine kapanıktır. Kazanacağı başarılarla diğer insanların sevgisini, saygısını elde etmek isteyebilir.

Ay Kova Burcunun Özellikleri

Kovanın genel enerjisi biraz farklıdır; dışarıdan bakıldığında donuk veya gergin bir imajı olabilir, çünkü bu yerleşim gerilimlidir de. Kendine, yeteneklerine saygı duyar, entelektüeldir, insanlık için bir şeyler yapmak ister diğer yandan da bireyselliğinden vazgeçmez, fazla yakın olmayı boğucu bulabilir. Reddedilmekten korktuğu için bağlanmaktan kaçınır, bağlanmayı özgürlüğünü kaybetmek olarak görebilir. Çok önyargılı olabilir, insanlara şans vermediğinden de yalnız kalabilir.

Ay Balık Burcunun Özellikleri

Çevresindekilerin duygularını, acılarını vs. sünger gibi çeker, bu da kolay bir durum değildir. İnsanlara yardım etmek ister, büyük fedakarlıklar yapabilir, hayal gücü kuvvetlidir, suiistimal edilme ihtimali vardır. Duygu durumundaki dalgalanmalar yüzünden bazen dengesiz davranabilir, ne istediğini tam bilemez. Kendisini dengelemek için bazen dış dünya ile bağlantısını kesebilir, yalnız zaman geçirmek iyi hissettirebilir. Kendisi herkesi anlamaya çalışırken anlaşılmamaktan korkabilir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nur Sezin Bayındır
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...