Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bahar’ın Timur’u kimdir? Mehmet Yılmaz Ak laşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak dizileri, filmleri...

Mavi Kadın>Biyografi>Bahar’ın Timur’u kimdir? Mehmet Yılmaz Ak laşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak dizileri, filmleri...

Bahar dizisinde Demet Evgar’ın kocası Timur’u oynayan Mehmet Yılmaz Ak yer aldığı her projede büyük beğeni topluyor. Kötü dam Timur karakterini gerçekçi oynadığı için daha ilk bölümlerden anti-fanları oluştu. Kendisi için tokatlama web sayfası bile açıldı. Oyunculuğunun yanı sıra senaristlik ve yönetmenlik de yapan Bahar'ın Timuru Mehmet Yılmaz Ak kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak biyografisini Mavi Kadın editörü yazdı.

Bahar’ın Timur’u kimdir? Mehmet Yılmaz Ak laşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak dizileri, filmleri...
  • BAHAR'IN TİMURU MEHMET YILMAZ AK KİMDİR? 
  • MEHMET YILMAZ AK AİLE HAYATI
  • MEHMET YILMAZ AK SOSYAL MEDYA HESAPLARI
  • MEHMET YILMAZ AK HOBİLERİ
  • MEHMET YILMAZ AK DİZİ VE FİLMLERİ
  • MEHMET YILMAZ AK RÖPORTAJLARI

Yargı dizisinin Savcı Pars’ı olarak tanınan Mehmet Yılmaz Ak, Bahar dizisindeki Timur rolüyle de büyük beğeni topluyor. "Aşkı büyük yazarlar, şairler tanımlayamamış ben nasıl tanımlayayım" diyen oyuncu yalandan hiç hoşlanmıyor. Çok yönlü bir sanatçı olan Mehmet Yılmaz Ak oyunculuğun yanı sıra senaristlik ve ressamlık da yapıyor.

Adı: Mehmet Yılmaz Ak

Doğum Tarihi: 8 Şubat 1986

Doğum Yeri: Diyarbakır

Mesleği: Oyuncu

Boyu: 177 cm

Kilosu: 75 kg

Burcu: Kova

Göz Rengi: Siyah

Saç Rengi: Siyah

Medeni Durumu: Bekâr

Instagram Hesabı: @mehmetyilmazak, @m.y.a.art

X Hesabı: @myilmazak

'TİMUR' MEHMET YILMAZ AK KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?

Mehmet Yılmaz Ak 8 Şubat 1986 Diyarbakır doğumludur. Kova burcu olan oyuncu 177 cm boyunda, 75 kg ağırlığındadır. Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler eğitimini yarıda bırakarak Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümüne girdi ve bu bölümden mezun oldu. Öğrenciliği sırasında ‘Non’ adlı tiyatro topluluğunu kurdu. Ekranlardaki ilk deneyimi 2013 yılında Ben de Özledim dizisindeki temizlikçi rolüyle oldu. 2021-2023 yılları arasında Yargı dizisindeki Savcı Pars rolüyle tanındı.

 Bahar’ın Timur’u kimdir? Mehmet Yılmaz Ak laşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak dizileri, filmleri...

MEHMET YILMAZ AK AİLE HAYATI

Diyarbakırlı bir ailenin 6 çocuğunun en küçüğü olarak dünyaya gelen Mehmet Yılmaz Ak’ın babası polis, annesi ev hanımıdır. Özel hayatına dair bilgi paylaşmayan oyuncu bekâr ve İstanbul’da yaşıyor.

MEHMET YILMAZ AK SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Mehmet Yılmaz Ak aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır. 2 adet Instagram hesabı olan oyuncu @mehmetyilmazak ve @m.y.a.art hesaplarına sahip. @mehmetyilmazak hesabını kişisel profili olarak kullanan Mehmet Yılmaz Ak hesabında kendi fotoğraflarını, yer aldığı projelerin tanıtımlarını yayınlıyor. Oyuncu, @m.y.a.art hesabını dijitalde ve tualde yaptığı resim çalışmalarını yayınlamak için kullanıyor. X hesabı @myilmazak olan Mehmet Yılmaz Ak, bu hesabında sadece oynadığı dizilerin tanıtımlarını yayınlıyor.

MEHMET YILMAZ AK HOBİLERİ

Mehmet Yılmaz Ak işten arta kalan zamanlarında film izlemeyi, bilgisayarda oyun oynamayı ve resim yapmayı seviyor. Resim, günlük hayatında vazgeçilmez bir hale gelen oyuncu resimlerini sırf bu iş için açtığı Instagram hesabında sergiliyor. Dijital ve tual üzerine yaptığı çalışmalar oldukça beğeniliyor.

Bahar’ın Timur’u kimdir? Mehmet Yılmaz Ak laşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak dizileri, filmleri...

MEHMET YILMAZ AK DİZİ VE FİLMLERİ

Mehmet Yılmaz Ak, 10. Lions tiyatro ödülleri Kerem Yılmazer Genç Yetenek Oyuncu ödülünü aldı. Kendi yazdığı ‘5. Basamak’ adlı tiyatro oyunu 2008’de Mitos Yayınları Oyun Yazma Yarışması’nda mansiyon aldı. Mehmet Yılmaz Ak, 2024 yılında başlayan Bahar dizisi Timur rolüyle oldukça konuşuluyor.

2013 Ben de Özledim – Temizlikçi

2013 Yalan Dünya – konuk oyuncu

2014 Unutursam Fısılda

2015 Nekro – İhsan

2015 Kırık Kalpler Bankası – Serkan

2017 Anons – Behçet

2017 Buğday

2017 İçerde – Yaşar

2018 Çukur – Ersoy

2018 Dudullu Postası – Latif

2019 Peri Ağzı Olmayan Kız – Kemal

2019 Halka – Çağatay

2019 Kurşun – Vural

2019 Hakan: Muhafız – Tekin

2020 Ya İstiklal Ya Ölüm – Arman

2020 Ramo – Mazhar

2021 Fatma – Bayram

2021-2023 Yargı – Pars

2022 Bana Karanlığını Anlat – konuk oyuncu

2024 Bahar – Timur

Mehmet Yılmaz Ak’ın yer aldığı tiyatro oyunları şunlardır:

Hamlet Renkli Türkçe

Bulutların Üzerinde

Küheylan

Maymun Davası

2009 Hizmetçiler (hem yönetmen hem oyuncu)

2010 Hamlet Makinesi (reji ve tasarım, oyuncu)

Bahar’ın Timur’u kimdir? Mehmet Yılmaz Ak laşı, boyu, kilosu kaçtır? Mehmet Yılmaz Ak dizileri, filmleri...

MEHMET YILMAZ AK RÖPORTAJLARI

Mehmet Yılmaz Ak Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röportajda aile hayatından bahsediyor. Babası polis, annesi ev hanımı olan oyuncunun kendiden büyük 5 kardeşi bulunuyor. Mehmet Yılmaz Ak çocukluğuna ve oyuncu olmaya nasıl karar verdiğine dair şunları anlatıyor:

“Biz çocukken babam bize VHS kaset kiralardı. Diyarbakır’da da zaten öyle çok büyük bir VHS arşivine sahip bir yer yoktu. Bazen aynı filmleri tekrar tekrar izlerdik. Bir de televizyonda pazarları, sinema gecesi olurdu, oradaki filmleri mutlaka izlerdik. Sonra Vedat Abim o filmlerde izlediğimiz sahnelerin aynısını canlandırırdı. Ben 5-6 yaşlarında falandım. Evde sanki aynı senaryoyu yaratırlardı, o bir rolü oynardı, öbür abim başka rolü, ben diğer rolü… Evin içi bir oyun alanıydı aslında. Sonra izlediklerimi taklit etmeye başladım, taklitlerden sonra mahallede bir coşku… Sonra burada bir şeyler oluyor diye düşünmeye başlıyorsun.”

Mehmet Yılmaz Ak, aynı röportajda pandemi döneminde başladığı resim sevdasına çocukken tvde izlediği ressam Bob Norman Ross'tan etkilenerek başladığını ve şunları anlatıyor:

“Pandemide başladı aslında. Evde onu (Bob Norman Ross) yeniden izlemeye başladım. Sonra gerçekten ben bunu bir deneyeyim dedim. Denedim ve yaptım. Arkadaşlarım çok beğendi. Sonra kendi hayal dünyamdaki şeyleri dijitale aktarmak istedim, birkaç tablom var.”

Mehmet Yılmaz Ak insan ilişkilerinde dürüstlüğe çok önem verdiğini  ve aşka bakışını şu cümlelerle açıklıyor:

“Ben yalan sevmiyorum. O yüzden de gözümün içine bakarak yalan söylenmesi canımı çok sıkıyor. Yara alıyorum ve o yara bende kolay kapanmıyor. Çünkü ben kimseye bunu yapmamaya çabalıyorum, karşıdan da aynı şeyi görmek istiyorum..”

 “Aşkı nice şairler-yazarlar anlatamamış, ben iki cümleyle nasıl anlatayım. Bence aşkta adalet vardır ve ben de adilim tabii.”

 

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
2 Görüş
Ayşe 07 Mart 2024 - 22:29
Çok gıcık oluyorum timura
Esma kula07 Mart 2024 - 22:29
Yargıda beğenmiştik. Bahar dizisinde de başarılı
Sonraki Haber Yükleniyor...