Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç renkleri içinde modası geçmeyen renklerden birisi şüphesiz ki bakır saç rengidir. Nadir renklerden biri olan bakır saç renginin kendi içinde birçok farklı tonu vardır. Adını bakır madeninden alan bu renk, kırmızının alt tonlarından oluşur ve

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç renkleri içinde modası geçmeyen renklerden birisi şüphesiz ki bakır saç rengidir. Nadir renklerden biri olan bakır saç renginin kendi içinde birçok farklı tonu vardır. Adını bakır madeninden alan bu renk, kırmızının alt tonlarından oluşur ve parlaktır. Bakır saç renk tonları arasında tarçın, kahve, kızıl, karamel renkleri bulunmaktadır.

Bakır Saç Rengi En Çok Kimlere Gider?

Saç renk tonları cilt tonuna bağlı olarak bazı kişilerde daha güzel durmaktadır. Bu yüzden cilt tonuna göre yapılacak renk tercihleri kişiyi daha mutlu edecektir. Bakır saç renginin en çok beyaz tenli kişilere yakıştığını söylemek yanlış olmaz. Çünkü beyaz ten rengi ile özellikle de açık tarçın bakır saç renginin uyumu çok güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Teni beyaz olan kişiler bakır saç rengi sayesi nde daha güzel ve doğal gözükeceklerdir.

Bakır saç rengi açık ten renkli ve çilleri olan kadınlara daha çok gitmektedir. Özellikle de kişinin göz rengi de mavi, yeşil, ela veya kahverengi gibi renkliyse bakır saç rengiyle görünümü daha da güzel ve çekici olacaktır.

Bakır Saç Rengi İçin Bakım Önerileri

  1. Bakır saç rengi çok çabuk akabilmektedir. Bu yüzden bakır saç renginin korunması için daha çok çaba harcanması gerekmektedir. Boyanın saçtan akmasının önüne geçmek için saç çok sık yıkanmamalıdır. Haftada 2 defa yıkamak yeterlidir.
  2. Saçtaki boyanın daha uzun süre kalması için saç sıcak suyla yıkanmamalıdır. Saçı yıkarkenki suyun soğuk veya ılık olması iyi olacaktır.
  3. Saçlarınızı boyadıktan sonra boyanın uzun süre kalması için bakım yapılması önemlidir. Bunun için kullanacağınız şampuan ve saç kreminin boyalı saçlara özel olması gerekmektedir. Bu konuda piyasada oldukça farklı ürün çeşidini farklı markaların altında bulmanız mümkündür. Kendi saç renginize ve saç tipinize göre ürün seçmeniz önemlidir. Bu ürünler sayesinde saç renginiz uzun süre daha canlı olacak ve hemen akmayacaktır.
  4. Boyalı saçınızı şekillendirmek istediğinizde kullandığınız maşa, düzleştirici ve fön makinesi saça yüksek oranda ısı vermektedir. Bu ısı saça zarar verir, matlaştırır ve boyasına zarar verir. Bu yüzden saçınıza bu tür ısı şekillendiricilerini kullanmadan önce ısıya karşı koruyucu sprey veya kremlerden kullanmanız şarttır.
  5. Saçınızı boyattıktan sonra boyanız saçta ortalama 3 hafta kadar canlı kalacaktır. Bu zamandan sonra saç renginde solmalar meydana geldiğinden saç cilası yaptırmanız iyi olacaktır.Kuaförde saçınıza cila attırabilirsiniz.

Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...