Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Banu Parlak'ın güzellik merkezini kurşunlatan Polat çifti hakim karşısında! Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu

Mavi Kadın>Magazin>Banu Parlak'ın güzellik merkezini kurşunlatan Polat çifti hakim karşısında! Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu

Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanması olayıyla ilgili olarak azmettirici oldukları iddia edilen Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 11 sanık bugün Küçükçekmece Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkemede el ele tutuşan çift hakimin uyarısıyla ayrıldı.

Banu Parlak'ın güzellik merkezini kurşunlatan Polat çifti hakim karşısında! Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu

Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı'nda bulunan sosyal medya fenomeni Banu Parlak'a ait güzellik merkezi 1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ve 04.30 sıralarında motosikletli şüphelilerce kurşunlanmıştı. 

Olaya ilişkin hazırlanan iddianame kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftinin de ‘azmettirme’ suçundan cezalandırılması istenen davanın görülmesine bugün Küçükçekmece Adliyesi’nde başlandı.

Banu Parlak'ın güzellik merkezine geçen yıl 1 Ekim’de düzenlenen silahlı saldırıyı Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği iddiasıyla Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sanık Dilan Polat Engin Polat ve Sezgin Polat‘ın katılımıyla başladı.

DİLAN POLAT MAHKEMEDE GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Küçükçekmece'de görülen duruşmaya Dilan Polat ve Engin Polat getirildi. Dilan Polat'ın mahkeme salonunun girişinde ağladığı görüldü. Duruşmada Banu Parlak da hazır bulundu. Kimlik tespitinde Engin Polat aylık gelirinin 200 bin lira olduğunu açıkladı.

İDDİANAMEDEKİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından yayınladığı bir videodaki konuşmasında Banu Parlak'a tehdit mesajı gönderdiği açıklanmıştı.

İddianamede bu mesajdan kısa bir süre sonra Dilan ve Engin Polat’ın aldığı ortak karar ile sanık Engin Polat'ın müştekinin iş yerine silahlı saldırı düzenlenmesi için Gürcistan'daki bağlantıları vasıtasıyla kamuoyunda "Daltonlar" çetesi olarak bilinen silahlı organize suç örgütünün firari yöneticilerinden Beratcan ve Batın Can Gökdemir'le iletişim kurduğu aktarılmıştı.

Gökdemir kardeşlerin de İstanbul'da özel olarak kiralanan hücre evinde eyleme hazır vaziyette bekleyen sanıklar Batuhan İnci, Yunus Emre Yıldız, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve İsmail Emre Arifoğlu'na talimat verdiği iddianamede belirtilmişti.

Banu Parlak'ın güzellik merkezini kurşunlatan Polat çifti hakim karşısında! Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu

İddianamede, iş yerinin kurşunlandığı ve bu nedenle dış cephesinde bulunan 5 camın 4'ünün değiştiği, saldırı sebebiyle toplam zararın 45 bin lira olduğu kaydedilmişti.

8 YILA KADAR KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Olayın ardından şikayetçi olan Banu Parlak, kendisini öldürtmek isteyen Polat ailesinden şikayetçi olmuştu. Dilan Polat ise ifadesinde, tehdit içerikli görüntüdeki konuşmaları Parlak için söylemediğini, kendisine sözlü saldırıda bulunanlara genel olarak çektiğini savunmuştu.

Sanık Engin Polat ise saldırıyı sosyal medyadan duyduğunu, saldırıdan 2 gün önce Banu Parlak'ın sosyal medyadan açıklama yapıp kendilerini suçladığını savunarak, bunu kimin yaptığını bilmediğini anlatmıştı.

İddianamede, Polat çiftinin "birdenfazla kişiyle birlikte silahla tehdit suçunu azmettirme" ve "mala zarar vermeye azmettirme" suçlarından toplamda ayrı ayrı 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti.

Banu Parlak'ın güzellik merkezini kurşunlatan Polat çifti hakim karşısında! Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu

Haklarında yakalama kararı çıkarılan sanıklar Barış Boyun, Beratcan ile Batin Can Gökdemir için ise "silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit", "mala zarar verme" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ayrı ayrı toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

İddianamede, diğer sanıklar Batuhan İnci, İsmail Emre Arifoğlu, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç, Yunus Emre Yıldız ve Sezgin Polat'ın farklı suçlardan 2 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...