Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Barbie güzellik sırları gündem oldu! Dermatologların Barbie’lik sırları: Pürüzsüz, parlak, bebeksi cilt…

Mavikadin>Güzellik>Barbie güzellik sırları gündem oldu! Dermatologların Barbie’lik sırları: Pürüzsüz, parlak, bebeksi cilt…

Yayınlandığı tarihten itibaren dünyada gişe rekorları kıran Barbie filmi ile beraber Barbie güzellik sırları gündem oldu. Birçok dermatoloji uzmanı sosyal medya hesabı üzerinden barbie’lik sırlarını paylaştı.

Barbie güzellik sırları gündem oldu! Dermatologların Barbie’lik sırları: Pürüzsüz, parlak, bebeksi cilt…

Dünyayı kasıp kavuran Barbie filmi pembe kıyafet kombinlerinden makyaja kadar her yerde kendine yer buldu. Pürüzsüz, parlak ve bebeksi cilde sahip Barbie’nin güzelliği de tekrardan gündeme geldi. Şu günlerde birçok dermatoloji uzmanının ‘Barbie’nin güzellik sırları’ başlığı adı altında paylaşımlar yaptığını görüyoruz. Bizde sizler için Dermatologlar’ın Barbie’lik sırlarını derledik.

Dermatoloji Uzmanı Doktor Esra Özkürkçü’nün instagram hesabı üzerinden #barbiechallange başlatması üzerine diğer dermatologlar da akıma katıldı ve Barbie’lik sırlarını paylaştı. Uzm. Dr. Esra Özkürkçü’nün takipçileriyle paylaştığı güzellik sırları şöyle:

DÜZENLİ GÜNEŞ KORUYUCU KULLANMAK

Birinci ve en önemlisi güneşten korunma. Güneş ciltte kollajen yıkımını arttırdığı için ciltte sarkma ve buruş buruş görünüm dâhil tüm yaşlılık belirtilerinden sorumlu. Lekeler ve ince kırışıklıkları saymıyorum bile hepiniz biliyorsunuz.

Barbie güzellik sırları gündem oldu! Dermatologların Barbie’lik sırları: Pürüzsüz, parlak, bebeksi cilt…

C VİTAMİNİ SERUM

İkincisi 20’li yaşlardan itibaren C vitamini kullanmak. C vitamini güneşe bağlı yaşlanmanın tüm etkilerini en aza indiriyor ayrıca antioksidan olduğu için hava kirliliği gibi faktörlere bağlı yaşlanma sürecini de yavaşlatıyor.

RETİNOİD KULLANMAK

Retinoid son yılların en yaşlanma karşıtı içeriği desek yeridir. Fotoyaşlanmanın sebep olduğu etkileri önleme ve ayrıcalıklar geriye çevirme özelliğine sahip tek içerik.

MEZOTERAPİ

Düzenli mezoterapi (nem aşısı, gençlik aşısı, kollajen aşıları) yani hyaluronik asit, peptidler, bazıları kollajen ve çeşitli antioksidanlar barındıran kollajen üretimini arttırarak deri kalitesini arttıran ürünler. Deri içine enjeksiyon yolu ile uygulanır. En uygun içerikli ürün hastaya ve beklentisine göre seçilerek planlanır.

DÜZENLİ BOTOKS

Botoks, düzenli yapılan botoks özellikle göz çevresi ve altın bölgesindeki kırışıklıkların oturmasını önlemek bir yana yüzümüzün daha dinamik görünmesine yardımcı olur. Barbie’liğin en önemli adımlarından biridir. Hastaya göre 25-30 yaş ve sonrası düzenli uygulama yapılabilir.

GÖZ KREMİ

Göz çevresi kremi, bence cilt bakımında en önemli adımlardan biridir göz çevresi nemlendiricisi düzenli kullanımı. Çünkü o bölgedeki ince kırışıklıklar genellikle deride elastikiyet kaybı sebebiyle gelişir ve doğru ürünlerle düzenli nemlendirme bu süreci yavaşlatır ve nem sayesinde daha sağlıklı görünümün devamı sağlanır.

Dermatoloji Uzmanı Nimet Yeşim Günay’da sosyal medya hesabı üzerinden ‘Dermatologların Barbie Sırları’ başlığı altında paylaşım yaptı. Günay ‘ Benim aslında söylemek istediğim temel nokta şunlar olurdu; Sade, abartısız, filtresiz, doğal… Her zaman önemsediğim yaşımızın iyisi olmak.’ ifadelerini kullandı. Uzm. Dr. Nimet Yeşim Günay’ın Barbie’lik sırları şöyle:

 • Yaz-kış mutlaka güneş kremi kullanmak. Çantada, arabada, işe, evde her yerde…
 • Düzenli cilt bakımı yapmak. Sabahları C vitamini serum, akşamları retinol kullanılabilir.
 • İhtiyaç halinde botoks ve mezoterapilerle desteklemek.
 • Deri kanserinden korunmak adına asla solaryuma girmemek.
 • Gece makyajla uyumamamak.

Barbie güzellik sırları gündem oldu! Dermatologların Barbie’lik sırları: Pürüzsüz, parlak, bebeksi cilt…

Uzm. Dr. Esra Özkürkçü’nün barbie challange’na katılan Uzman Doktor Bachar Memet’de kendi cildi için kullandığı ürünleri paylaştı. Bachar Memet’in paylaştığı barbie güzellik sırları şöyle:

 • C vitamini- Skinceuticals Silymarin CF
 • Retinoid- Granactive OSL Retinoid
 • Güneş kremi- Heliocare ultra spf 90 gel
 • Düzenli botox
 • Dudak dolgusu
 • Pozitif düşünce

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...