Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

‘Bastırılmış duyguyu ortaya çıkarıyor’ Uyku esnasında ellerin konumuna göre psikolojik anlamları

Mavikadin>Keşfet>‘Bastırılmış duyguyu ortaya çıkarıyor’ Uyku esnasında ellerin konumuna göre psikolojik anlamları

Vücudun fiziksel ve zihinsel sağlığı için hayati önem taşıyan uyku esnasında ellerinizi vücudunuz iyileşmesi gereken yerine koyduğunuzu biliyor muydunuz?

‘Bastırılmış duyguyu ortaya çıkarıyor’ Uyku esnasında ellerin konumuna göre psikolojik anlamları

Davranış bilimleri uzmanı Duru Gürbüz, sosyal medya hesabında bir içerik paylaştı. Uyurken elimizi vücudun iyileşmesini istediğimiz yere koyduğumuzu ifade eden Gürbüz, uyuma şekillerine göre psikolojik etkilerini paylaştı. İşte uyku esnasında ellerinizin konumuna göre anlamları:

UYURKEN ELLERİN KONUMUNA GÖRE PSİKOLOJİK ANLAMLARI

Ellerinizi göğsünüzün üzerine koyarak uyuyorsanız geçmişten gelen sizi hala acıtan acılar vardır.

Elleriniz midenizin üzerinde ise öfke ve bastırılmış içsel duyguları ifade eder.

Ellerinizi başınızın üstünde koyarak uyuyorsanız daha büyük bir ruhsal bağ aradığınız anlamına gelir.

Elleriniz bacak arasında ise korku eksiklik ve değersizlik hissini gösterir.

Elleriniz bacak üzerinde veya cinsel organlar hizasında ise cinsel sorunlar ve ifade eksikliğini işaret eder.

Elleriniz yastık altında ise gizli duygular hissettiklerinizi gerçek niyetlerinizi göstermek istemiyorsunuz demektir.

Eğer yastığa sarılarak ya da cenin pozisyonunda uyuyorsanız sevdiklerinizin şefkat eksikliği ya da destek eksikliği hissettiğinizin göstergesidir.

Sağ ya da sola dönüp omuzlar üzerinde yan yatmak yorgunluk ve yaşam enerji eksikliği

Eşinize sarılarak uyuyorsanız ona duyduğunuz sevgiden başka analiz edecek işaret yoktur.

Son olarak eğer elleriniz baş ile yastık arasında ise içinizde huzur vardır. Uyurken ellerinizi bedeninize koymuyorsanız özgür ruha sahipsiniz ve şifaya ihtiyacınız yok anlamına gelmektedir.

‘Bastırılmış duyguyu ortaya çıkarıyor’ Uyku esnasında ellerin konumuna göre psikolojik anlamları

MIŞIL MIŞIL UYUMAK İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 3 KURAL

Eğer gece rahat uyuyamadığınızı düşünüyorsanız sebebi rutinleriniz olabilir. İşte iyi uyku çekmek için dikkat edilmesi gereken 3 şey:

EVİNİZDEKİ BİTKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİN

Bazı ev bitkileri yatak odası için uygun değil. Kurdele çiçeği, İngiliz sarmaşığı, orkide, araka palmiyesi, yasemin, şeytan sarmaşığı, gardenya, aşk merdiveni ve biberiye gibi bitkiler uyku odası için zehirli olabilir. Astımınız varsa ve onlara alerjiniz varsa astımı tetikleyebilir.  Bitkilerin toprağında bulunan küf veya diğer bakteriler de size zarar verebilir ve sonuç olarak uyku kalitenizi kötüleştirebilir.

MAGNEZYUM EKSİKLİĞİ

Magnezyum uyku kalitesini doğrudan etkiler. Magnezyum eksikliğiniz varsa uykuya dalmanız zor olabilir. Magnezyum takviyeleri genellikle uykusuzlukları tedavi etmek için kullanılır.

SENTETİK NEVRESİMLER

Pamuklu nevresimler serindir ve rahat nefes almanızı sağlarlar. Ayrıca odadaki nemi daha iyi emer. Sentetik nevresimler ise ısıyı hapseder ve gece terlemelerinin nedeni olabilir. Uyuyamıyorsanız nevresiminize kontrol etmenizde fayda var.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Etiyopya'dan başlayıp dünyaya yayılan lezzet yolculuğu: Kahvenin hikayesi
Keşfet
Etiyopya'dan başlayıp dünyaya yayılan lezzet yolculuğu: Kahvenin hikayesi
Milli içeceğimiz, çaydan sonra en çok tüketilen kahve, farklı tariflerle, demleme çeşitleriyle içiliyor. Sokaklarda neredeyse adım başı bir kahve dükkanının olması da bunun göstergesi. Yaşamımızın vazgeçilmez bir içeceği olan kahve, ilk olarak ne zaman bulundu? Çeşitleri nelerdir?  Kahvenin tarihi ile ilgili her şey…
Ramazan alışverişinde bütçe dostu 7 pratik alışveriş tüyosu
Keşfet
Ramazan alışverişinde bütçe dostu 7 pratik alışveriş tüyosu
Ramazan ayı ile birlikte hepimizin aklına ilk gelen şeylerden biri alışveriş oluyor. Ancak biliyoruz ki evdeki hesabı çarşıya uydurmak zor. Enflasyonist ortamda gıda ürünlerine sürekli zam geldiği düşünülürse, bütçe kontrolü daha da önemli hale geliyor. 7 pratik alışveriş tüyosuyla Ramazanda bütçeye uygun alışveriş yapmanın inceliklerini sizler için derledik.
Şık sofraya estetik katmanın formülü: En iyi runner tasarımlar
Keşfet
Şık sofraya estetik katmanın formülü: En iyi runner tasarımlar
Yemek masanız tabak, çatal, kaşık örtü gibi unsurlarla çok şık olabilir. Ama estetik bir görünüş için mutlaka yapmanız gereken bir şeyler olduğunu hissetiğiniz anda runner kurtarıcı olabilir. Tek başına sadece süslü bir kumaş parçası olarak görülse de şık bir sofraya estetik katmanın en kestirme yoludur... Peki, runner nasıl kullanılır, ne işe yarar? Runner'ı doğru bir şekilde kullanarak hafızalara kazınacak bir sofra dizaynı nasıl oluşturulur? Mavi Kadın editörünün hazırladığı rehbere göz atın..
Sonraki Haber Yükleniyor...