Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Beyni huylandıran zekâ testi: Sadece görsel zekâsı yüksek olanlar 9 saniyede ayakkabıyı bulabiliyor!

Mavi Kadın>Keşfet>Beyni huylandıran zekâ testi: Sadece görsel zekâsı yüksek olanlar 9 saniyede ayakkabıyı bulabiliyor!

Beğendiğiniz zekâ testleri serisine bir yenisini daha ekledik. Görsel zekanızı nasıl kullandığınızı ölçümleyen muazzam bir testle karşınızdayız. Dağınık oda ve üzgün çocuğun bulunduğu optik illüzyonda çocuğun kaybolan ayakkabısını bulmanız için 8 saniye süreniz bulunuyor. Buradaki zorluk, ayakkabıyı ne kadar çabuk fark ettiğinizi görmek. Başarılar…

Optik illüzyonlar sadece beyni çalıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda konsantrasyon gücünü ölçüyor.
Optik illüzyonlar sadece beyni çalıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda konsantrasyon gücünü ölçüyor.

Hem hayrete düşüren hem de aklı harekete geçiren optik illüzyon testleri sosyal medyada rağbet görüyor ve insanlar birbirlerine gönderiyor. Paylaştığımız bu dikkat testi bugünlerde insanların kafasını karıştırmaya yetti. Çok az kişinin ayakkabıyı bulabildiği testte, yatağında oturan çocuğun ve tek ayağında ayakkabı olmadığını, sadece çoraplı olduğunu görebilirsiniz. Odanın dağınıklığından görülemeyen bir adet çocuk ayakkabısı var ve 8 saniyede bulmanız gerekiyor. Görsel zekâsı yüksek insanların beyinlerinin ilk dili olduğu söylenebilir. Optik illüzyonlarda çözümü bulmak için saniyeler oldukça önemli. Zira pratik ve görsel zekaya sahip olduğunu bilmemiz için belirtilen süreyi aşmamanız gerekiyor. Hazırsanız 8 saniyelik sürenizi başlatarak resme odaklanabilirsiniz.

Beyni huylandıran zekâ testi: Sadece görsel zekâsı yüksek olanlar 9 saniyede ayakkabıyı bulabiliyor!

ÇOCUĞUN KAYBOLAN AYAKKABISINI BULABİLDİN Mİ?

Bireysel olarak eğlenebileceğiniz gibi grup etkinliği olarak da çözebileceğiniz optik illüzyon testleri IQ seviyesi ölçmek ve eğlenceli vakit geçirmenin en iyi yolu. Bazı optik illüzyon testlerinde sizden istenen nesneyi bulmak dikkatli gözlem gerektiriyor. Bu görsel dikkat testi de bunlardan biri. Çocuğun ayakkabıları gözünün önünde olsa bile kolayca görülmüyor. Nesnelerin gizlendiği ve bulmak için çaba sarfedilen optik illüzyon testleri odağınızın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Eğer 8 saniye içerisinde odanın dağınıklığında kaybolan ayakkabıyı bulabildiyseniz, kartal gibi gözlere ve keskin görsel zekaya sahip olduğunuzu söylemenin vakti geldi. Ayakkabıyı bulanları ayakta alkışlıyoruz ve belirtilen süre zarfında ayakkabıyı bulamayanları memnun etmek için doğru cevabı aşağıya beyaz bir daire içine yerleştirdik.

 Beyni huylandıran zekâ testi: Sadece görsel zekâsı yüksek olanlar 9 saniyede ayakkabıyı bulabiliyor!

Bu testi sevdiyseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir…

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...