Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Beyni kronometre gibi çalıştıran IQ test: Zekası Usain Bolt’tan daha hızlı koşanlar 6 saniyede tavşanı bulabiliyor!

Mavikadin>Keşfet>Beyni kronometre gibi çalıştıran IQ test: Zekası Usain Bolt’tan daha hızlı koşanlar 6 saniyede tavşanı bulabiliyor!

İllüzyon alay etmek ve kandırmak anlamına gelen Latince illüzyonem kelimesinden türemiştir. Optik illüzyonun temel dayanağı ise insan beynini kandırmaktır. Optik illüzyon testlerinde aranılanı bulmaktansa süre çok daha önemli. Belirtilen sürede istenileni bulmanız gözlem becerinizi test eder ve zamanla mücadele konusunda rekabetinizi ölçer. Gözlem becerileriniz ne kadar iyi? Şimdi öğrenin.

Uzmanlar, optik görsel illüzyon testlerin gözlem becerisini test etmek ve geliştirmek için iyi bir yol olduğunu belirtiyor.
Uzmanlar, optik görsel illüzyon testlerin gözlem becerisini test etmek ve geliştirmek için iyi bir yol olduğunu belirtiyor.

 

Psikanalizlerin parçası olarak kullanılan optik illüzyonlar, yaklaşık 2 yüz yıl önce hastaların dikkat, bilişsel ve görsel zekâları ölçmek için kullanılıyordu. Beyin faaliyetlerini destekleyen optik illüzyonlar, günümüzün popüler zekâ oyunları haline geldi. Bugünkü optik illüzyon testi pratik zekaya sahip olup olmadığınızı gözler önüne serecek. Oturma odasında bir grup insan sohbet ederken ustaca gizlenmiş bir tavşan var. Optik illüzyonun gösterildiği bir toplulukta sadece IQ’su 120’nin üstünde olanlar tavşanı 6 saniyede tespit edebildi. Bu tür optik illüzyonlarda renk, ışık ve desen kombinasyonlarını aradığımız şeyi görme ve algılama konusunda beyninize oyun oynayabilir. Görevi başarıyla tamamlamak için sadece 6 saniye süreniz var. Hazırsanız kronometreyi ayarlayın ve tavşanı aramaya başlayın!

Beyni kronometre gibi çalıştıran IQ test: Zekası Usain Bolt’tan daha hızlı koşanlar 6 saniyede tavşanı bulabiliyor!

RESİMDEKİ TAVŞANI 6 SANİYEDE BULABİLDİNİZ Mİ?

Bilim adamları, optik illüzyonların beyin üzerindeki etkisine ilişkin yaptıkları çalışmalarda insanlar optik illüzyonlarla meşgul olduklarında beyninin hangi bölgelerinin aktif olduğunu belirlediler. Ayrıca gözlem becerilerini geliştirmek için iyi bir egzersizdir. Bugün ki beyninizi ve gözlerini zorlayacak optik illüzyon testinde göreviniz oturma odasında saklanan tavşanı 6 saniye içinde bulmak.

Oturmada odasında gizlenen tavşanı belirtilen süre içinde bulmanız bilişsel zekanızı değerlendirmeniz konusunda size yardımcı olacak. Tavşanı gördünüz mü? Tüm konsantrasyonunuzu toplayın ve resmi dikkatlice inceleyin. Eğer 6 saniyelik alarmınız çaldığında tavşanı bulabildiyseniz sizi ayakta alkışlıyoruz. Ayrıca keskin görüşe sahip olduğunuzu belirtelim. Oturma odasındaki tavşanı göremeyenler biraz daha dikkatli baktığında tavşan, kanepede silüet şeklinde görülebilir. Yerini bulmayı kolaylaştırmak için aşağıda daire ile işaretledik. Algı uzmanları beyin hücreleri arasındaki bağlantıyı güçlendiren optik illüzyon testlerini ne kadar çok çözerseniz o kadar zeki ve dikkatli olabileceğinizi gösteriyor.

Beyni kronometre gibi çalıştıran IQ test: Zekası Usain Bolt’tan daha hızlı koşanlar 6 saniyede tavşanı bulabiliyor!

Hızlı kavrama yetisi kazanmak için her gün düzenli olarak optik illüzyon testi çözebilirsiniz.Bu tarz içerikleri görmek ve IQ'nuzu test etmek için Mavikadın sitesindeki diğer testlerimize göz atabilirsiniz…

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...