Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bıldırcın Yumurtası Saç Maskesi Ve Bıldırcın Yumurtası Saça Faydaları

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Bıldırcın Yumurtası Saç Maskesi Ve Bıldırcın Yumurtası Saça Faydaları

Bıldırcın yumurtasında bulunan vitamin ve mineraller saçlarınızı güçlendirirken, parlaklık kazandırır. Uzun, parlak ve güçlü saçlara kavuşmak, saç dökülmesinden..

Bıldırcın Yumurtası Saç Maskesi Ve Bıldırcın Yumurtası Saça Faydaları

Bıldırcın yumurtası, içeriğindeki yüksek besin ve minerallerle Antik Mısır, Japonya ve Çin geleneksel tıbbından günümüze kadar çeşitli amaçlarla tüketilen harika bir yumurta çeşididir. Bıldırcının güzelllik amaçlı kullanımı da oldukça yaygındır. Bıldırcın yumurtasında bulunan vitamin ve mineraller saçlarınızı güçlendirir ve saça parlaklık kazandırır. Uzun, parlak ve güçlü saçlara kavuşmak, saç dökülmesinden kurtulmak için günlük beslenmenize mutlaka bıldırcın yumurtasını dahil edin.

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından 15 kat daha fazla b vitamini grubu içerir. Ayrıca bıldırcın yumurtasındaki protein miktarı tavuk yumutasından %2 daha çoktur. 1 bıldırcın yumurtasında 1 porsiyon ettekiyle eşit oranda kükürt bulunur. Protein ve kükürt sağlıklı saçlar için gerekli olan 2 güçlü mineraldir. Saç köklerini ve foliküllerini güçlendirip, saçları kırılmaya karşı daha dirençli hale getirir.

Bıldırcın yumurtasını aynı tavuk yumurtası gibi haşlayın. Yani suda birkaç dakika kaynatıp, rafadan tavuk yumurtası yer gibi tüketin.

Bıldırcın yumurtası saç bakımı için nasıl kullanılır?

  1. Yarım su bardağı zeytinyağı
  2. 3 bıldırcın yumurtası
  3. 2 yemek kaşığı bal

Bir kasede bildirdiğimiz malzemeleri karıştırın. Şayet saçınız çok sık ve uzunsa bu malzemelerin 2'şer katını kullanabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize sürüp 3 saat bekletip, yıkayın. Kullandığınız bıldırcın yumurtasının taze olmasına dikkat edin.

Suna Dumankaya bıldırcın yumurtası saç maskesi

  1. Yarım avokado
  2. 2 bıldırcın yumurtası
  3. 1 tatlı kaşığı bal
  4. 1 çorba kaşığı zeytinyağı

Suna Dumankaya'nın Show tv'de yayımlanan "Hayata Dokunmak Lazım" programında verdiği saç maskesi tarifidir. Bu maske saç dökülmesini önler ve saçları gürleştirir. Bir kasede tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Saçlarınızda 2 saat tutup, yıkayın. Haftada 2 kez devam edin.

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Avokadonun Saça Faydaları Ve Avokadolu Saç Maskesi İçin Tıklayınız

Elma Sirkesinin Saça Faydaları Ve Elma Sirkesi İle Saç Maskesi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...