Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Botoks değil kabuk etkisi: Kabuğunu atmaya kıyamayacaksınız! Pahalı botoks uygulamasına aşık atıyor!

Mavi Kadın>Güzellik>Botoks değil kabuk etkisi: Kabuğunu atmaya kıyamayacaksınız! Pahalı botoks uygulamasına aşık atıyor!

Kadınların ortak sorunu cilt kırışıklıkları ve ince çizgilerle mücadele konusu. Kırışıklığı gidermek için çeşitli kremlere, losyonlara, serumlara başvururken daha etkili sonuç almak isteyenler botoks uygulamaları yaptırıyor. Botokstan daha etkili, doğal bir alternatif ise TikTok’tan geldi. Paylaştığı yöntemin botokstan çok daha etkili bir doğal seçenek olduğu iddia eden kadının videosu 2,5 milyon kişi tarafından izlendi.

Kırışıklık karşıtı özelliğiyle bilinen muz kabuğu, göz altını aydınlatma konusunda da oldukça etkili.
Kırışıklık karşıtı özelliğiyle bilinen muz kabuğu, göz altını aydınlatma konusunda da oldukça etkili.

Üç çocuk annesi Alayna Ryan TikTok’ta paylaştığı bir videoda cildinin kırışmasını önlemek için yıllardır muz kabuğu kullandığından bahsetti. Videoda yüzüne muz kabuğu süren Ryan, bunun botox etkili olduğunu ileri sürdü ve video kısa sürede viral oldu. Kırışıklıkları önlediği varsayılan muz kabuğu güzellik hilesi, pek çok TikTok kullanıcısına ilham oldu. Alayna’nın videosunu izleyen kadınlar, pahalı botoks enjeksiyonu yerine doğal ve ucuz olan muz kabuğu yöntemini tercih etti.

"İĞRENÇ AMA İŞE YARIYOR!"

Alayna Ryan’ın TikTok’ta paylaştığı video 2,5 milyon kişi tarafından izlendi. Ryan yüzüne muz kabuğunu sürerken şöyle dedi: "Tamam, gerçekten iğrenç ama işe yarıyor. Yıllardır yaptığım şey bu ve iğrenç ama doğal botoks. Muz kabuğunun içi kırışıksız bir cilt sağlıyor!"

YÖNTEMİ DENEYEN DENEYENE!

Alayna Ryan’dan sonra başka bir TikTok kullanıcısı da muz kabuğu yöntemini denedi. Muzun cildimiz için ne kadar faydalı olduğundan bahseden @jnitav kullanıcısı, TikTok’ta paylaştığı videoda izleyicilere muz kabuğunun kalıntılarını yüzlerinde 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulamalarını ve son olarak nemlendirmelerini söyledi.

Alayna Ryan’ın milyonlarca izlenen videosunun ardından TikTok kullanıcıları #bananabotox hashtag'ini kullanarak kendi muz kabuğu deneyimlerini paylaşmaya başladı.

Botoks değil kabuk etkisi: Kabuğunu atmaya kıyamayacaksınız! Pahalı botoks uygulamasına aşık atıyor!

FAYDASI DOĞRULANDI

Dermatologlar makalede, muz kabuklarının cilde uygulandığında yaşlanma karşıtı olduğunu, cilt kızarıklığını azalttığını, gözeneklerini sıkılaştırmaya ve ciltteki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olduğu faydalarını ortaya çıkardı.

GÖZ ALTINI AYDINLATIYOR, TORBALARI AZALTIYOR

Muz kabuğunun cilt bakımı üzerindeki etkileri konusunda hiçbir bilimsel kanıt yok. Ancak Chicago’lu dermatolog Dr. Jordan Carqueville ve Teksas’lı Dr. Adelina Kikam, muz kabuğunun faydalarını sıraladı. Dr. Kikam'a göre muz taneleri, sıkılaştırma ve tonlama amacıyla kullanılan cilt bakım ürünleriyle benzer. Aynı zamanda muz kabuğundaki bu tanelerin göz altındaki torbaları azalttığı ve onları aydınlatma konusunda etkili olduğu da bilinmekte.

Botoks değil kabuk etkisi: Kabuğunu atmaya kıyamayacaksınız! Pahalı botoks uygulamasına aşık atıyor!

CİLDİ GÜZELLEŞTİRİYOR

Antioksidan zengini muz kabuğu, içerdiği vitaminler sayesinde sivilceleri ve sivilce lekelerini gideriyor. Üstelik muz kabuğu cilde düzenli uygulandığında kırışıklıkları yok ediyor, cildin gençleşmesine yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra muz kabuğu kullanımı cildin ışıldamasını sağlıyor.

CİLDİNİZDE UZUN SÜRE KALMASIN

Dermatologlar bir makalede, "Muzları aslında bazı cilt bakım ürünlerinde bir bileşen olarak bulabilirsiniz, çünkü bunlar cilde iyi gelen fitokimyasallar ve A vitamini açısından zengindirler" dedi. Makale, Dr. Carqueville'in düşüncelerini şöyle açıklıyor: "Kabukları cilt üzerinde uzun süre bırakmak, cildi potansiyel olarak "tıkayabilir" ve esasen nemi hapsedebilir."

Botoks değil kabuk etkisi: Kabuğunu atmaya kıyamayacaksınız! Pahalı botoks uygulamasına aşık atıyor!

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...