Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sıcak sudan ve ısıdan uzak durun! Boyalı saçlar için 6 bakım önerisi!

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Sıcak sudan ve ısıdan uzak durun! Boyalı saçlar için 6 bakım önerisi!

Kumral ve kızıl saç tonlarının gittikçe popüler olduğu bu dönemde çoğu kişi saçlarını bu renk tonlarına boyatıyor. Boya işleminde kullanılan kimyasallar saçlarınıza zarar verip yıpranmasına sebep olabilir. Boyalı saçlarınız için özel bakım ve önerileri uygulayarak saçlarınızın rengini koruyabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere boyalı saçlar için olan tavsiyeleri derledik.

Kumral renkli saç
Kumral renkli saç

Son dönemlerde kızıl tonları ve kumral tonlarındaki saç renkleri oldukça moda oldu. Bu tonların popüler olmasının sebebi çoğu trend belirleyen ünlünün bu renkleri tercih etmesiydi. Herkesin trendleri takip ettiği bu dönemlerde bu renklere sarıdan dönenlerin sayısı oldukça arttı. Durum böyle olunca boyanın içinde bulunan kimyasallar saçını boyatan kişilerin saçlarını daha da yıprattı. Peki boyalı saçlar nelere dikkat etmeli? Sizler için araştırdık. 

Sıcak sudan ve ısıdan uzak durun! Boyalı saçlar için 6 bakım önerisi!

BOYALI SAÇLAR İÇİN 6 DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN TAVSİYELER

1. SIK YIKAMAYIN

Saçlarınızın rengini korumak için yapacağınız en temel şey saçınızı sık sık yıkamamanız gerektiğidir. Saçınızı boyattıktan hemen sonra saçınızı yıkarsanız saçınızın renginde akmalar meydana gelecektir. Boyanızın saçınızda kalıcı olması için haftada 2 veya 3 kez yıkamanız yeterli olacaktır. Böylece saçınızı boyattığınız ilk günkü gibi koruyabilirsiniz. 

2. BOYALI SAÇLARA ÖZEL ÜRETİLEN ŞAMPUANLARI KULLANIN

Normal şampuanlar saçınızdaki rengin kalıcılığını sağlayamaz. Ancak boyalı saçlara özel olarak üretilen şampuanlar sülfatsız oldukları için hem saçınızdaki nem dengesini korur hem de saç renginizin akmasını engeller. Kullanacağınız saç kreminiz de renk koruyucu özellikli ve sülfatsız olmalıdır. Böylece iki ürünle etkili bakım yapabilirsiniz. 

3. KAÇINMANIZ GEREKEN ŞEY: SICAK SU

Sıcak su saçlarınızın rengini açıp saçlarınızı kurutur. Bu sebepten dolayı ılık ya da soğuk suyla saçlarınızı yıkamanız saç renginiz açısından daha sağlıklı bir tercih olacaktır. 

4. SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLERDEN UZAK DURUN

Saç şekillendirme aletleri saça verdiği ısıyla birlikte saçların yıpranmasına sebep olur. Saça boya işleminde uygulanan kimyasallar zararlı olduğu için ekstra ısı gördüklerinde saçların kırılmasına yol açabilirler. Bu sebepten dolayı saçlarınızı şekillendirmeden önce ısı koruyucu bakım kremleri uygulayabilirsiniz. 

5. SAÇ MASKELERİ KULLANIN

Daha canlı ve bakımlı saçlar için saç maskeleri kullanabilirsiniz. Saç maskeleri saçı içten besleyip nemlendirir. Saçların elektriklenmesini önler. Kırılan saç uçlarını onarır. Boyalı saçlar için nem çok önemlidir. Haftada bir kez saç maskesi kullanarak saçınızın ihtiyacı olan nem oranını sağlayabilirsiniz. 

6. GÜNEŞ IŞINLARINA DİKKAT EDİN

Güneş ışınları boyalı saçlarınızı olumsuz anlamda etkileyebilir. Saç renginizde açılmalara ve yıpranmalara sebep olabilir. Zararlı ışınlardan kaçınmanız gereklidir. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sima Ekinci
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...