Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bu yanlışlar sizi makinenizden ediyor; İşte bulaşık makinesinin ömrünü azaltan 3 hata!

Mavi Kadın>Keşfet>Bu yanlışlar sizi makinenizden ediyor; İşte bulaşık makinesinin ömrünü azaltan 3 hata!

Her yıl bulaşık makinesi değiştiremeyeceğinize göre bu yanlışları yapmaktan kaçının. Çünkü sıkça yapılan bu hatalar bulaşık makinenizin ömrünü kısaltıyor

Bu yanlışlar sizi makinenizden ediyor; İşte bulaşık makinesinin ömrünü azaltan 3 hata!

Bulaşık makinesi, evlerde en çok kullanılan beyaz eşyaların başında geliyor. Hem zaman açısından hem de su bakımından tasarruf sağlıyor. Ayrıca bulaşıkları da çok daha iyi yıkıyor. Fakat yanlış kullanım nedeniyle bulaşık makinesi sıklıkla arızalanıp çöpe gidebilir. Yapılan yanlışlar nedeniyle ömrü azalan beyaz eşyaların içerisinde ilk bulaşık makinesi geliyor.

Peki iyi ama bulaşık makinesi kullanırken yapılan yanlışlar nelerdir? Şimdi sizlerle bu hataları paylaşacağız. Belki de farkında olmadan yapılan bu yanlışlar nedeniyle artık bulaşık makinenizin ömrü kısalmayacak ve çok daha iyi çalışacak. İşte bulaşık makinesinin ömrünü kısaltan 3 yanlış davranış..

Lezzet.com.tr sitesinde paylaşılan içeriğe göre, bulaşık makinesi kullanılırken yapılan en sık hatalar paylaşıldı:

Bu yanlışlar sizi makinenizden ediyor; İşte bulaşık makinesinin ömrünü azaltan 3 hata!

1. ÇOK FAZLA YEMEK ARTIĞI BIRAKIYORSUNUZ

Günümüzün bulaşık makineleri, bulaşıklarımızı ön yıkamaya gerek kalmadan yemek artıklarını çıkarma konusunda harikadır, ancak en gelişmiş bulaşık makineleri bile bulaşıklarda çok fazla yiyecek kaldığında sorun çıkarabilir. Bulaşıklarımızı önceden yıkamamız gerekmese de, bulaşık makinesinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için onları kazımak bir zorunluluktur.

2. EKLENMEMESİ GEREKEN ÜRÜNLERİ EKLİYORSUNUZ

Her şeyi bulaşık makinesinden geçirmeye meyilli olabiliriz, ancak bazı eşyaların mucizevi makinemize tabi tutulmaması gerekiyor. Ahşap, bakır, dökme demir, narin cam eşyalar ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olmayan diğer eşyaları bulaşık makinesine koymaktan kaçının. Ahşap, bulaşık makinesi sıcaklıklarına, neme ve suya maruz kaldığında çatlar. Hassas cam eşyalar bulaşık makinesinde kırılarak büyük bir pisliğin temizlenmesine neden olabilir. Dökme demir ve bakır gibi bazı metaller bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır ve diğer bulaşıkların yanı sıra zarar görebilirler.

Bu yanlışlar sizi makinenizden ediyor; İşte bulaşık makinesinin ömrünü azaltan 3 hata!

3. AĞZINA KADAR DOLDURUYORSUNUZ

Bulaşık makinesini doldurduğumuzda alanı en üst düzeye çıkarmak harika, ancak çoğu zaman bulaşıklarımızı aşırı dolduruyoruz. Bu sadece bulaşıkların temizlenmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda birbirlerine çarparak onlara zarar verebilir. Bulaşıkları, her birinin temizlenmesi için ihtiyaç duyduğu alana sahip olacak şekilde yerleştirin.

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...