Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

Gün geçmiyor ki hayatımıza yeni bir trend, yeni bir akım girmesin... TikTok'ta akım haline gelen cam saç görünümü, saçların gerçekten de bir cam kadar pürüzsüz ve canlı görünmesini amaçlıyor. Peki bu saç nasıl yapılır? İşte cam saç akımı ile ilgili bilmeniz gerekenler…

TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

Cam saç neredeyse peruk takmış kadar sağlıklı ve canlı görünen saçları ifade ediyor. 1900'lü yıllardaki kadınlardan ilham alan bu saç modeli, sosyal medya platforum TikTok'ta yeniden trend oldu. 

CAM SAÇ (GLASS HAİR) NEDİR?

Cam saç 1960'lı yılların saç modellerinden ilham alan, pürüzsüz ve yumuşak saçlara verilen bir isim. Tik Tok'ta popüler olan diğer saç modellerine göre, saçın gerçekten sağlıklı olmasını hedeflen bir sosyal medya akımı. Cam saç, tüm saç tiplerine uygun olsa da özellikle koyu kahverengi ve siyah saçlarda daha belirgin olarak gözüktüğü için tercih ediliyor. Cam saça sahip olmak için yapılabilecek tek şey saç bakımı… Herhangi bir ürüne, kesime ya da şekillendirmeye ihtiyaç duymayan bu akım, saçın her daim bakımlı gözükmesini amaçlıyor. 

Cam saç trendinde kabarık ve pürüzlü görünen saçlara neredeyse hiç yer yok. Bu saç tipi genel görünüm itibariyle sanki peruk takmış kadar pürüzsüz ve ipek gibi saçların olmasını sağlıyor. Bu saç tipine sahip olmak için ise yapılabilecek şeyler; saç tipine ve uzunluğuna uygun ürünler kullanmak, saçı her zaman nemli tutmak ve saçın ihtiyacı olan vitaminleri sağlamak… 

TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

HANGİ SAÇLAR CAM SAÇ MODELİNE UYGUN?

Cam saç trendi tüm saç modelleri ve renkleri için uygundur. Burada önemli olan saçın rengi, modeli ya da uzunluğu değil, ne kadar bakımlı ve sağlıklı olduğudur. Doğru bakım ürünlerini ve tekniklerini uygulayan herkes, cam gibi saçlara sahip olabilir. 

CAM SAÇ NASIL YAPILIR?

Cam saç trendinin ana amacı, saçların bakımlı, yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Bu sebeple, saçlara düzenli olarak bakım yapmak ve saçları her türlü zarardan korumak gerekiyor. Özellikle son zamanlarda çıkan saç bakım ürünleriyle cam saç görünümüne kavuşmak daha da kolay. Bunun için takip edilecek birkaç adım var. 

TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

NEMLENDİRİCİ ETKİLİ ÜRÜNLER KULLANIN 

Saçlar genellikle nemlendirilmediği için kurur ve kabarık bir hale gelir. Bu yüzden ilk olarak nemlendirici etkili bir şampuan kullanmaya başlamalısınız. Böylelikle saçlarınızın kabarmasını önleyerek cam saç görünümüne bir adım atmış olacaksınız. Ayrıca saçınızı yıkarken şampuanınızın içerisine Hint yağı gibi saçın güçlenmesini destekleyen keratin etkili ürünlerden karıştırabilirsiniz. Saçlarınız hem iyice neme doyacak hem de daha hızlı uzayacaktır. 

SAÇ SULARINDAN FAYDALANIN 

Duştan sonra saçlarınızın daha kolay taranması ve kırılmasını önlemek için saç kremi kullanabilirsiniz. Bunun yanında saçları daha da pürüzsüzleştirecek, tarama öncesinde kullanabileceğiniz saç sularından faydalanabilirsiniz. Saçınız daha da parlak bir görünüme kavuşacak ve yumuşaklığı artacaktır. Ayrıca su bazlı ürünler olduğu için saçınızda yağlı bir his bırakmayacak ve ağırlaştırmayacaktır. 

TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

SIK SIK SAÇ MASKESİ YAPIN

Saçlarınız çok kuru ise hem duş sırasında hem de duştan önce uygulayabileceğiniz saç maskelerinden yararlanabilirsiniz. Saç maskeleri içeriğine göre, saçı yatıştırır, nemlendirir ve onarır. Özellikle doğal yağ içeren saç maskeleri saçınızı normal maskelere göre daha fazla besler. 

ŞEKİLLENDİRMEDEN ÖNCE ISI KORUYUCU KULLANIN 

Saç bakımında yapılan en büyük hatalardan biri, saçların canlanması ve güçlenmesi için birçok ürün kullanırken aynı hassasiyeti saçları şekillendirirken göstermemektir. Saç şekillendiriler yüksek ısılarda çalışan teknolojik aletlerdir. Bu aletler saçı bir yandan güzel bir görünüme kavuştururken bir yandan da yüksek ısıyla zarar verir. Bu yüzden saçlarınızı şekillendirmeden önce ısı koruyucu ürünler kullanın. Hatta bu ürünleri saçlarınızı kurutmadan önce de kullanabilirsiniz. 

TikTok'un yeni trendi cam saç nasıl yapılır?

SAÇLARINIZI İNCE İNCE AYIRARAK ŞEKİLLENDİRİN 

Saçlarınızı düzleştirecekseniz ya da şekil verecekseniz, saçlarınızı ince tutamlar halinde şekillendirmeniz gerekir. Böylelikle pürüzsüz bir görünüm elde edip, cam saç görünümüne sahip olacaksınız. 

SAÇ YAĞI UYGULAYIN 

Bu aşamaya kadar tüm adımları takip ettiyseniz, halihazırda cam saç görünümünü elde etmişsiniz demektir. Fakat bu noktada saçlarınızın parlaklığının artması, gün içerisinde kabarmaması ya da yıpranmaması için saç bakım yağlarından kullanmalısınız. Özellikle keratin etkili yağlar, saçlarınızın capcanlı bir şekilde parlamasını sağlayacaktır. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...