Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Canan Karatay'dan cam gibi bir cilde sahip olmanın sırları! Kivinin bilinmeyen faydaları

Mavikadin>Yaşam>Canan Karatay'dan cam gibi bir cilde sahip olmanın sırları! Kivinin bilinmeyen faydaları

Her açıklaması olay olan Prof Dr. Canan Karatay bu kez cam gibi bir cilt isteyenler için püf noktaları sıraladı. Karatay olduğundan daha genç gözükmek isteyenlerin haftanın en az 2 günü kivi yemesi gerektiğini ifade etti. 

Canan Karatay'dan cam gibi bir cilde sahip olmanın sırları! Kivinin bilinmeyen faydaları

Prof Dr. Canan Karatay, cam gibi bir cilde sahip olmanın sırrını açıkladı. Genç gözükmek isteyenlere haftanın en az 2 günü kivi yemelerini öneren Karatay, bunu uygulayacakların 10 yaş birden gençleşeceğini söyledi. 

Genç kalabilmek için kiviye dikkat çeken Canan Karatay, tüketilmesi gerekli olan yiyeceklerin başında kiviyi öneriyor. Özellikle cilde birçok faydası olan kivinin farklı faydalarının olduğunun da altını çizdi.

CİLT HÜCRELERİ YENİLENİYOR

Pürüzsüz bir cilt için kivi yemenin önemine değinen iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bu meyvenin düzenli yenmesi gerektiğini vurguladı. Cilt hücrelerinde yenilenmeye yol açan kivi aynı zamanda dermis tabakasında yaşlanmayı aza indiriyor...

Canan Karatay'dan cam gibi bir cilde sahip olmanın sırları! Kivinin bilinmeyen faydaları


KİVİNİN FAYDALARI NELERDİR?

C vitamini içeren kivi zengin besin değerlerine sahip bir besindir. Cildi nemlendiren bu meyve akneyle de mücadele etmektedir. En önemli faydası da cildin yaşlanmasını geciktirir ve yavaşlatır.

Astım atakları için de faydası olan kivinin birçok faydası vardır. Kivinin diğer faydaları da şöyledir: Sindirim sistemini düzenler, kilo vermeyi hızlandırır, kalp sağlığını destekler, saçları gürleştirir, göz sağlığını korur, hamilelik esnasında vitamin takviyesi sağlar, kemikleri korur ve inflamasyon ile savaşır.

 

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...