Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Canan Karatay’dan şaşkına çeviren kellik uyarısı.. ‘Erkekler devamlı yemesin’

Mavi Kadın>Diyet>Canan Karatay’dan şaşkına çeviren kellik uyarısı.. ‘Erkekler devamlı yemesin’

Yaptığı uyarılarla her zaman çok konuşulan Prof. Dr. Canan Karatay, bu defa erkeklerde saç dökülmelerine yol açan yemeği açıkladı. İşte o yiyecek…

Karatay, erkeklerin çok fazla pilav yediklerini ifade etti.
Karatay, erkeklerin çok fazla pilav yediklerini ifade etti.

Söyledikleriyle yeni tartışmalarının fitilini ateşleyen, her açıklaması olay olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yeni bir açıklamasıyla gündemdeki yerini aldı. Karatay, çok sık tüketildiğinde erkeklerde kelliğe neden olabilecek yemekten bahsetti.

‘DEVAMLI PİLAV YEMESİNLER’

Prof. Dr. Canan Karatay, erkeklerin saçlarının dökülmesini devamlı pilav yemelerine bağladı. Açıklamalarını sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerin de bulunduğu Karatay’ın yeni pilav açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Karatay, erkeklerin çok fazla pilav yediklerini ifade ederek "Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı  pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir" dedi.

Saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden birinin insülin eksikliği olduğunu söyleyen Karatay, fazla pilav tüketmenin de bu yüzden saçları dökebileceğini ifade etti. Aynı zamanda Vitamin D ve Omega 3 açısından zengin beslenmemenin de saçları dökebileceğini ifade etti.

‘GÖBEK GİDİYOR SAÇ ÇIKIYOR’

Saç dökülmesi sorunu yaşayanların beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Karatay, erkeklere konuyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

Canan Karatay’dan şaşkına çeviren kellik uyarısı.. ‘Erkekler devamlı yemesin’

Erkeklerin bol bol tereyağı, zeytinyağı tüketmeleri ve Omega 3 almaları gerektiğini söyleyen ünlü isim, “Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12'lerine baksınlar, bütün bunlar birdenbire olmaz. Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın" ifadelerini kullandı.

Kaynak : ensonhaber.com, tgrthaber.com.tr
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...