Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Candan kardeşler tutuklandı! Nihal Candan ve Bahar Candan sinir krizi geçirdi

Mavi Kadın>Magazin>Candan kardeşler tutuklandı! Nihal Candan ve Bahar Candan sinir krizi geçirdi

Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hacı İsrafil Sağlam ve Candan kardeşler, emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyeye sevk edildikten sonra savcılık ifadelerinin sonrasında Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Candan kardeşler, mahkeme çıkışında duygusal anlar yaşadı. Nihal Candan, sinir krizi geçirerek "Neden?, Neden?" diye bağırdı ve göz yaşlarını tutamadı.

Candan kardeşler tutuklandı! Nihal Candan ve Bahar Candan sinir krizi geçirdi

Gözaltına alınan Nihal ve Bahar Candan, mahkeme çıkışında duygusal anlar yaşadı. Nihal Candan, sinir krizi geçirerek "'Neden? Neden? Lütfen." diyerek yere çöktü. Aynı sırada Bahar Candan, "Biz ne yapacağız ya?" şeklinde ifadeler kullandı.

NİLAH CANDAN VE BAHAR CANDAN TUTUKLANDI

Sosyal medya fenomenleri Alisya Bahar Candan ve kamuoyunda "Nihal Candan" olarak bilinen kardeşi Gülnihal Çiçek'in de aralarında bulunduğu 3 şüpheli, "Suç gelirlerini aklama" iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Candan kardeşler tutuklandı! Nihal Candan ve Bahar Candan sinir krizi geçirdi

ADLİYE KORİDORLARINDA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİLER

Savcılık ifadelerinin ardından Nihal ve Bahar Candan kardeşler, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme çıkışında Candan kardeşler göz yaşlarını tutamadılar.

MAHKEMEDEN SONRA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Sinir krizi geçiren Nihal Candan, "Neden?, Neden?" diye bağırdı. O sırada Bahar Candan'ın "Biz ne yapacağız ya?" dediği duyuldu.

Candan kardeşler tutuklandı! Nihal Candan ve Bahar Candan sinir krizi geçirdi

HAKLARINDAKİ SUÇLARI REDDETTİLER

Poliste yaklaşık dört saat süren ifadelerinde Alisya Bahar Candan ve Gülnihal Çiçek'e 20'den fazla soru yöneltilmiş olup, iki kardeş suçlamaları kabul etmemişlerdi.

İfadesi sırasında, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda hesabına 12 milyon lira geldiği yönündeki açıklamaları hatırlatılan Candan'ın, bu paylaşımı şaka amaçlı yaptığını söylediği belirtildi. Soruşturma savcılığına çıkarılan 3 şüpheli, buradaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Şüpheliler, hakimlikteki sorgularının sonrasında üzerlerine atılı suçlardan tutuklandı. Gülnihal Çiçek'in tutuklama kararı sonrasında adliyede ağladığı öğrenildi.

SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONU DEVAM ETTİ

Alisya Bahar Candan, Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam ile ilgili yürütülen çalışmanın, önceden bir suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen "nitelikli dolandırıcılık" soruşturmasının devamı olduğu ifade edildi.

Söz konusu soruşturma kapsamında, ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından ihale yoluyla uygun fiyatla araç satın aldıklarını beyan eden suç örgütü üyelerinin, ulaştıkları mağdurlara düşük maliyetli araç satışı yaparak güven oluşturdukları ve bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıkları tespit edilmişti.

Şüphelilerin aynı metodla 13 mağdurdan yaklaşık 10 milyon lira topladığı ve ardından ihalede sorun olduğunu iddia ederek mağdurlara ödeme yapmadıkları ve araç teslim etmedikleri belirlenmişti.

Bu nedenle 3 Mayıs'ta gerçekleştirilen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alınmış, bu şüphelilerden 5'i tutuklanmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : İHA
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...