2022-11-22 13:34:02 | Son Güncelleme : 2022-11-22 13:53:22

Ceyhun Fersoy'dan Tolga Güleryüz'e veda

Amasya'da içinde tiyatro oyuncularının bulunduğu minibüsün tıra çarpması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden Tolga Güleryüz'e arkadaşları veda ediyor. Kazda yanında olan oyuncu Ceyhun Fersoy, birkaç dakika önce yaşadıkları ilginç anları anlattı.

Ceyhun Fersoy'dan Tolga Güleryüz'e veda

'Baş Belası' tiyatro oyunu ekibi,  7 gün 7 farklı yerde gösterim yaparak turneye çıkmıştı. Son durakları olan Çorum'da sahne aldıktan sonra minisübüslerine binen ekip Amasya Merzifon yönünde ilerlerken, fazla hızlı oldukları gerekçesiyle önlerinde ilerleyen tıra çarparak feci bir kaza geçirdi.

Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahale olay yerinde yapıldıktan sonra hemen hastaneye kaldırıldı.

CEYHUN FERSOY'DAN TOLGA GÜLERYÜZ'E VEDA

Kaza sırasında aracın içinde olan oyuncu Ceyhun Fersoy, sosyal medya hesabından hayatını kaybeden arkadaşı Tolga Güleryüz ile yaşadığı son anları anlattı;

''Canım çok acıyor ama öyle böyle değil… 2-3 aya toparlarım ama sen olmayacaksın… Çok hayallerimiz, umutlarımız, geleceğimiz vardı… Canım arkadaşım, dostum… Seni anlatmak için seninle yaşamak lazım… Seni asla ama asla unutmayacağım… Bunları yazarken hala inanamıyorum… Çok seviyorum seni ama çok…"

'ELİMİ TUT' DEDİN, ANLAMADIM... HİSSETTİN Mİ TOLGA?

Ceyhun Fersoy, bir başka paylaşımında ise "Acımın tarifi yok, böyle bir paylaşım yapacağım aklımdan geçmezdi. Seni hep güzel hatırlayacağım. Kazadan 10 dakika önce 'bana elini versene' dedin... Hissettin mi? İçim acıyor Tolga, çok yanıyorum" sözlerine yer verdi.

Tolga Güleryüz kazadan sadece saatler önce ekibiyle kutlama yapmıştı. Güleryüz bugün İzmir’de yapılacak cenaze töreninin ardından Doğançay Mezarlığı’na defnedilecek.

'CENAZEYE GİDEMİYORUM'

Ceyhun Fersoy, doktorların izin vermemesi sebebiyle Tolga Güleryüz'ün cenazesine katılamayacağını da açıkladı.

"Bu yaşta tiyatroyu yaşatmak için çalışan çok az insan vardır, onlardan da birisi sensin.. çalışma azmin, disiplinin ve dostluğunu asla unutmayacağım..
Hep kalbimde yaşatacağım seni… Yan koltuğumda hep sen olacaksın. Seni çok seviyorum. Canım arkadaşım affet beni, bu halde izin çıkmadı seni son kez uğurlamaya... En yakın zamanda yanında olacağım..."

Özgür Karataş, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde organizatör olarak görev alıyordu.

Burak Topçu ise oyunda perde arkasında görev alan isimlerden biriydi ve aynı minibüste yolculuk yapıyordu. Topçu kazada vefat etti.

Mavi Kadın